• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Креирање детски профил на PS?

  • Ја почнал/а темата
  • #1

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,335
1,284
Скопје
Некој има успеано да додаде детски профил на плејстејшн? Некоја финта како пошто нели бара конфирмација од 0.5$ привремена наплата. А нели пош сме кај што сме неможе да се додаде Payment Method на амерички профил, а за оваа сврха не е од корист Wallet Funds.

Едино чаре би било амерички пејпал? или некој има успеано некако на друг начин?
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,335
1,284
Скопје
Не бара никаква конфирмација. Само стави адреса америчка и мејлот на детето. Не треба да бара пејмент метод.
е може смениле нешто, бара да наплати 0.5$ (што ќе ги рефундираат нели, исто ко пејпал коа додаваш картица). Значи на америчка адреса си е акаунтот, и у валет имам средства. Ама ова бара стрикно да имаш пејмент метод за привремен charge ко наводно за да потврдат дека сум adult .. безвезе ми е малце ова незнам, на никое друго место немало вака зезанции за child account да направиш :)

значи идам се постапката add family member, add child account, внесувам инфо, возраст ау, и next step бара да имам пејмент метод (картица ил пејпал) за да ме потврди дека ја што мењам сум бил adult ..
Мислењето е автоматски споено:

Не бара никаква конфирмација. Само стави адреса америчка и мејлот на детето. Не треба да бара пејмент метод.
не ги ни враќале, туку у валет ќе ти ги врателе хаха ама еве го скринот
View: https://i.imgur.com/Dw7o1We.png
 
Последна промена:

PandaBomber

On your way to fame
13 јуни 2012
438
595
Пробав кај мене, иста ситуација. Не прифаќа ни redeem code, само картичка или paypal, значи со амерички акаунт е невозможно.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #6

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,335
1,284
Скопје
Никогаш не сум креирал чајлд акаунт. Зошто не регуларен?
па ваљда ќе мора тоа .. со детски полесно можам да му ограничам на малиот на што да има пристап, друго генерала не ми ни треба. Само селекција на игри да не ги гледа сите :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,517
Мислења
858,351
Членови
29,929
Најнов член
Jov4e
На врв Дно