1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
    Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

1. Sludge.Factory

Sludge.Factory
    Gaining Experience

141
    125
    7 Февруари 2014
    Машко
    ај дајте еден инвајт да видиме што е толку фама по ова

2. krema

krema
    Professor

7,238
    6,875
    24 Јуни 2009
    Машко
    Ако ти е за само да видеш подобро и не барај инвајт.

OldSchoolPvP, Delta111 и на Daniel86 им се допаѓа ова.
  3. Steff_92

Steff_92
    Intern

95
    30
    28 Јули 2017
    Машко
    И кога ќе тргне, ќе тргне.
    За еден ден, ratio 1.0

Прикачени датотеки:

4. xhktw

xhktw
    Practice makes perfect

1,134
    1,116
    2 Август 2009
    Имам 3 инвајти, пишете ми mail во порака ако му треба на некој.

5. SiPy`

SiPy`
    Unstoppable

2,182
    3,654
    23 Јуни 2015
    Машко
    И јас имам 3 покани за IPTorrents. Ве молам доколку сакате инвајт пратете ми ПП со вашиот меил.

И рејтингот е дефинитивно поправен од претходниот пат. Одлично момци, само @Tajson и @fuzzjaw да ве замолам да го подобрите. Фала ви!

6. fuzzjaw

fuzzjaw
    Practice makes perfect

651
    1,026
    13 Јануари 2014
    Машко
    До пред 15 минути, минативе три недели немав интернет и работев на hotspot. Ќе си го средам :) Се заебав со големи торенти на почеток, јбг.

На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
  7. architect

architect
    Practice makes perfect

1,774
    1,927
    27 ноември 2008
    Машко
    Архитект
    Не е поврзано со инвајти но зашто немаме соодветна тема се одлучив тука да споделам.
    Сите оние кои имаат торент софтвер а при симнување компјутерот ви кочи имате во предвид дека софтверот ви го користи компјутерот во цели на развивачот на софтверот ( во мојот случај utorren и qbit torrent) да не речам за копање. Инсталирав нова апликација без реклами без ништо наречена transmission чисто како за проверка пц и рам искористеност 0%. Некој со слично искуство ?

8. Avid

Avid
    Unstoppable

2,706
    3,688
    21 Јануари 2009
    Трансмишн користи помалку ресурси од другите но тоа не значи дека другите те злоупотребуваат или дека се којзнае колку поголеми рисрс хогс за да ти го кочат компјутерот.
    Даваш сериозни обвиненија, без некои поконкретни докази.
    Да било ова така, досега ќе дознаев од некаде.
    Можеби си имал лоши верзии од другите клиенти. Можеби си чепкал нешто во сетинзите на клиентот.
    Јуторент беа обвинети за нешто друго пред неколку месеци.

Јас користев јуторент до пред некој месец кога се појавија безбедносните проблеми. Тогаш на повеќе места луѓето велеа да се префрлиме на qbitorrent и тоа го сторив.
    Налетав на некои проблеми со qbittorent, ако ги избришеш податоците од торентот што си го симнал, самиот си правеше redownload (и кога разбрав дека проблемот е пријавен одамна, авторот тврди дека го поправил, а всушност не беше поправен, се напнав) но пред некоја верзија го средија и тоа.
    Исто така имав проблеми поради многу конекции и многу торенти, на прво палење ми го дисконектираше интернетот. Ама и тоа се среди со некоја од последните верзии или со некои работи што ги сменив во опциите.

Последна промена: 17 ноември 2018
  9. architect

architect
    Practice makes perfect

1,774
    1,927
    27 ноември 2008
    Машко
    Архитект
    Ниту сум менувал ниту сум едитирал класична дефолт инсталација и апгрејудвање на софтвер. При користење на наведениот софтвер рам и цпу ми беа исполнети / оптеретени 100% и буквално компјутерот не можеше да се користи за ништо освен за моментален даунлоад. Инсталирав transmission а цпу рам искористеност 0% .. искрено крајно сомнително. Едно време се сомневав во лоша инсталација на виндоус па дури и на самиот антивирус додека не пребарав по нет и прочитав дека не сум единствен со овој проблем а поврзан со qbit / utorrent.

10. Avid

Avid
    Unstoppable

2,706
    3,688
    21 Јануари 2009
    Дали тие места кои ги пребара дадоа некои докази за злоупотребувањето?
    Ако имаш поголем цпу рам јусеџ не значи дека злоупотребуваат.
    Во секој случај, убаво што сподели, ете некој друг ако има таков проблем може да се префрли на Трансмишн, кој сепак не го сметам за најсоодветен торент клиент бидејќи провобитно е наменет за мак/линукс.

11. SiPy`

SiPy`
    Unstoppable

2,182
    3,654
    23 Јуни 2015
    Машко
    Имам 3 инвајти за IPTorrents. Сите што сакаат ве молам пратете ми ПП со вашиот емаил. Воедно да ги пофалам и да им се заблагодарам на сите што одржуваат рејтио. Еден апел до @Tajson за да го подобри своето рејтио.

12. SiPy`

SiPy`
    Unstoppable

2,182
    3,654
    23 Јуни 2015
    Машко
    Нови 3 инвајти. Навали народе!

*Пратете ми ПП со вашиот маил.

13. Avid

Avid
    Unstoppable

2,706
    3,688
    21 Јануари 2009
    Да не има некој за passthepopcorn или broadcastthenet?

14. Викса

Викса
    On your way to fame

499
    642
    12 Март 2011
    Машко
    Мене сега ми дадоа 3 покани ( инвајтот во септември сум го добил од Daniel86 ) на IPTorrents валда дека качив ратио 5:1. Ако му треба на некој нека пише маил во порака.

На bLaCk AnArChY му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Tajson

Tajson
    On your way to fame

469
    582
    25 Февруари 2016
    Машко
    Ај види сега дали е поарно.

16. SiPy`

SiPy`
    Unstoppable