Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Parsec ентузијасти

Глупав

On your way to fame
20 април 2008
1.239
763
Глупав's setup  
OS
Windows; MacOS; Linux
Ме интерсира има некој кој гејма на овој начин место PS4 на Android TV???
 

zak1711

Intern
19 март 2011
26
15
Скопје
zak1711's setup  
Processor & Cooler
i7 4790k
Motherboard
Asus Z87-K
Storage
SSD Samsung 256GB, HDD 2T WD Red, 1TB Crucial за игри, SSD Kingston 120GB за CUBASE
PSU
Cooler Master MWE 750 Gold
RAM
Patriot 2x8GB 1866GHz
Video card
RTX 3070 8GB
Case
CM Storm Trooper
Mouse
Logitech MX 510
Keyboard
Hyper x origins red sw
Audio
Focusrite 2i2
Monitor
Philips TV 37"
OS
Win 10
Не е баш јасно прашањето
 

Intoxicated

Gaining Experience
22 декември 2014
85
128
Скопје
Intoxicated's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 3600x 4.4Ghz & Arctic Esports 34 DUO
Motherboard
ASUS TUF GAMING B550-PLUS
Storage
SSD M.2 Corsair NVMe MP510 240GB // PCIe Kingston A400 240GB // 1TB WD Blue HDD
PSU
Coolermaster 500w Lite
RAM
16GB DDR4 3200Mhz Corsair Vengeance PRO RGB CL16 Kit (2x8GB)
Video card
Gigabyte Aorus RX580 4GB OC
Case
Macube 310 white w/ 7x Hydrion 120 white
Mouse
Razer Viper Mini
Keyboard
Genesis RHOD 400
Audio
Headphones Razer BlackShark V2 X TriForce Gaming Black
Monitor
ASUS VZ249H Eye Care Monitor White
OS
Win 10 Pro
Постои Thunderia, еден комјунити кај што преку Parsec дечките си организираат турнири, конкретно Торао. Би можел да влезеш во каналот и да го прашаш што те интересира. Join the Thunderia-Online Tournaments Discord Server!

Дечкото е македонец, да не се збуните обично на англиски се збори.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
46.089
Мислења
955.132
Членови
34.493
Огласи
2.303
Најнов член
tonipeder
На врв Дно