1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,117
  660
  8 Август 2017
  Машко
  Ајде пуштете и на мене еден инвајт да шитнам некој Фрилич да се сидува, да билдам уплоад, можеби ќе ми се најде за во иднина.
   
 2. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Пишете емаил во ПП. Имам и јас покани
   
 3. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  53
  28 Јули 2017
  Машко
  А ако ти пушти друг торрент нема на негов user да го пресметува D/U ?
   
 4. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Така е. Полошо ќе се направи само, ако му се даде торентот.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 5. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,268
  2,499
  19 Јули 2013
  Еми затоа се чуваат, да можат и другарчињата после тебе да симнуваат. Ако сите бришат, ќе нема од каде да се симнува.
  Сега само донација ќе те оправи, мислеле и на такви ко тебе :)
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Кур да пушат. Ќе се регистрирам пак. :)
  Има некој слободни инвајти?
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 8. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 9. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Само цртани. :D
   
 10. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Порано користев една за лажење ама тоа беше пред години години... колку што сконтав има сеа некоја програма за Freeleech или тоа е само израз. Ако е израз на што се мисли?
   
 11. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Во филтрите на сајтот штиклирај фрилич и види што се ќе ти даде, симни на тепка понови цртани филмови и остај ги да си седат во позадина т.е. да ги сидаш.
  Кога симнуваш фрилич не ти брои како download туку ти брои upload отпосле кога ќе сидаш.

  еве ти пример:

  Screenshot from 2018-10-24 22-03-28.png

  A можеш и други жанрови :D
   
  Последна промена: 24 oктомври 2018
  На skullmonkey му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Avid

  Avid
  Guru

  4,514
  6,826
  21 Јануари 2009
  Изненадува Горастов...
   
 13. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
 14. Daniel86

  Daniel86
  Guru

  2,763
  7,235
  28 Мај 2013
  Машко
  Електроника
  Ако те приметат, ќе ве банираат и тебе и крема, а можеби и мене, јас ти го дадов првиот инвајт. Дај бе узобилете се да го ебам.
   
  На moongose, farkizz, 123456 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со оглед на тоа дека стварно се ригорозни треба навистина малку да се уозбилиме како што вели @Daniel86.
  Не би сакал да попијам бан со големо ратио. :(

  Screenshot from 2018-10-24 22-11-54.png
   
  Последна промена: 24 oктомври 2018
 16. skullmonkey

  skullmonkey
  Unstoppable

  4,157
  3,299
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Шо ве ебам. Ако идам ја доле ве влечам и двајцата со мене! Пукните! :)
   
 17. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Кај мене се подобрија рејтинзите на сите што добиле покана од мене. Одлично :) Има уште неколку поединци, но верувам дека ќе се среди и таму.

  Како и да е...имам уште еден инвајт ако сака некој за IPTorrents. Пратете ми ваш емаил во ПП.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,238
  3,619
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  IP torrents е еден од полесните за рејшио у пм. Не знам како не собирате поени, доволно е само да стојат активни торентите, макар биле и од мегабајт...
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  53
  28 Јули 2017
  Машко
  Ја собирам поени, 2 пати мењам за upload и уште лош ratio.
   
 20. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,238
  3,619
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Симнуваш доста?
   
 21. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  53
  28 Јули 2017
  Машко
  Не можам да симнувам, блокиран сум за download на торенти што го објаснив некоја страна претходно.

  Сега стојам заглавен со 8 торенти на кои што нема seed :D
   
 22. Avid

  Avid
  Guru

  4,514
  6,826
  21 Јануари 2009
  Па не е баш лесно.
  За да имаш некаква шанса да бидеш сидер и од тебе да личаат, МОРАШ во првите неколку минути да го симнеш торентот откако е ставен. Да не речам во првата минута.
  Откако се става торент, после само 5 минути торентот станува со 20:1 сидери/личери и оди па сидај.
  И има илјадници торенти кои остануваат со многу мал број на симнувања, односно непопуларни.
  Кога си во безизлезна ситуација, единствениот начин е со симнување на ТАЗЕ НОВ (зборам жешок од фурна во први 5 минути постиран) фрилич торент, па колку толку да направиш аплоуд.

  За поените, премалку се добива
  The Equalizer 2 кога излезе пред некој ден, го симнав во првите неколку минути.
  И еве досега (~48 саати) успеав да направам само 3.3 рејтио на него, односно симнат филмот 4.15гб а сум аплоудирал накај 14гб.
  И тоа веројатно околу 2.8 рејтио сигурно беше направен дур се симнуваше... ако го симнеш дур не е жежок во фурна, правење асален аплоуд мало сутра.
  Торентот ми е пуштен 16 часа од 24 во денот.
  А го симнале 11 562 души The Equalizer 2...
  Тоа се 50 000 ГБ, а ја сум придонел само 14 од нив, а симнат у првите неколку минути откако бил постиран.

  Јасно ми е дека се „натпреваруваме“ со луѓе со seedboxes итн али...
  Мора да ги сменат „ригорозниве“ правила кога немаат проблем со сидери
  rejtio zz.png
  Оваа стока од филм го симнав во првата минута кога се постираше, само за аплоуд да праам, не ми ни треба, и добив рејтио мизерно. А фул оставен аплоуд 5mb/s.
  Разбирам дека не е мизерно, бесплатни 5-6гб ама сеа па мора да го клечам на хард и торент упален 2 срамно глаголнати недели за да не биде хит енд ран.

  Сум пробал и со лимит на даунлоуд и нецелосно симнување на торентот, џабе.
   
  Последна промена: 1 ноември 2018
  На Majestic и stormce им се допаѓа ова.
 23. Steff_92

  Steff_92
  Gaining Experience

  116
  53
  28 Јули 2017
  Машко
  Конечно се извадив од го..
  Дајте предлог за добар торент за seed.
   
 24. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,645
  4,525
  23 Јуни 2015
  Машко
  Се што е ново, тазе излезено на freeleech.
   
 25. krema

  krema
  Professor

  10,823
  10,370
  24 Јуни 2009
  Машко
  100 пати кажано freeeleech - цртани :D
   
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,092
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  544
 3. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  624
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,479
 5. Flapjack
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,738
Вчитување...

Сподели

Вчитување...