1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,017
  876
  4 Февруари 2014
  Машко
  Ова е еден од најдобрите приватни тракери досега, фала за инвајтот!
   
 2. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
  Ерм, меилот тргни го?
   
  На VerGer и SiPy` им се допаѓа ова.
 3. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  680
  2,251
  27 Јануари 2014
  Машко
  Океј ми треба помош за iptorrents. До скоро бев со топ сооднос, тера симнат, тера ипол аплоадирани. Во последно време торентите не ми се сидаат. Мислев е до мене нешто ама вчера симнав од замунда торент од 50 гига во рок од 24 саати аплоадирав 60гб.
  Кај грешам?
   
 4. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,590
  4,481
  23 Јуни 2015
  Машко
  Слабо иде аплоад на IPT, незнам која е причината. Единствено што можеш да направиш е да чекаш тазе Freeleech торент.
   
 5. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  969
  665
  1 Јуни 2016
  Е ајде де :D
   
 6. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  575
  549
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  sorry :)

  фала до администрација за интеревнција!
   
 7. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
  upload_2019-8-3_20-12-51.png

  Си гази дечкото на форумот на IPTorrents.
  Нема лабаво. Уште химната да ја ставел.
   
 8. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  158
  170
  14 Септември 2016
  Машко

  Пробувам со Бонус Поени некако да стигнам до 1, за некое време ќе биде. Цело време ги оставам торентите до крај, ама слаб (непостоечки) е аплоудот.

  upload_2019-8-4_3-25-46.png
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 9. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,899
  2,140
  19 Јули 2013
  BeyondHD e отворен за аплицирање.
   
  Necromancer, draganamon, Avid и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. 123456

  123456
  Gaining Experience

  882
  452
  12 Април 2013
  Машко
  Не го разбирам овој дел како доказ бараат од мојот профил

  We require the URL to your profile for each tracker that you used for proofs.
  (Please set your paranoia/privacy level to lowest settings until your application is processed)
   
 11. julll

  julll
  Intern

  59
  24
  20 Август 2016
  Бараат директни линкови до твој профили од тракери кои ги користиш за да видат каков корисник си. Испрати им 2-3 најдобри кои ги користиш.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
  Бараат линк до твојот профил од друг приватен тракер (од истиот за кој претходно си ставил скриншот).
  Мене одма ме примија испратив од TorrentDay и IPTorrents докази
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. 123456

  123456
  Gaining Experience

  882
  452
  12 Април 2013
  Машко
  Login :: TorrentLeech.org

  Скриншот им пратив од 2 torrentleech i iptorrents
  ама ова профилот вака ли или треба скриншот од нив исто?
  Одогворот што го добив
  Your BeyondHD Application
  Status: Rejected
  Not what we are looking for.
   
 14. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
  Искрено не знам зошто те одбиле...
  Имаше 2 полиња таму по 3 реда, во првото беше скриншот а во второто вака линк до профилот.

  У секој случај не тагувај, нема нешо посебно на сајтот.
  И не знам како ќе качам аплоуд кога го има истиот проблем за кој дрндам со години веќе.
  Нови торенти, за саат-два стануваат 15/0 сидер личер и оди па направи аплоуд.
  Симнав еден ставен пред 7 минути, ништо аплоуд.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,017
  876
  4 Февруари 2014
  Машко
  Сосема спротивно искуство, им пратив само 1 скриншот од Ip Torrents и ме прифатија за 1 саат
   
 16. 123456

  123456
  Gaining Experience

  882
  452
  12 Април 2013
  Машко
  Пак им пратив и ми одобрија да се регистрирам,ич не им е прегледен сајтот
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 17. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  969
  665
  1 Јуни 2016
  upload_2019-10-2_17-15-0.png

  WTF? Им дадов скрин од Iptorrents и друг тракер кај што имам 20 GB download и 1 TB Upload ..
   
 18. krema

  krema
  Professor

  9,249
  8,978
  24 Јуни 2009
  Машко
  Пробај пак, можеби друг модератор ќе ти се погоди.
   
 19. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
 20. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
  Based on feedback from members, we are making a small change to the Recruit class. Members in the Recruit class no longer need to advance to User class within 30 days. A member can now remain in Recruit class as long as their account doesn't get auto disabled for the standing inactivity rule. We're hoping this takes some pressure of members who can't necessarily get 25 GiB upload or 5 completed seeds right out of the gate.

  Па фала к**цу
   
 21. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,899
  2,140
  19 Јули 2013
  PTN е отворен за аплицирање.
   
  Avid, farkizz и на mkextremer им се допаѓа ова.
 22. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  969
  665
  1 Јуни 2016
  Уште крвна слика и мокраќа да побараат.
   
  bLaCk AnArChY, Sharlovski и на esquimaux им се допаѓа ова.
 23. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
  Со Госпо напреТТ
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 24. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,899
  2,140
  19 Јули 2013
  Тргнало денеска. И Blutopia отворена за аплицирање. Исклучиво филмови и серии, блуреј квалитет, оттука и името.
   
  На krema и Avid им се допаѓа ова.
 25. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,094
  641
  2 Мај 2011
  Имам 3 за ипТорентс. Кој може да одржува рејтинг нека пише мејл во ПП.
   
Слични теми
 1. Andrijeski
  Одговори:
  80
  Прегледи:
  8,452
 2. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  1,984
 3. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  495
 4. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  571
 5. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,345
Вчитување...

Сподели

Вчитување...