• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Torrent Invites Giveaway

 • Ја почнал/а темата
 • #1

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
Темава ја поставувам за да имаме место каде што можеме да споделиме покани од торент приватни тракери. Имам покани на неколку, па пишете ПП доколку сте заинтересирани.

HD-Tracker - денес ми истекуваат привремените покани. Имам 7. Има доста филмови, и само во HD ствари се закачуваат. Насочен кон филмови, популарни серии и по нешто "HD" музика.
https://hdts.ru/

Beyond-HD - Тука имам 5-6 покани. Исто е само за HD ствари, ама има помалку содржина од претходниот. Ама пак има разновидни видови на аплоуди, од цели BR до Remux до MP4 од 2-3 гига. Насочен кон филмови, популарни серии и "HD" музика.
http://www.beyondhd.org/

HDME.eu - Тука немам покани ама имам еден куп бонус поени така да можам да генерирам. Сепак овој тракер малку е замрен во последно време, горните се подобри.
http://hdme.eu/index.php

TorrentLeech.org - Од сите тракери кои ги користам, овој ми е најпосетуван и најчесто симнувам од него. Брзините се фантастични, дури и на стари со години торенти. Имам една покана. Има се, од книги, музика, видео во HD и SD, апликации итн.
http://www.torrentleech.org/

IPTorrents - Имам 2 покани. Има доста ствари, како од филмови, серии, музика, програмчиња, мобилни апликации итн.
http://www.iptorrents.com/indexipt.php

Бидејќи сите приватни тракери функционираат со построги правила каде се мери аплоуд, време на seed, би било добро ако тој што ќе ми побара покани се држи до правилата и навистина сака да биде член на приватни тракери каде што се цени seed и време на истиот. Јас не користам некој фејк аплоудер, ама ако не можете да одржувате сооднос, пробајте и така ако знаете што правите за да не јадеме бан и двајцата. Такви има тука во одреден дел.

Обавезно прочитајте правила и FAQ за да знаете кои се правилата на конкретниот тракер. Доста од нив функционираат на време на seed со што се добиваат одредени поени кои потоа можете да ги замените за аплоуд, покани, бришење на H'N'R (симни и бегај).
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,837
5,013
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire)
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M + LG 32LF5800
OS
Windows 10 pro
Истите на rutracker ги има...а, во задње време се се префрла на the pirate bay...непотребни акаунти, ако мене ме прашаш ...нешто ептен ретко за музика на пример, се обраќам на rutracker, пошо некој ствари ги нема на pirate bay...мислам дека и за plug in-и исто така ги немаше на the pirate bay, ама на rutracker ги има :) Инапче за филмови и серии, се има сега на the pirate bay во сите формати.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #3

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
prichina, ни одблиску немаш избор, квалитет и стабилност како на асален приватен тракер. RuTracker е сосема солиден, се согласувам.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #4

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
Да не враќам одделно. Останаа:

HD-Torrents - 5
TorrentLeech - 0
BeyondHD - 5
IP-Torrents - 1
HDME - ...
 

xhktw

Practice makes perfect
2 август 2009
1,269
1,481
xhktw's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 1600AF / Maelstrom 120T Liquid Cooler
Motherboard
Gigabyte B450M-H
Storage
256GB SSD & 500 GB
PSU
Cooler Master B600
RAM
HyperX Fury Black 2x8GB 3200MHz CL15
Video card
RX 580 GTS XXX Edition 8GB
Case
CM Chassic K280
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Redragon Kumara K552W
Audio
Creative SoundBlaster Live
Monitor
Asus VG249Q TUF 144Hz / BenQ RL2455
OS
Windows 10
Благодарност до Necromancer за IPT акаунтот,much appreciated!
 

