1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. krema

  krema
  Professor

  9,282
  9,011
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ма лажови, сите обеќаваат дека ќе држат ратио, но ретко кој од нив го почитува.
   
  На SiPy` и stormce им се допаѓа ова.
 2. eX3v1l

  eX3v1l
  On your way to fame

  1,096
  644
  2 Мај 2011
  Гледам сега на сите што сум дал имаат добар рејтинг. Веројатно тие други ги банирале.

  upload_2019-10-18_21-22-21.png
   
 3. krema

  krema
  Professor

  9,282
  9,011
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да, остатокот е со добар рејтинг, сите други се банирани, кај мене иста ситуација. :)
   
 4. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,791
  5,545
  21 Јануари 2009
  You application status is accepted

  у спам стигнал меилот

  We've got very lenient HnR rules here at PtN and don't count ratio.

  fuck yeah

  за piratethenet зборам
   
  Последна промена: 18 oктомври 2019
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. itstheigyg

  itstheigyg
  Gaining Experience

  248
  197
  21 Мај 2017
  Која е предноста на овие приватни торент сајтови, никад не сум користел таков, има нешто плус што на замунда и thepbay го нема?
  Сеа проверив дека на замунда имам профил од 2009-та со 0.04 ratio.
  глодар
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,791
  5,545
  21 Јануари 2009
  ne
   
 7. 123456

  123456
  Gaining Experience

  884
  453
  12 Април 2013
  Машко
  Додади го rar.bg најдобар е
   
  На itstheigyg му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,791
  5,545
  21 Јануари 2009
  Да не се збунат неупатените, не rar.bg, туку rarbgtorrents
   
  На 123456 и itstheigyg им се допаѓа ова.
 9. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,023
  2,290
  28 Јануари 2017
  Машко
  Предноста е кога бараш поспецифични работи има голема шанса на приватниве да ги има.
   
 10. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,901
  2,141
  19 Јули 2013
  За актуелни работи речиси нема разлика. Но како застаруваат торентите, што се однесува до филмови и серии, на јавните тракери ќе останат само yifi и слични на нив, останатите се без сејачи. На приватните остануваат и квалитетните рипови со DTS звук, верзии со режисерски коментари и сл. За серии или филмови со повеќе продолженија редовно има пакети со комплети од сите епизоди во разни формати.
  Од друга страна има специјализирани тракери од поединечни области со содржини што не ни можат да се најдат на друго место.
   
  На itstheigyg и mkextremer им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  9,282
  9,011
  24 Јуни 2009
  Машко
  Исто на приватните тракери има и поголем избор на порњава. :D
   
 12. 123456

  123456
  Gaining Experience

  884
  453
  12 Април 2013
  Машко
 13. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  685
  2,278
  27 Јануари 2014
  Машко
  Ме одобрија на PTN, ама не добив никаков мејл за акаунтот. Ресетирав лозинка, ми вика мејлот е пратен, а пак не добивам ништо? @Avid се логираше?
   
 14. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,791
  5,545
  21 Јануари 2009
  Да, кај мене во спам стигна.
  upload_2019-10-20_18-31-4.png
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 15. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,558
  1,653
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Имам да поделам 3 за IPTorrents, кој е заинтересиран.
  600 ден. инвајт :D
   
  На Krk198 и Avid им се допаѓа ова.
 16. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  685
  2,278
  27 Јануари 2014
  Машко
 17. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  685
  2,278
  27 Јануари 2014
  Машко
  Исто срање и на PTN со торентиве. Сидање е практично невозможно...
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 18. stormce

  stormce
  Intern

  36
  11
  8 Февруари 2018
  Машко
  [​IMG]

  Без валиден сертификат не изгледаат како сериозен тракер.

  Доколку сакате да користите приватен тракер препорака за speed.cd која е сестра тракер на iptorrents.com.
  Горе доле ги имаат истите работи, освен порниќи кои се забранети на speed.cd. Би требало ноември, декември да пуштат за зачленување.
   
  На Avid му/ѝ се допаѓа ова.
 19. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  562
  933
  16 Јануари 2016
  Машко
  Дали има некоја солидна алтернатива излезено од What.cd?
   
 20. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,901
  2,141
  19 Јули 2013
  ^ REDacted.
   
  На esquimaux и stormce им се допаѓа ова.
 21. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  562
  933
  16 Јануари 2016
  Машко
  Само со инвајт? Или уште постојат оние интервјуана на мирц...
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 22. moongose

  moongose
  Unstoppable

  1,901
  2,141
  19 Јули 2013
  Има и интервју.
   
 23. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,162
  3,502
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Orpheus.

  Член сум, ама немам покана. Членовите на what го покренаа Аполо, ама после некои проблеми се затвори тракерот. Неколку од нив и нови ентузијасти го основаа Орфеус. За сега е солиден, тешко за сидање стандард, ама се кубури.
  Orpheus
   
  На esquimaux му/ѝ се допаѓа ова.
 24. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  685
  2,278
  27 Јануари 2014
  Машко
  За нуб како мене може некој да објасни што се смени толку во последниве години што сидањево е невозможно? Порано 1:1 ратио се правеше многу лесно, барем кај мене ова буквално се смени преку ноќ. Имав 3 пати повеќе upload од download, сега по 2-3 недели ми стои на сидање за да исполнам услови да не јадам опомени.
   
 25. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,791
  5,545
  21 Јануари 2009
  Аууу она за рефералс колку е јако. Бидејќи сум член на еден од четирите тракери, ги следев инструкциите и лесно си се регистрирав.
  Закон.
  Мех, само за музика било.
  Масовно користење на seedboxes :D
   
Слични теми
 1. Andrijeski
  Одговори:
  80
  Прегледи:
  8,463
 2. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  1,989
 3. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  498
 4. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  572
 5. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,349
Вчитување...

Сподели

Вчитување...