1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Во која ИТ област најмногу имате познавање?

Дискусија во форумот 'Генерална ИТ дискусија' започната од Fatal1ty_, 30 Септември 2008.

Kоја ИТ област најдобро ја владеете?

1. Интернет

25 глас/а
    18.8%
  2. Софтвер

20 глас/а
    15.0%
  3. Хардвер

27 глас/а
    20.3%
  4. Програмирање

30 глас/а
    22.6%
  5. Вебдизајн

18 глас/а
    13.5%
  6. Останато

13 глас/а
    9.8%
  1. ARMac

ARMac
    Орган

6,338
    7,313
    2 oктомври 2010
    Машко
    Курајбер
    Мрежи така поголемки пошто мислев дека е cool на времето, сега си ја трескам глаата :krshiglava:
    И тоа што иде со нив сервери рутирања, сабрутирања, моронски циско воипирања, веланирања, треско главонирањаааааа :krshiglava:

Во последно време учам електроника интегрални кола и слично ми стана хоби супер е.

2. SaleSk

SaleSk
    Arzt

4,600
    5,165
    20 Април 2007
    Машко
    Од кај се ископа темава :))
    Како и да е, после еден куп изнакажани глупости, нешто за кое може малку да се продискутира...
    Јас од понудениве одговори го одбрав хардвер, нормално како втора опција ке го одберам останато бидејќи под останато е она во што мислам дека имам најдобро познавање од овие понудениве области...Тоа е на пример електрониката. Во глобала таа е во тесна врска со хардверот па и затоа и него го одбрав...
    Во другиве области сум тапа, односно програмирање, веб дизајн не ме интересира ништо, а софтвер знам онолку колку ми е потребно и тоа што ми е потребно :))
    Интернет дремење не го ни сматрам за некаква област за која што треба да се има познавање, сем за нешто спектакуларно...
    :p

1 person likes this.
  3. anti-spam

anti-spam
    Intern

200
    10
    9 Септември 2010
    Машко
    Студент
    па најмногу веб дизајн и софтвер, помалку хардвер но знам и тоа колку толку, програмирање мада не толку добро и интернет(ама што спаѓа под интернет?). на анкетата гласав за веб дизајн пошто најмногу веб дизајнот ми оди

1 person likes this.
  4. lukanoski

lukanoski
    Intern

39
    10
    9 Август 2010
    3D и се поврзано со тоа, а најмногу органско моделирање.

Сподели

Вчитување...