1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. Astro

  Astro
  Guru

  6,244
  8,646
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Некоја идеја?
   
 2. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Не сум до толку упатен, но претпоставувам дека има начин.
  Што знам, крсти го фолдерот „dangerous_virus" и стај го во некој сабфолдер "hidden", мада мислам дека и има некои алатки за оваа намена.
   
 3. Astro

  Astro
  Guru

  6,244
  8,646
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Ајде бре! Експерт за сајберсекјурити да има на домашен компјутер фолдер со назив dangerous_virus? Ти мислиш моите дома глупи се? :oh::oh::oh:
   
 4. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  У принцип и за програмчиња ми треба, не е проблем за филмови, на rarbg има скоро се. Се исклучок на раритети кои ги наоѓав во iptorrents.
   
 5. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  Фолдерот и неговите сабфолдери и фајлови ќе ги направиш system hidden, attrib +s +h и qbittorrent на пример има ваква опција
  upload_2019-2-18_18-22-35.png
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ти реков дека не сум упатен но има начини, а јас ти дадов само насоки и тоа беше само пример.

  Еве ти конкретно од @Avid со конкретен начин како да скриеш фолдери.
  Инаку далеку од тоа да правам некого глуп.
   
 7. Astro

  Astro
  Guru

  6,244
  8,646
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Се шалам па и ти, далеку од тоа дека и јас сум експерт за сајберсекјурити.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 8. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  741
  1,179
  13 Февруари 2014
  Машко
  Сакаш инвајт од TorrentsDay ?

  TorrentDay | TD | General | 2018 Review

  Имам уште 2 за torrentsday. Горе доле истите правила се со IPtorrent и скоро истите торенти. Малку се по неригорозни. Рејтинг треба да одржаваш 1:1 и не треба да ти отиде под 0.3, и да отиде само ке те опоменат дур не го средиш. Торентите треба да се сеедуваат 72 саати за да не ти ги важи како hit and run. Добивате бонус поени за сеедување и со тие купувате уплоад кредити така да и да не го симнува никој торентот може со поените да си купите уплоад. Во главно го користат за серии али има се што има и на ip.
   
  Последна промена: 21 Февруари 2019
  На krema и stormce им се допаѓа ова.
 9. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,074
  2,381
  28 Јануари 2017
  Машко
  Да не имате некој фазла инвајт за IP?
   
 10. krema

  krema
  Professor

  10,007
  9,644
  24 Јуни 2009
  Машко
  Има
  прати ми во пп меил адреса :)
   
  На Sharlovski му/ѝ се допаѓа ова.
 11. MusicFreak

  MusicFreak
  Gaining Experience

  914
  67
  18 Јуни 2009
  Да не сличајно некој има инвајт за ипторентс? И да како се добиваат, пошто имам добар ратио, а немам покани. Ова за другар ми е.
   
 12. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,149
  1,773
  13 Јануари 2014
  Машко
  Ако држи и другар ти добар ratio, прати ми мејл адреса по ПП. :)

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
  На MusicFreak му/ѝ се допаѓа ова.
 13. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  913
  1,103
  9 Јуни 2011
  Машко
  Ми треба една игрица стара многу, но на овие free торент сајтовите никаде ја нема, или ја има ама со 0 сидери.
  Дали би бил некој од вас фин и да провере на овие со инвајт да не ја има "Imperial Glory" со сидери?
   
 14. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  Со 10 сидери ја има на пајрат беј, ти пуштив пп линк.
   
 15. BorisSapphire

  BorisSapphire
  On your way to fame

  898
  611
  11 ноември 2015
  Машко
  Некој да има покана за регистрација на ипторентс да ми прати?
   
 16. DonFrozex

  DonFrozex
  Practice makes perfect

  913
  1,103
  9 Јуни 2011
  Машко
  им се „наплашив“ на пиратите кога беше она што копаа со твој компјутер, па не ги ни отварам веќе некое време :D

  Фала, фрчит торентов :)
   
 17. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  831
  280
  18 ноември 2013
  Машко
  Уште копаат Монеро :). Ама немора да се секираш инсталирај си адблокер и нема да имаш проблеми.
   
 18. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  Дали некој знае како може да се направи некако да ми стигне нотификација на телефон кога ќе излезе некој филм/серија?
  Нешо као RSS кое го читам можеби откако сум ставен на интернет а до ден денес го немам искористено и целосно разбрано :D
  На пример сега сакам да знам точно кога ќе излезе на warez сцената новата сезона од The OA серијата, со цел да ја спуштам најрано од IPTorrents и да напраам поќе seed.
  Пред неколку години местев и торент клиентот некако сам автоматски да симнува (уствари ова било RSS) ама мислам дека не функционираше баш како што треба или го немав наместено добро.
   
  Последна промена: 21 Март 2019
 19. lumibi

  lumibi
  Intern

  105
  20
  5 Јуни 2008
  Мислам дека на IPtorrenys има можност да се направи RSS Feed од твоите омилени категории на торенти, и ти дава директно RSS линк.

  Ако си на IPtorrents, барај има таму поле RSS каде пишува.
   
  Последна промена: 21 Март 2019
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  Е де, како што ти кажаа со adblocker/noscript add-on немаш гајле.
  А и да покопаат малку дур си таму, не е страшно, не се задржуваш многу.
  Ама тоа е за категорија, јас сакам специфично за одреден филм/серија/игра.
  Аха, отпосле тоа се местело во торент клиентот.
  Ваљда наместив како што треба?
  Тоа што пишува со црвено не важи, го чекирав у сетингс.
  [​IMG]
   
  Последна промена: 21 Март 2019
  На lumibi му/ѝ се допаѓа ова.
 21. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  Добро, освен VPN има друг бесплатен начин да се скрие IP адрсата од peers у torrent програма?
  Мислам ептен е дегенски да ти ги покажува сите IP со тие со кои си поврзан, страхотен пропуст е ова и не знам како досега по дифолт не е изнајден начин да не се покажува.
  Јасно ми е дека кај и да се поврзеш на интернет, секоја веб страна/броусер ти го гледа ипто ама...
   
 22. Balanar

  Balanar
  Баниран/a

  1,066
  1,163
  6 Декември 2016
  Машко
  Јавна ИП адреса е тоа, уживај.
   
 23. 123456

  123456
  On your way to fame

  969
  524
  12 Април 2013
  Машко
  Може ли ова да се исклучи checked?
  checked.jpg
   
 24. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,192
  21 Јануари 2009
  Зошто да го исклучиш?
  Дали сите тие торенти се симнати?
  Ако се симнати, и не сакаш веќе да ги сидаш, можеш да ги избришеш.
  Ако сакаш да продолжиш да ги сидаш, ќе мора да помине тоа.
  Ова се случува ако смениш локација на фајловите, ако ти се деси некој ненамерен рестарт на компјутер дур се симнувале фајлови и слично.
  Нека не те нервираат, знам дека се спори, остај ги нека си траат.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 25. Sliderr

  Sliderr
  Gaining Experience

  30
  61
  16 Мај 2012
  Машко
  ова ке трае 1 век вака.. нема ли опција нешо да се опраи

  Испратено од POCOPHONE F1 преку IT.mk форум апликација
   
Слични теми
 1. Andrijeski
  Одговори:
  80
  Прегледи:
  8,541
 2. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,044
 3. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  595
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,431
 5. Flapjack
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,667
Вчитување...

Сподели

Вчитување...