1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. Sludge.Factory

  Sludge.Factory
  Gaining Experience

  398
  495
  7 Февруари 2014
  Машко
  Stomatolog
  ај дајте еден инвајт да видиме што е толку фама по ова
   
 2. krema

  krema
  Professor

  8,350
  7,971
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ако ти е за само да видеш подобро и не барај инвајт.
   
  OldSchoolPvP, Delta111 и на Daniel86 им се допаѓа ова.
 3. Steff_92

  Steff_92
  Intern

  115
  48
  28 Јули 2017
  Машко
  И кога ќе тргне, ќе тргне.
  За еден ден, ratio 1.0
   

  Прикачени датотеки:

 4. xhktw

  xhktw
  Practice makes perfect

  1,134
  1,117
  2 Август 2009
  Имам 3 инвајти, пишете ми mail во порака ако му треба на некој.
   
 5. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,349
  4,015
  23 Јуни 2015
  Машко
  И јас имам 3 покани за IPTorrents. Ве молам доколку сакате инвајт пратете ми ПП со вашиот меил.

  И рејтингот е дефинитивно поправен од претходниот пат. Одлично момци, само @Tajson и @fuzzjaw да ве замолам да го подобрите. Фала ви!
   
 6. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  779
  1,167
  13 Јануари 2014
  Машко
  До пред 15 минути, минативе три недели немав интернет и работев на hotspot. Ќе си го средам :) Се заебав со големи торенти на почеток, јбг.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 7. architect

  architect
  Unstoppable

  1,868
  2,195
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Не е поврзано со инвајти но зашто немаме соодветна тема се одлучив тука да споделам.
  Сите оние кои имаат торент софтвер а при симнување компјутерот ви кочи имате во предвид дека софтверот ви го користи компјутерот во цели на развивачот на софтверот ( во мојот случај utorren и qbit torrent) да не речам за копање. Инсталирав нова апликација без реклами без ништо наречена transmission чисто како за проверка пц и рам искористеност 0%. Некој со слично искуство ?
   
 8. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
  Трансмишн користи помалку ресурси од другите но тоа не значи дека другите те злоупотребуваат или дека се којзнае колку поголеми рисрс хогс за да ти го кочат компјутерот.
  Даваш сериозни обвиненија, без некои поконкретни докази.
  Да било ова така, досега ќе дознаев од некаде.
  Можеби си имал лоши верзии од другите клиенти. Можеби си чепкал нешто во сетинзите на клиентот.
  Јуторент беа обвинети за нешто друго пред неколку месеци.

  Јас користев јуторент до пред некој месец кога се појавија безбедносните проблеми. Тогаш на повеќе места луѓето велеа да се префрлиме на qbitorrent и тоа го сторив.
  Налетав на некои проблеми со qbittorent, ако ги избришеш податоците од торентот што си го симнал, самиот си правеше redownload (и кога разбрав дека проблемот е пријавен одамна, авторот тврди дека го поправил, а всушност не беше поправен, се напнав) но пред некоја верзија го средија и тоа.
  Исто така имав проблеми поради многу конекции и многу торенти, на прво палење ми го дисконектираше интернетот. Ама и тоа се среди со некоја од последните верзии или со некои работи што ги сменив во опциите.
   
  Последна промена: 17 ноември 2018
 9. architect

  architect
  Unstoppable

  1,868
  2,195
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  Ниту сум менувал ниту сум едитирал класична дефолт инсталација и апгрејудвање на софтвер. При користење на наведениот софтвер рам и цпу ми беа исполнети / оптеретени 100% и буквално компјутерот не можеше да се користи за ништо освен за моментален даунлоад. Инсталирав transmission а цпу рам искористеност 0% .. искрено крајно сомнително. Едно време се сомневав во лоша инсталација на виндоус па дури и на самиот антивирус додека не пребарав по нет и прочитав дека не сум единствен со овој проблем а поврзан со qbit / utorrent.
   