D3N1EL

Practice makes perfect
10 август 2010
2,907
1,497
Нижни Новгород, Русија
D3N1EL's setup  
Processor & Cooler
I3 3220 | Stock
Motherboard
Asus P8Z77m-PRO
Storage
Kingston A100 128GB, WD 500GB Cavier Green
PSU
Aerocool VX-650W
RAM
2x Kingston CL9 HyperX Blu 4GB
Video card
Asus AMD 7750 1GB
Case
CoolerMaster Elite 430
Mouse
A4Tech G10-810F
Keyboard
Logitech K270
Audio
AKG K518 DJ
Monitor
LG Ultrawide 25UM58-P
OS
Windows 10
Фала на Necromancer за инвајтот за hdts.ru :)
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,837
5,013
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire)
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M + LG 32LF5800
OS
Windows 10 pro
Порано имаше ексклузивитет на клваитетни Рипови од Блу реи кои ги правеа само неколку искусни момци, кои беа достапни само на приватни тракери, јас тогаш користев и имав покани од пријателче едно за истите...сега истите квалитетни рипови од ексклузивните членови, ги префрлаат на the pirate bay. Се потпишуваат стално во [загради].
А со стабилност не сум имал проблем до сеа на д пират беи, освен со некој ултра нови игри..
 
 • Ја почнал/а темата
 • #11

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
Порано имаше ексклузивитет на клваитетни Рипови од Блу реи кои ги правеа само неколку искусни момци, кои беа достапни само на приватни тракери
Да не ме сфатиш погрешно дека те напаѓам или се натегаме, ама сеуште е така. Еве пред минута на ThePirateBay ги побарав The Dark Knight и The Avengers, како популарни наслови и блокбастери. Има еден куп рипови од 2-3 гига ама мене тие не ме интересираат. Квалитетни 1080р рипови, Remux со DTS или TrueHD звук пралтично нема во листа, а ако има нема сидери.

Претпоставувам дека и тие отворени тракери им вршат работа на поголемиот дел од народов, но барем мене не.
 
 • Ја почнал/а темата
 • #12

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
Состојба:

HD-Torrents - 3 (најверојатно до вечер)
TorrentLeech - нема
BeyondHD - 5
IP-Torrents - нема
HDME - ...
 
 • Ја почнал/а темата
 • #15

Necromancer

Unstoppable
24 февруари 2012
3,395
3,950
Скопје
Фала за коментарите, ама не мора да се заблагодарува никој. Тука сме да размениме она што се има. Доколку има некој друг вишок покани, слободно нека ги понуди.
 

prichina

Unbeatable
24 мај 2009
7,837
5,013
Скопје
prichina's setup  
Processor & Cooler
i7 920 | Z600 + NF-A15 Noctua
Motherboard
AsRock X58 Extreme
Storage
Crucial M4 128GB | RAID0 2xWD500AAKX | 1.5 TB Seagate во Cooler Master Xport 351
PSU
Cooler Master V850
RAM
3x8GB ddr3 1600
Video card
GTX 1070 (за 3д рендер и видео едитирање) + Sapphire R9 290X (modded with Trixx) + Asus 7970 Matrix (АМД-то - овие две за копање)
Case
HAF 922 | Fan Control (PWM) DeepCool Rockman
Mouse
SteelSeries Kana | Gamepad's: 2xRumblepad 2 (wireless) + 1x Rumblepad 2(with wire)
Keyboard
Razer Lycosa | Graphics Tablet: Wacom Intuos Pro $
Audio
X-FI Platinum + Remote | Tannoy Mercury F1 Custom | Marantz PM-44 SE mkII | Audio Technica m40fs
Monitor
Dell U2412M + LG 32LF5800
OS
Windows 10 pro
Ок , каснат малце :D
 

mkd

Gaining Experience
5 јуни 2007
262
112
Ќе може покана за hdts.ru? Доколку остана некоја. Благодарам.
 

Clash

Intern
18 јануари 2009
116
10
Ако ти остана некоја покана пушти ако сакаш.
Поздрав.
 

smole

Unbeatable
18 април 2007
3,446
4,060
Remux значи дека фајловите се исти како на BLU RAY, не е еден mkv фајл?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,681
Мислења
830,453
Членови
28,684
Најнов член
Doroti
На врв Дно