1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,223
  3,575
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Уште ја билдаат базата, ама музика има од македонски до монголски автори. Неверојатна библиотека имаше на What.cd, се надевам и Орфеус ќе стигне до тоа ниво.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,295
  6,388
  21 Јануари 2009
  Дај ти провери на тоа другите тракери дали го има Honeyland, денес искочи.
   
 3. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  EMP? :D
   
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,295
  6,388
  21 Јануари 2009
  Се разбира. Хаха. Сеа планирам како да дојдам у краток рок до Smut Peddler класа, за да аплицирам за PTP.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 5. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  SceneTime има отворена регистрација.
  Од истото семејство е со IPT и TD, така да кој нема акаунт на овие или има проблем со одржување сооднос, нека проба тука. 72 часа е задолжителното сеење.
  Другите можат да го заобиколат затоа што не нуди ништо повеќе од IPT, напротив.

  Ако некој разбира турски, може да проба и на туркторентс.
   
  На Avid и krema им се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,295
  6,388
  21 Јануари 2009
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,057
  584
  12 Април 2013
  Машко
  И Torrentleech вовеле freeleech од денеска, далеку подобро од ипторентс правилата,
  1) Freeleech torrents accumulate ZERO download credit. At the same time, they accumulate normal upload credit! No more excuses for low ratio!

  2) ALL TORRENTS and by all WE MEAN FREELEECH ONES AS WELL are REQUIRED to be seeded at MINIMUM 1:1 ratio OR for at least 96 hours (4 days) in total! Failing to do so will charge you with 1 (one) Hit and Run torrent. Get over 50 of those, and you get 1 HNR warning.

  3) You have 30 days after the first HNR warning to clear your Hit and Run torrent list!

  4) You can use your surplus upload credit (if any) or your accumulated TL points to clear your unseeded/Hit and Run warnings.

  5) To make sure everyone has a fair chance to participate in this, we decided to clear any negative surplus for the ones with ratio under 1 [​IMG]<

  6) The HNR torrent list will start being calculated from the moment this announcement is posted for old and new torrents. Everyone starts with 0 torrents in their HNR list.

  7) All existing TL points were divided by 40 to come in line with the new Hit and Run system. But worry not - the points needed to claim something from the marketplace got divided by 40 as well
   
  На Avid и farkizz им се допаѓа ова.
 8. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  Епа им падна прометот и сега олабавија со рестрикциите. Сега 15 гига аплоад имаат новите членови, ние моравме од 0 да почнуваме и без фрилич и останати поволности.
   
 9. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
  Има некој инвајт за torrentleech? Жими мајка добар сум со соодносите.

  2019-12-11_11h25_41.png
   
 10. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,057
  584
  12 Април 2013
  Машко
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,459
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не заприметив, благодарам.
   
 12. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,223
  3,575
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Бесплатно симнување за католичкиов Божиќ има на HD-Tracker ако некој има акаунт.
  HD-Torrents.org - Index
   
 13. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,116
  2,377
  19 Јули 2013
  BeyondHD e отворен за аплицирање. Треба потврда од два или три други приватни тракери
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,627
  4,566
  23 Јуни 2015
  Машко
  Дајте инвајт за IPT, ми избришале акаунтот заради неактивност...мамата.
   
 15. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,191
  1,203
  2 Август 2009
  Пушти ми mail во порака, кога ќе се вратам дома ќе ти пуштам.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 16. единица

  единица
  Баниран/a

  21
  21
  5 Април 2018
  Го има од HULU со hardcoded subtitles.
   
 17. Avid

  Avid
  Guru

  4,295
  6,388
  21 Јануари 2009
  Добро е со цитатов од 22 октомври :D фала Богу го најдов од тогаш.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 18. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,191
  1,203
  2 Август 2009
  Имам уште 2 инвајта за IPT, пуштете мејл во порака ако ви треба. Али држете 1:1 ratio побогу.
   
 19. единица

  единица
  Баниран/a

  21
  21
  5 Април 2018
  Ќорле. :D
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  617
  799
  25 Февруари 2016
  Машко
  Неможам 1:1 колку и да пробувам цело време сум над 20:1 ;):p
   
 21. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,247
  891
  1 Јуни 2016
  Кажи им де..
  upload_2020-2-21_18-44-28.png
   
  На VerGer му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Avid

  Avid
  Guru

  4,295
  6,388
  21 Јануари 2009
 23. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  737
  2,434
  27 Јануари 2014
  Машко
  На Avid и xhktw им се допаѓа ова.
 24. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,191
  1,203
  2 Август 2009
  Ете кој им влага дрско на тоа порките..

  Вака на Замунда ми изгледа ratio-то само скрати 3 тера од upload-от :p

  Тука малку поскромно, али скоро се што ми требало сум наоѓал на freeleech.
  [​IMG]
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Weeaboo

  Weeaboo
  Intern

  64
  38
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Само кај мене freeleach торентите не креваат ни бајт? Сум пробал секакви, од игри, до филмој, до порничи. Имам оптички пакет 20/20, немам проблем со upload на Zamunda или на TPB.
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,061
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  528
 3. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  605
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,448
 5. Flapjack
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  2,120
Вчитување...

Сподели

Вчитување...