1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Wordpress тема за...

Дискусија во форумот 'Останати' започната од Toni100jkovski, 19 Јануари 2014.

 1. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Дали знае некој како да најдам тема за огласник во Вордпрес, не мора да биде баш за огласник но да има во неа пејџ за најава односно регистрација, креирање на профил или слично и објавување...
  Знам дека на темфорест има теми но не знам како да најдам баш таква.
   
 2. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,359
  1,443
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  За каков вид на огласник?

  За стававање твој производи кој подоцна луѓето ќе ги купуват или пак нешто слично како pazar3/reklama5 иако не се во Wordpress.

  Ако планираш да ставаш твој прозиводи кој подоцна ќе се купуват тогаш пробај со WooCommerce. Ако сакаш да правеш огласник за нудење на олгаси од страна на луѓе тогаш ќе мораш тоа рачно да го правеш.
   
 3. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Сакам да биде у стилот на пазар3 и реклама5... да се логираат и да постават оглас. Значи да биде огласник за нудење на олгаси од страна на луѓе . Нема да биде огласник како повеќето со многу категории туку наменет само за едно нешто / категорија.
   
 4. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,591
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
 5. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  844
  24 Февруари 2008
 6. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Мислам дека ќе ми помогне ова...
  Ќе пробам ако успеам ќе се пофалам :)
  Благодарам...
   
 7. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,591
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Грешка си!
  Ја имам користено и затоа ја знам, а плус е една од подобрите и затоа ја дава како прва.

  Јас ја имам купено најновата верзија 1.1.4, ако ти треба некаква помош во сетирање барај ме.
   
  На Toni100jkovski му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,359
  1,443
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Инаку јас мислам дека е подобро php скрипта. Ама нема врска ајде како сакаш така си прави :)
   
 9. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,591
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Поскапи се classifieds софтверите. Јас знам кога барав за itberza.mk
   
 10. Luidgi

  Luidgi
  On your way to fame

  807
  844
  24 Февруари 2008
  Тоа беше насочено кон тој што ја направил темата, со еден search на Google одма ќе дојде до посакуваната тема. Не кон тебе. :)
   
  На Fatal1ty_ му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
 12. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,359
  1,443
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Знам тоа ама ќе дадеш повеќе пари и барем ќе знаеш дека повеќе можеш да си дозволиш.
   
 13. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,591
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Имај разбирање 2 саат е мозок касни ;)
   
  На Toni100jkovski и Luidgi им се допаѓа ова.
 14. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Бидејќи јас ја почнав темата, сакав мала помош за да не скитам низ темите, инаку за пребарување е лесна работа... Сакав само некои препораки доколку некој користел...
   
 15. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,359
  1,443
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Кафе ќе се земе и ќе се оправе :D

  Него @Toni100jkovski бирај ја таа ако веќе гледаш дека ти е идеална за тоа што планираш.

  Инаку сериозно кога бре стана 2 саат ејј чудна работа оваа...
   
  На Toni100jkovski му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Thanks...
   
 17. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,517
  25,591
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Па и не-нуди ништо екстра од она што го нудат темите за џумла/вордпрес. Освен што има подобар админ панел и повеќе можни плагини, но за 5 пати повисока цена, вредат само ако имаш визија сајтот да ти носи пари....

  Ма јок какво кафе, идам да спијам.
   
 18. Toni100jkovski

  Toni100jkovski
  Intern

  28
  0
  11 Април 2012
  Машко
  Фала дечки на сите... Позз
   

Сподели

Вчитување...