1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. alexandar23

  alexandar23
  Intern

  34
  13
  29 Јули 2017
  Машко
  Тоа океј. Ама сакав да пробам да го оправам овај акаунт за евентуално да не му направат проблем на другарот што ми прати инвајт.
   
  На stormce му/ѝ се допаѓа ова.
 2. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  650
  604
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  ако ти стојат фајловите, симни го истиот торент на иста локација, ќе си почне да го вози без да ти го симиња повторно, реално никад нема да се дојде до 1:1 share ratio туку мора да се чуваат по две недели да возат ..
   
  На stormce му/ѝ се допаѓа ова.
 3. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Само фрилич филмчиња за возрасни и уживај. :D


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
 4. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  650
  604
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  И коа барате нешто за DL, прво со одбрано Freelech во филтер, најчесто поготово популарни ствари ги има и таму.
   
 5. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,057
  2,302
  19 Јули 2013
  Нема чаре за тебе... :)
  Стига, стига
  clipboard29.01.2019 _ 14_12_23.png
   
  Последна промена: 29 Јануари 2019
  Necromancer, VerGer и на Avid им се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
 7. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,057
  2,302
  19 Јули 2013
  Без. Органски што би се рекло модерно.
  4 години :)
   
  Necromancer, stormce, VerGer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  upload_2019-1-30_10-35-53.png
  Ова ок е? Не гледам ratio никаде. + она стрелките нагоре и надоле што викаат? Дека давам 3 торента а влечам 4?
   
 9. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  650
  604
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  кликни на нив чоек :) ќе ти даде детали .. пример на тие што ти ги качуеш колку ти е ратио и колку време ги споделуеш ..
   
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,080
  3,217
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Кликнав ама нема ratio конкретно.
  upload_2019-1-30_10-38-44.png
   
 11. smole

  smole
  Unstoppable

  3,073
  3,539
  18 Април 2007
  Кој е добар тракер за TV shows?
   
 12. Zombie

  Zombie
  Gaining Experience

  96
  104
  2 oктомври 2008
  Немаш ратио затоа што не се дели со 0. А пошто си пуштил фрилич торент, downlaod ти е 0. Коа ќе симнеш некој не-фрилич торент, кај црвенката стрелка надоле ќе се појави бројка и ќе имаш и ratio.

  edit: да одговорам на прашањето, добар си, сеа за сеа ратио ти е 26.1:0 :D
   
  На skullmonkey и VerGer им се допаѓа ова.
 13. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,577
  3,514
  11 Декември 2008
  Машко
  eztv.io
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 14. VerGer

  VerGer
  On your way to fame

  650
  604
  9 ноември 2016
  Машко
  ИТ
  Гледам Zombi ти одговорил, ја те сватив по торент дека бараш колку имаш (нели за да стигнеш 1:1) .. тоа јасно си гледаш во Uploaded. А ова да ти фали бројчето горе лево во првата слика ..
   
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 15. stormce

  stormce
  Intern

  44
  21
  8 Февруари 2018
  Машко
  На добар пат си, за добро ратио :)
   
 16. Avid

  Avid
  Guru

  4,158
  6,195
  21 Јануари 2009
 17. prichina

  prichina
  Cuda 5.5

  7,810
  5,012
  24 Мај 2009
  Машко
  Мултимедиа (Филм и Тв)
  Дечки од кај симињате торенти? Освен rarbg и rutracker? Iptorrents го изместив ratio-то, не ми дозволува веќе да симнувам....
   
 18. Astro

  Astro
  Guru

  6,250
  8,649
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  И јас имам проблем со IPTorrents. Џабе сеам, никој не жнее. Имам аплоад од некои си 5Gb и тоа не е мрднато со недели. Симнав дваесетина Freeleech торенти кои имаа добар број на личери ама никој ништо не симиња, а 24/7 ми работи фајл серверов.

  Некој совет како да убодам некој посаглам торенти па да можам да ги сеам?
   
  На Krk198 и prichina им се допаѓа ова.
 19. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,110
  670
  2 Мај 2011
  Извади од тие 18+ одма откако ке се стават.
   
 20. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,075
  2,387
  28 Јануари 2017
  Машко
  Тазе freelech фимови е исто добра опција.

  рутрацкер, не знам кој е пубав дали англискиов или рускиов, газат двата.
   
 21. Astro

  Astro
  Guru

  6,250
  8,649
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Фак, таман работа да почнам со порно, и други го користат компјутерот, не можам да ставам порно на него.
   
 22. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,110
  670
  2 Мај 2011
  Јас така кај мене качувам. Многу е тешко со други торенти. Исто можеш да собираш и поени и да ги разменуваш, али тоа ке потрае.
   
 23. lumibi

  lumibi
  Intern

  105
  20
  5 Јуни 2008
  Najdobro ti e so taze freeleech torrenti.
   
 24. krema

  krema
  Professor

  10,009
  9,645
  24 Јуни 2009
  Машко
  Само цртани за возрасни му е mother:D

  @Astro
  Најди начин како да го заштитиш фолдерот со цртаните..

  Моментално некој цртан од септември! :)
  Просечно жнеење. со 2,6 MB/s
  Screenshot from 2019-02-18 17-24-06.png
   
  Последна промена: 18 Февруари 2019
 25. Tomislav96

  Tomislav96
  On your way to fame

  780
  854
  7 Февруари 2013
  Машко
  Програмер
  [​IMG]
  Еве што да сидате совет, а излезе најнова епизода од некоја серија одма торрентот со највисок квалитет симињајте, моментално имам точно 200гб уплоад со 90 даунлоад.
  Исто и со филмови, а излезе некој најнов во фрилич од по 10 15 гб одма..
   
  Последна промена: 18 Февруари 2019
Слични теми
 1. Andrijeski
  Одговори:
  80
  Прегледи:
  8,541
 2. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,044
 3. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  596
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,431
 5. Flapjack
  Одговори:
  20
  Прегледи:
  1,674
Вчитување...

Сподели

Вчитување...