• Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Во која ИТ област најмногу имате познавање?

Kоја ИТ област најдобро ја владеете?

 • Интернет

  Гласови: 25 18,8%
 • Софтвер

  Гласови: 20 15,0%
 • Хардвер

  Гласови: 27 20,3%
 • Програмирање

  Гласови: 30 22,6%
 • Вебдизајн

  Гласови: 18 13,5%
 • Останато

  Гласови: 13 9,8%

 • Вкупно гласале
  133

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.910
31.028
kalco.ru
Еве јас ќе казам прв:)
Хардвер
Графика(вебдизајн)
Интернет

ВО постовите може да има и повеќе одговори, а во анкетата само по еден
 

Taurus

Модератор
13 октомври 2007
2.510
1.366
dribbble.com
Taurus's setup  
Processor & Cooler
i5-2500K Quad 3.3GHz LGA 1155 6MB + Cooler Deepcool Gammaxx 200
Motherboard
Gigabyte Z68P-DS3
Storage
WD 1ТB SATA3 Caviar Black 7200rpm 64MB + SSD 2.5" Samsung 850 Evo 250GB
PSU
460W Gigabyte Superb Real Power
RAM
2x4GB DDR3 1866Mhz Kingston CL11 HyperX Genesis
Video card
Sapphire ATI PCX R9 270X 2GB GDDR5
Case
Gigabyte LUXO X140
Mouse
Zalman ZM-M300 Black
Keyboard
Sweex Illuminating
Audio
DeLux 2.1
Monitor
Dell UltraSharp U2311H 23" e-IPS
OS
Win 8.1
Веб дизајн, графика...
Можеш да се вметне и анкета.
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.910
31.028
kalco.ru
Ај некој моделатор нека го избрише тоа ВО во анкетата грешка сум направил....јас незнам како да го избришам:))
 

D

Администратор
31 март 2007
3.736
3.525
www.iwmnetwork.com
Не ти е добро конструирана анкетата, изостануваат клучни области, и нема логика да има анкета кога во пост може повеќе а во анкета еден избор. :)
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.910
31.028
kalco.ru
Не ти е добро конструирана анкетата, изостануваат клучни области, и нема логика да има анкета кога во пост може повеќе а во анкета еден избор. :)

Па така ја оформив анкетава со намерата-во анкетата да го стават она за што се сметаат дека најдобро го знаат, а во постовите и она другото што добро им иде:)):))БИДЕЈЌИ знам дека никој овде не е конкетизиран само за едно нешто....сите се разбираат во повеќе ствари

бтв АКо сметаш дека треба несто да се промени во анкетата променувај само да биде како што треба :))

ФАЛА
 

Majestic

Gaining Experience
25 јули 2008
130
125
Битола
Веројатно софтвер, ама не можам да изделам област каде имам најмногу познавања, не сум за ништо специјализиран :/
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
И не добив одговор на прашањето..
Што се подразбира под “Интернет“?
Како што кажав широк поим е..
Па после ќе одберам во што спаѓам.. Дали ќе биде и Интернет во тоа или не..
 

maximilian

Gaining Experience
26 март 2008
1.064
74
25.93% за програмирање сега за сега. Изгледа најмногу програмери има тука :D.

Едит: програмирање и јас :))
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4.843
924
Ohrid
Да, и 21.43% одбрале Интернет, а не сум сигурен дека и тие знаат што мисли авторот. И пак ќе повторам: Интернет е широка област. Под интернет може да се подразбира сурфање; може да се подразбира интернет мрежи и поврзување или нешто трето..
Добро, ај да наведам конечно:

1. софтвер
2. ИТ сигурност
3. програмирање

пс. Во која ИТ облас најдобро ја владеете - Без ВО
 

Fatal1ty_

Großmeister
28 февруари 2008
22.910
31.028
kalco.ru
@fuzy извини што не ти одговорив сега видов
Па под интернет се подразбира работа преку интернет(е-бизнис
вебхостинг) веб мрежи(wlan,wirelees i t.n)
Се надевам дека ти разјаснив...незнаев како да го оформам ова прашање па пишав само ИНТЕРНЕТ
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.556
Мислења
926.077
Членови
33.172
Огласи
1.278
Најнов член
Roci
На врв Дно