Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

playstation

 1. PS4 Slim 500GB, 2 контролери, 4 игри

  PS4 Slim 500GB, 2 контролери, 4 игри

  Го продавам PS от, купен пред година и пол од А1. Состојба 9.9/10. Оди комплет со двата dualshock контролери, back button и игрите од сликата. Комплет пакување, , кабли , кутија и сл.
 2. PlayStation 5, контролер, слушалки и игри

  PlayStation 5, контролер, слушалки и игри

  Продавам нови: PlayStation 5 disk edition - 750€ controller - 55€ slusalki Pulse 3D white - 75€ Игри за Ps5: God of War Ragnarok - 4000 den. Grand Turismo 7 - 3000 den. Повеќе инфо во порака.
 3. Нема Слика

  PS Plus Premium Membership 6 months acc

  3 месеци е 50$ додека 12 месеци е 120$ опцијава е од акаунт кој моментално е на hold 3000мкд за да се греете со 100(сто)тици игри цело зимо!!! PlayStation®Plus | Hundreds of games to download and play, PlayStation classics, game trials and more
 4. Нема Слика

  Playstation 5 Disc Version

  Се продава PS5 Disc Version со 2 бели контролери во одлична состојба (скоро некористени), PS Plus Essential 1 година - купено пред околу 1 месец. Иде заедно со следните игри: FIFA 21, GTA Trilogy, Spiderman Miles Morales. Од PS Plus игри имам и UFC 4.
 5. Нема Слика

  Play Station 5 - Игри

  Се продаваат следните игри за PS5: Spiderman: Miles Morales, Ultimate Edition ---> 1.800 ден Ratchet & Clanк: Rift Apart ---> 1.450 ден Resident Evil Village --> 1.500 ден Alan Wake Remastered --> 850 ден. Demon Souls --> 1.600 ден Испраќам по карго на ваш трошок.
 6. Глупав

  Барам понуди за PS4

  Бидејќи на Реклама има едно 30-35 огласи од кои само 5 -7 се валидни... барам понуди пи ПП за Play Station 4 со софтвер за можност за Jail Break БЕЗ ФИЗИЧКИ ИГРИ одкносно BluRayCD-a.... Би ценел преговарање по ПП останатите ќе бидат известени што и како после можен договор овде во темава!!!
 7. SpiritBond

  Death Stranding Directors Playstation 5

  Ја продавам горенаведената игра, во минт состојба без знаци на користење. Може да се подигне од период 20-21ви Ноември Скопје. Може и замена за некоја друга игра за пс5. Цена: 30€
 8. Глупав

  Parsec ентузијасти

  Ме интерсира има некој кој гејма на овој начин место PS4 на Android TV???
 9. VerGer

  Креирање детски профил на PS?

  Некој има успеано да додаде детски профил на плејстејшн? Некоја финта како пошто нели бара конфирмација од 0.5$ привремена наплата. А нели пош сме кај што сме неможе да се додаде Payment Method на амерички профил, а за оваа сврха не е од корист Wallet Funds. Едино чаре би било амерички пејпал...
 10. Ragnar

  Проценка PlayStation 4 Pro со 2 контролери

  Ве молам за проценка на PlayStation 4 Pro земен од мене лично од Галерија (истечена гаранција) со два оригинални контролери (црни) и една игра (Call of Duty Infinite Warfare, добро играва е малку стара ама колку да не е без ич). Конзолата и контролерите се во одлична да не речам беспрекорна...
 11. Miki98

  PlayStation 2 чипување

  Здраво другари Дали знае некој за playstation 2 да се чипува? Каде може да се направи тоа? Дали после тоа може да се играат другите игри? Благодарам однапред.
 12. SonicMK

  Искуство со PlayStation Classic

  Поздрав дечки Just my 2 cents и една мала сторија од моја страна :) Уште кога излезе SNES Classic конзолата од Nintendo бев хајпнат да ја купам. Како голем фан на SNES библиотеката, посебно RPG игрите (Chrono Trigger, Terranigma, Donkey Kong Country, Secrets Of Mana, Seiken Densetsu 3 итн) и...
 13. psyman

  Помош околу новиот ТВ

  Чао свима, Неодамна купив телевизор, имено Philips 58PUS6203/12, од АМЦ. Забележав еден проблем кога телевизрот е во HDR mode, односно кога е закачен Плејстешнот на HDMI и е пуштена игра со HDR сапорт. Коа ќе исклучам HDR се е океј, нема никакви проблеми, но кога е пуштен, екранот прави некој...
 14. The_Red_Owl

  Livestream од PS1?

  Би сакал да правам лајвстрим од PS1 ама проблемот е у тоа шо незнам како да го повржам со PC, знам дека има поскапи рекордери и лајвстриминг картици као Elgato али не сум заинтересиран да фрлам толку пари на таква картица глеав нешо по Ebay и Aliex Easycap работи на усб 2.0 ама проблемот е у тоа...
 15. D

  Регистрација на профил на PS

  Има муабети на темава низ други теми, ама вака на едно место нема баш. :) Кој има искуство со регистрација на профил, ограничувања и слично нека сподели. Гледам од Галерија советуваат да се одбере Бугарија, некои пречки ако се направи тоа или има подобар workaround?
На врв Дно