• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Torrent Invites Giveaway

Викса

On your way to fame
12 март 2011
536
647
Можеш и да симнеш само sample од филмот на пр. и тој да го ставиш да се сидува за да не симнуваш цел филм :)
 

Викса

On your way to fame
12 март 2011
536
647
Вика секој симнат торент мора да биде 1:1 ратио. Тоа значи дека ако сум симнал 5 ГБ фајл треба да уплоад најмалку 5ГБ , тоа не значи дека треба баш тој фајл од филмот него содржина од тој торент што ќе направи 5ГБ upload (може да биде и .txt фајлот :) ).
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,826
7,426
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!

Викса

On your way to fame
12 март 2011
536
647
Да де, него муабетот ми беше дека може и со sample фајлот кој понекогаш е и над 200мб. Ова го прочитав на нивниот форум како хинт за да правиш уплоад без многу даунлоад.
 

stormce

Intern
8 февруари 2018
62
27
Најдобро freeleech торенти да се симнуваат за да направите донекаде ратио, но не постари туку нови штотуку качени. Ако симнеш само дел од торент мислам дека не добиваш поени за сид.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,060
11,444
youtu.be
Околу 500Gb имам цртани филмови, симнати се пред 1 година и нон-стоп си стојат на сид.
Ден денес се активни и ми качуваат ратио, моментално имам ~22 ратио. :)

Ако ги гледате се рачуна ко дупли даунлоуд.
Имет снемано време. :D
 

eX3v1l

On your way to fame
2 мај 2011
1,159
858
eX3v1l's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen™ 5 5600X
Motherboard
ASRock Fatal1ty X470 Gaming K4
Storage
Samsung 970 EVO 500GB
PSU
Cooler Master MWE 750w
RAM
32GB 3200MHz G.Skill Trident Z
Video card
RTX 3070 EAGLE
Case
Cooler Master K380
Mouse
G502
Keyboard
RIPJAWS KM570 MX-Brown
Monitor
Dell S2721DGF
OS
Windows 10
Кој сака јас имам 3 покани. Пуштите мејл во ПП.
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,060
11,444
youtu.be
Ден денес се активни и ми качуваат ратио, моментално имам ~22 ратио. :)
Сега се сетив :)
Пред неколку недели за едно попладне преку 60Gb отидоа преку "seed", и тоа цртан филм симнат пред повеќе од година време.
Поретко се случува ова, но кога ќе загризе, загризано е до трт. :)
 

GreenRoot

On your way to fame
1 октомври 2011
932
872
Охрид
GreenRoot's setup  
Processor & Cooler
i5 4200U
Storage
Samsung Evo 850 240gb
RAM
8GB
Video card
AMD 8670m
Monitor
15,4''
OS
Windows 7 Home Premium

SiPy`

Unbeatable
23 јуни 2015
2,711
4,582
У строК центар!
Повторно имам 3 покани за IPTorrents. Сите заинтересирани ве молам пратете ми ваш маил во ПП.
Воедно сакам да ги потсетам останатите кои добиле покана од мене да си го одржуваат соодносот (ratio).
Screenshot_1.png
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,826
7,426
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
И јас имам ама искрено не давам веќе на никого.

Screenshot_5.png
 

krema

Professor
24 јуни 2009
12,060
11,444
youtu.be
Не знам што е проблем да си симнете 100 - 200 Gb фрилич и да ги заборавите на дискот.
Јас бев во ситуација ни напред ни назад, едвај си го оправив акаунтот, од тогаш симнав едно 500гб фрилич порки и ете си терат и после година дена.
Немојте да очекувате дека одма од вас ќе се закачуваат да симнуват, тоа се моменти каде некогаш додека трепнеш си качил 10Gb или повеќе.
Крај краева симнете ситни фајлови и оставете ги, ќе си билдате поени и потоа ќе си ги трејдате за качени Gb.

@SiPy`
Далеку сум од коњот :D
 

tupacan

Unstoppable
10 септември 2007
1,576
2,045
Имам едно прашње - доколку пример не успеам да одржам ратио и добијам опомена/бан, дали и за тој што ми ја дал поканата ќе има некаква санкција?
 

Daniel86

Guru
28 мај 2013
2,826
7,426
Скопје, Карпош 1
www.facebook.com
Daniel86's setup  
Processor & Cooler
i7 3770 & Cooler Master Hyper 612 V2
Motherboard
Asus P8Z77-V PRO
Storage
Samsung 860 EVO 250GB & WD Blue WD10EZEX 1TB
PSU
Cooler Master-Silent Pro Gold 600W
RAM
Geil 2x8GB
Video card
Asus R7 250 2GDDR5 & Intel HD 4000
Case
Deepcool Tesseract SW Black/Blue
Mouse
Logitech MX1000
Keyboard
Verbatim KU-0725
Audio
Realtek ALC887 & Kenwood KRF-V5020 + Kenwood LS76
Monitor
Philips 222EL
OS
Windows 7 Ultimate SP1 x64 И НЕ ГО МЕЊАМ!!!
Screenshot_6.png Screenshot_7.png

Веќе ни ZAP не помага, мора вистински seed.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,045
Мислења
837,516
Членови
28,976
Најнов член
Horus
На врв Дно