1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  ^А што те мучи?
   
 2. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
 3. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Имам, ама све до сега што сум дал ретко кој држи ратио како што треба.
  Ако мислеш дека можеш да ги почитуваш правилата на ипторентс еве ќе ти дадам покана, прати ми твој маил на пп.
   
  На Necromancer и Shutter им се допаѓа ова.
 4. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  Пушти мејл по ПП ке ти пратам. Имам 3 моментално. Кој планира да одржува баланс нека пушти ПП ке ви дадам.
   
  На Shutter му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Shutter

  Shutter
  Gaining Experience

  349
  120
  29 Декември 2010
  Машко
  Студент
  Пратено меил.

  Фала ти. :)


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  Дали прашањево го постави и на другите пред да им дадеш?
  Сигурно било да, и тогаш :D
   
  igor_xxxx, moongose и на krema им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да,
  но ај си велам можеби ќе биде некој поодговорен, а и немам причина да не пратам инвајт на член што ќе побара.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 8. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,321
  2,566
  19 Јули 2013
  Имам покането десетина членови од форумов, само двајца оддржуваат сооднос, @krema е eдниот. Повеќето од нив одамна и се банирани.
  На странски форуми имам поделено двојно повеќе покани, само еден-двајца не оддржуваа сооднос.
  Па сега рачунајте... :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,661
  4,523
  23 Јуни 2015
  Машко
  Кај мене и не е така лошо. Еден е баниран, а двајца се во црвена зона на IPT, од 16 покани вкупно. Моментално имам 3 покани, кој сака нека пише емаил во ПП.
  Screenshot_1.png Screenshot_2.png
   
 10. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  Кај мене се добри.[​IMG]

  Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
   
 11. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,283
  833
  12 Април 2013
  Машко
  Јас сум мирен хехе

  Screenshot_20190705-140300_Chrome.jpg
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  А со она "YOU ARE RESPONSIBLE FOR THE PEOPLE YOU INVITE IF THEY HAVE BAD RATIO YOU MIGHT GET BANNED"
  само плашат?
   
 13. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,927
  2,778
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  @eX3v1l лол оној третиот симнал едно торентче од 150 мега и го заборавил засекогаш уклучен торент клиентот :D
   
 14. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  @123456
  Знам :) ти и уште двојца држат ратио како што треба, другите тапа. :)

  @Avid
  Кој ги знае дали сакат со тоа да бидат баба рога или мават бичкија.
   
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  Мене ми смрди на фејковаќа тоа.
  Кој торент е тој жити се бе од 170 мега па ќе направиш толку аплоуд односно толку да симињаат од тебе па макар и којзнае колку време да седел торентот?
  А бе најнов торент еве серијава stranger things ја ставив да се симне преку RSS односно одма кога ќе се појави да ја симне торент клиентот автоматски, на 2 минути прави рифреш, и пак гледај ги рејтијава
  upload_2019-7-5_15-6-44.png
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  746
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  ваљда freeleach пуцал само .. тие нели не се рачунаат у download, само upload иде од нив и плус поени она и идле да седат две недели (па замена за кредит GB)
   
  Sharlovski, Avid и на NecrotoX им се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ова е вистината.
   
  На NecrotoX му/ѝ се допаѓа ова.
 18. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,133
  730
  2 Мај 2011
  Неможеш на нормални торенти да качиш рејтинг. Само порки по 200 гб+ и ги оставаш да вртат. Инаку за freeleech не рачунаат симнување и може човекот и 5тб да извадил и пак да му покажува 150 мб.

   
  На despotovikj и NecrotoX им се допаѓа ова.
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,972
  21 Јануари 2009
  Да, заборавив тоа. Овој @NecrotoX беше иницијална каписла да помислам дека само со тој торент напраил upload :D
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,927
  2,778
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  Па што, баш беше интересна мојата претпоставка.
   
 21. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,368
  996
  1 Јуни 2016
  Ја никад не би ве крадел море хеј.
  Еве на еден торент сајт за музика:
  upload_2019-7-5_19-10-18.png

  Се изнакачував албуми, и сидував некои 3 години. Неам проблем со тоа.
  Ако има серии на iptorrents што ги нема на други торент сајтови, пуштете еден инвајт ако не е проблем.

  ПС: Коа ви даваат акаунт, не злоупотребувајте :)
   
 22. krema

  krema
  Professor

  11,013
  10,532
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дај ми меил адреса во пп.
  Ама само ако не си држел ратио :D:monster::devil:
   
 23. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,368
  996
  1 Јуни 2016
  Ми пиша @VerGer вчера, чекам одговор уште.
  Фала ти.
   
  На VerGer и krema им се допаѓа ова.
 24. mihovkris

  mihovkris
  On your way to fame

  1,368
  996
  1 Јуни 2016
  Ратио не ми пишува оти неам download или? :D

  upload_2019-7-14_21-22-56.png
   
 25. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  802
  746
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Изменето од модератор: 14 Јули 2019
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,117
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  554
 3. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  637
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,504
 5. Flapjack
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,164
Вчитување...

Сподели

Вчитување...