• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

PlayStation 2 чипување

  • Ја почнал/а темата
  • #1

Miki98

Intern
13 јануари 2021
13
4
Здраво другари
Дали знае некој за playstation 2 да се чипува?
Каде може да се направи тоа?
Дали после тоа може да се играат другите игри?
Благодарам однапред.
 

Psycore

On your way to fame
12 ноември 2013
576
580
Скопје
Мислам дека во 2021, полесно е да дигнеш и подесиш емулатор, него да бараш некој што чипува. Порано се знаеше, во Буњаковец горе кај тој или во Беверли.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Avid

mihovkris

Practice makes perfect
1 јуни 2016
1,627
1,217
Неготино
mihovkris's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 5 3600 @ 4GHz 1.25V
Motherboard
B450M-DS3H
Storage
1TB Hitachi HDD 5400 RPM, Samsung EVO 850 250GB, Kingston A2000 NVMe 250GB
PSU
Chieftec 600W
RAM
Kingston HyperX Fury 16GB DDR4 3200MHz
Video card
Sapphire RX580 4GB GDDR5
Case
ATX Midi Tower Case SAMA Inpower Black Gold 5 v2
Mouse
A4Tech Bloody P93
Keyboard
Fury Hellfire 2
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
24" Philips 243V7QDSB/00 IPS
OS
Windows 10 v2004
На Intel pentium + nVidia 820M тера емулатор без проблем. Така да ако имаш ПЦ, поарно ти е така.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,054
Мислења
837,662
Членови
28,980
Најнов член
Silencio
На врв Дно