• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Известување за сметка на Outlook.com

  • Ја почнал/а темата
  • #1

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
319
232
На емајлот на Outlook ми пристигна порака на која пишува дека доколку во рок од 24 часа не кликнам на копчето за „запирање на процесот за деактивирање“ дека нема да можам ни да испраќам ни да примам е-пораки.
Иако ја најдов во инбокс, искрено поракава ми е сомнителна. А забележав дека пораката ми е испратена дури во понеделникот. Направив и штик проба така што испратив две пораки и успешно се испратија и другата страна ги погледна испратените пораки. Еве скриншот од пораката.
Izvestuvanje za smetka.png

Ве молам за совет! Не знам дали да го игнорирам ова или да кликнам на копчето.
 

borcep

Practice makes perfect
12 септември 2013
976
1,491
Скопје
Игнорирај го насер слободно. Какво блокирање какви глупости. А за ефект, прати му емаил и ослови го со Измет Фекали.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,913
11,269
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Абе, уште не научивте да препознавате СПАМ?

Ако ти кажат дека си наследник на принцот од Говрлево кој ви оставил десетнаесе милиони гроша немој да не си се регистрирал да ги земеш.
 

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,989
1,467
Неготино
Абе, уште не научивте да препознавате СПАМ?

Ако ти кажат дека си наследник на принцот од Говрлево кој ви оставил десетнаесе милиони гроша немој да не си се регистрирал да ги земеш.
Ќе подели по форумот парички после, на сите по една конфигурација.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

PC_GAMER

Gaining Experience
16 јуни 2017
319
232
Абе, уште не научивте да препознавате СПАМ?

Ако ти кажат дека си наследник на принцот од Говрлево кој ви оставил десетнаесе милиони гроша немој да не си се регистрирал да ги земеш.
Па токму тоа и ми беше сомнително пошо пораката не беше во спам, туку беше во инбокс. А досега сум немал вакви пораки, па затоа реков и да споделам и побарам совет.

Ќе подели по форумот парички после, на сите по една конфигурација.
Ехеее:D:D ќешки нека дадат па секако дека ќе се почастиме. Па може и со некој хардвер ако сакате?:p

Барем според мене друго е кога имаш било каков проблем и ќе го споделиш со некој како вас кој е далеку познаен и поискусен. Мислам дека е најбитно во целава оваа и други ситуации кога ќе се разменат вака мислења, шали, па дури и конкретни совети. Секогаш се учи по нешто ново. Во секој случај фала ви многу на сите вас и верувајте дека го ценам секој ваш коментар. Навистина откако сум зачленет тука значително го подигнав на повисоко ниво познавањето за се што е поврзано со ИТ. Супер сте сите!:)

Поздрав и се најдобро дечки!

Може клуч за темава.
 
Изменето од модератор:

ARMac

Орган
2 октомври 2010
7,971
9,500
Скопје
androgaming.com
ARMac's setup  
Processor & Cooler
R7 2700x + Neptwin V2
Motherboard
Gigabyte B450 AORUS ELITE
Storage
Samsung 970 EVO NVMe
PSU
SilentStorm Icewind 750W
RAM
16GB Kingston HyperX Fury 3200
Video card
XFX Radeon RX 580 - 4GB
Case
Gigabyte C200
Mouse
Bloody v7
Keyboard
Natec Thor 300
Audio
Creative Muvo 2
Monitor
Benq GW2480E IPS + Dell p2219h
OS
Windows 10 Pro
Па токму тоа и ми беше сомнително пошо пораката не беше во спам, туку беше во инбокс. А досега сум немал вакви пораки, па затоа реков и да споделам и побарам совет.
Не е поентата што не е во спам фолдерот, него фактот што е од некој насер краја (?), а и поважно што се потпишал како тим на пошта хаха. После тоа во официјални мејлови се пишува ви благодариме (персирање), целата реченица е граматички неточна итн.

Хмм. Понекогаш си мислам дека би имал успешна кариера во криминални активности само на база на здрав разум.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,736
Мислења
863,586
Членови
30,071
Најнов член
Aleksandar Kostovski
На врв Дно