• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Вашиот пол е...

Вашиот пол е...

 • Машко

  Гласови: 442 90.4%
 • Женско

  Гласови: 47 9.6%

 • Вкупно гласале
  489
Статус
Затворена за нови мислења.
 • Ја почнал/а темата
 • #1

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Уште една потребна статистика на администрацијата на IT.com.mk.

Би ги замолил сите учесници да земат учество во анкетата преку гласање.

Анкетата е анонимна.
 

hmmm

Gaining Experience
30 ноември 2007
1,242
80
hmmm's setup  
Processor & Cooler
i5 3570k @4.2GHz & CM Hyper 212+
Motherboard
AsRock Z77 Pro3
Storage
Samsung 840 EVO 120GB + WD Black 1TB
PSU
Corsair CX600
RAM
2x4GB G.Skill Sniper 1600MHz
Video card
HD4000
Case
Custom
Mouse
Gigabyte GM-M7000
Keyboard
Generic
Audio
Asus Xonar DG
Monitor
Compaq Q2159
OS
Windows 8 64bit

Andrijeski

Gaining Experience
1 март 2007
2,599
65
andrijeski.net

IT member

Intern
21 декември 2007
274
1
ivan-sorry1.hi5.com
Пааа.. Навистина членовите од женски пол не се баш активни.. Можеби тоа се должи на графикот тука :zasramen:Ти и онака го побиваш графикот :naopaku:

Hehehe, imam isto mislenje na ovaa tema :), a i vo mnogu raboti sme poaktivni, i po brojni. :bye1:
 
 • Ја почнал/а темата
 • #21

D

Администратор
31 март 2007
3,305
2,028
www.iwmnetwork.com
Maskite dominiraat ... ajde devojcinja viknete gi vasite drugarki da se zaclenat :LOL::LOL::LOL:
Navistina nema potreba od vakvi komentari.

Tochno e deka pogolemiot del od chlenovite se pripadnici na mashkiot pol, no ima i golem broj na pripadnichki na zhenskiot... koi za zhal, ne se site tolku aktivni.
 

cmol=)

Intern
11 декември 2007
3
0
sto e ova 0d sovinisticki komentari...kolku zenski se do sea?
a i primetiv deka starbuck e tuka no kaj e apolo?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,054
Мислења
860,992
Членови
29,910
Најнов член
Bender
На врв Дно