 10. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
  Дали тие места кои ги пребара дадоа некои докази за злоупотребувањето?
  Ако имаш поголем цпу рам јусеџ не значи дека злоупотребуваат.
  Во секој случај, убаво што сподели, ете некој друг ако има таков проблем може да се префрли на Трансмишн, кој сепак не го сметам за најсоодветен торент клиент бидејќи провобитно е наменет за мак/линукс.
   
 11. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,349
  4,015
  23 Јуни 2015
  Машко
  Имам 3 инвајти за IPTorrents. Сите што сакаат ве молам пратете ми ПП со вашиот емаил. Воедно да ги пофалам и да им се заблагодарам на сите што одржуваат рејтио. Еден апел до @Tajson за да го подобри своето рејтио.
   
 12. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,349
  4,015
  23 Јуни 2015
  Машко
  Нови 3 инвајти. Навали народе!

  *Пратете ми ПП со вашиот маил.
   
 13. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
  Да не има некој за passthepopcorn или broadcastthenet?
   
 14. Викса

  Викса
  On your way to fame

  499
  658
  12 Март 2011
  Машко
  Мене сега ми дадоа 3 покани ( инвајтот во септември сум го добил од Daniel86 ) на IPTorrents валда дека качив ратио 5:1. Ако му треба на некој нека пише маил во порака.
   
  На bLaCk AnArChY му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  547
  679
  25 Февруари 2016
  Машко
  Ај види сега дали е поарно.
   
 16. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,349
  4,015
  23 Јуни 2015
  Машко
  Ќе се ажурира за некој период. :)
   
 17. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,705
  2,808
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Има некој за на ип торентс да ми пушти инвајт... пак :)
   
 18. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  779
  1,167
  13 Јануари 2014
  Машко
  Имам јас, пиши ПП

  Sent from my SM-G950F using Tapatalk
   
 19. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,705
  2,808
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Пред месец за да настакирам ратио на IPtorrents, што да симнам? Тие што се FreeLeech? Што им значи тоа?
   
 20. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,122
  4,478
  21 Јануари 2009
  Фрилич значи дека download-от нема да ти се рачуна, туку само upload-от.
  За да настакираш добро рејтио, симнувај само тазе фрилич торенти, ама ептен тазе, да се ставени пред неколку минути.
  Можеби тешко се начекуваат баш на минута-две од upload но просечно има некаде по 1-2 фрилич торента на саат.
  Фрилич торентот не е имун на Hit 'N Run
  Hit 'N Run е кога ќе симнеш торентот целосно 100% и веднаш го бришеш од твојот торент клиент или го стопираш.
  IPTorrent бараат да имаш 1:1 рејтио на симнат торент, односно колку што си симнал толку да upload. Или, да го држиш вклучен торент клиентот со се торентот 14 дена, односно 336 саати.
  Читај овде
  Torrent Invites Giveaway
   
  farkizz, Викса и на Sharlovski им се допаѓа ова.
 21. Sharlovski

  Sharlovski
  Practice makes perfect

  833
  1,892
  28 Јануари 2017
  Машко
  Твој пост со 0 трол и сарказам... многу рано клецна бе? :hay:
   
  На dddragan, farkizz, angeld и уште 5 други им се допаѓа ова.
 22. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,705
  2,808
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Го изедов стапот, јас симнав што имаат со најмногу сидери што се бара и сеа пак го ебав ратиото. Јебо вас ајпи торенти...
   
  На alexandar23 му/ѝ се допаѓа ова.
 23. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,705
  2,808
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Праќајте нов инвајт :)
   
 24. alexandar23

  alexandar23
  Intern

  28
  12
  29 Јули 2017
  Машко
  И ја исто се заебав. Плус ги тргнав торентите од клеинтот и сеа не можам ни да симнам торент за да качам аплоуд.
  Постои чаре некое освен донација? :D
   
 25. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,705
  2,808
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Еве глеј шо праам ја. Четврт акаунт :/
   
  На alexandar23 му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Andrijeski
  Одговори:
  80
  Прегледи:
  8,214
 2. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  1,889
 3. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  451
 4. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  534
 5. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,278
Вчитување...

Сподели

Вчитување...