• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вашиот пол е...

Вашиот пол е...

 • Машко

  Гласови: 442 90.4%
 • Женско

  Гласови: 47 9.6%

 • Вкупно гласале
  489
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #29

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com
Chisto kako fyi:

Deneska ja razgleduvav listata na chlenovi.. ima nad 20 zhenski iminja kako korisnichki iminja.. no za zhal tie ne se aktivni od nekoja prichina a so toa i ne zemaat uchestvo vo anketata.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
 • Ја почнал/а темата
 • #31

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com
Па знам дека има повеќе припаднички на женскиот пол и не ми е јасно... ајде каде сте? :)
 

sojic

Intern
29 април 2007
435
23
Еве уште еден шовинистички коментар/виц

Што е слично помеѓу морско прасе и жена програмер?
- Морското прасе нити е морско нити е прасе!

Се извинувам до сите програмерки, ова е само виц.
 

waRp_

Intern
31 јануари 2008
17
0
абе тргајте ова poll-ов, бруки само 9 девојчиња.. хахахаха
 
 • Ја почнал/а темата
 • #40

D

Администратор
31 март 2007
3,280
1,942
www.iwmnetwork.com
абе тргајте ова poll-ов, бруки само 9 девојчиња.. хахахаха
Пак ќе кажам, не се само 9 припаднички на женскиот пол... Ги има повеќе, само што немаат земено учество во анкетава.
 

StarBuck

Intern
16 февруари 2008
1,295
48
Берлин
StarBuck's setup  
Processor & Cooler
Quad-Core Intel Xeon E5 3,7
Storage
256 GB SSD
RAM
12 GB DDR3-RAM
Video card
Dual AMD FirePro D300 GDDR5 4GB
Monitor
IPS
OS
Yosemite
Пак ќе кажам, не се само 9 припаднички на женскиот пол... Ги има повеќе, само што немаат земено учество во анкетава.
Мислиш во форумов немаат земено учество :))
 

Drash

Intern
14 јули 2007
252
3
требало да ставите како трета опција "other" :D (мала шала)
 

fuUuUzZzZy

On your way to fame
14 декември 2007
4,842
893
Ohrid
Chisto kako fyi:

Deneska ja razgleduvav listata na chlenovi.. ima nad 20 zhenski iminja kako korisnichki iminja.. no za zhal tie ne se aktivni od nekoja prichina a so toa i ne zemaat uchestvo vo anketata.
Eve gi zasega tvoite 20.. A kako go podrazbriash toa NAD neznam.. ? Se misli na 21 ili ..? :LOL:

Pa ajde be devojki sho e rabotava? Kje zemate uchestvo ili policija da vikam? :D
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,518
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно