1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  250
  185
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  хахах абе не се замарам секако влагам, крадам, бегам :D
   
  На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  130
  79
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Give them nothing, but take them everything.
   
  На mkgunner му/ѝ се допаѓа ова.
 3. mkgunner

  mkgunner
  Gaining Experience

  250
  185
  29 oктомври 2008
  Машко
  ИТ сервисер
  Порано и по коментари со татриве се фаќав во коштец ама заеби ми помина меракот одамна

  Испратено од JSN-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,492
  6,759
  21 Јануари 2009
  Какво ресетирање на кој пребарувач?
  Јас користам Фајрфокс и откако го имам сменето јазикот (којзнае колку години) отсекогаш си стои англиски.
  Збориме за zamunda точка net така?
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  130
  79
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Рестартирање* мислев. Ако сменам јазик на англиски, згасам таб и повторно се вратам на замунда, англиски си стои, но да исклучам сосем пребарувач и наново да уклучам се враќа повторно на бугарски. Кога ќе размислам подобро може и да прави проблем uBlock Origin или нешто колачина, преференси да не зачувува како што треба.
   
 6. Avid

  Avid
  Guru

  4,492
  6,759
  21 Јануари 2009
  Нешто е тука цаката пошо како што кажав кај мене се нема сменето а имам и uBlock origin.
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,717
  10,285
  24 Јуни 2009
  Машко
  До провајдерот е, кај мене исто враќа на Б`лгарски поставки. :)
   
 8. Avid

  Avid
  Guru

  4,492
  6,759
  21 Јануари 2009
  Кој црн провајдер?
  Сега проверив, до Хром е изгледа. Ја дифолт користам Фајрфокс, се стаив на Хром, се логирав, ме даде на англиски, изгасив Хром, уклучив, отворив Замунда, логиран сум ама Добре дошъл ми вели.
  Привремено „решение“ за „огромниов“ проблем е букмаркот да го ставите со додавка
  /langchange.php?lang=en
   
 9. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Одамна барам инвајт за сајтов. Ако има некој би бил многу благодарен. Можам да доставам доказ за добро користење на многу торент тракери.

  Login :: PassThePopcorn
   
 10. Avid

  Avid
  Guru

  4,492
  6,759
  21 Јануари 2009
  Уф, тешко тоа. Може и за мене ако се најде некоја нинџа.
  Ама во секој случај ултимејт тракер е Karagarga.
  Таму влагање у 2030.
   
 11. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Со оглед на тоа дека на HDBits.org само 3 од Македонија не има знам која е веројатноста колку може да има на PTP. Ама сепак ИТ форум сме, надеж се има дека можеби некој наоколу има инвајт за PTP.
   
 12. krema

  krema
  Professor

  10,717
  10,285
  24 Јуни 2009
  Машко
  A1

  Не користам хром.
   
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,492
  6,759
  21 Јануари 2009
  А со кој прелистувач проба?
   
 14. krema

  krema
  Professor

  10,717
  10,285
  24 Јуни 2009
  Машко
  Со огнената лисица.
   
 15. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  317
  273
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  Не можам да најдам добра тема за ова, а не сакам да отворам нова. (ако не е за тука, проштевајте и бришете)
  Дали некој знае добар тракер за документарци?
   
 16. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,260
  2,492
  19 Јули 2013
  mvgroup.org
  documentarytorrents.com
  learnbits.me
  secret-cinema.pw
   
  На Avid и zdravkovskii им се допаѓа ова.
 17. zdravkovskii

  zdravkovskii
  Gaining Experience

  317
  273
  14 Јануари 2011
  Видео/Анимација
  да не има некој invite да дај? :D
   
 18. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  726
  12 Април 2013
  Машко
  што има hdbits а да нема torrentleech?
   
 19. Avid

  Avid
  Guru

  4,492
  6,759
  21 Јануари 2009
  HDbits ~200k торенти ама само филмови и серии и само во ХД формат.
  TorrentLeech ~200k торенти од се и свашта, не само филмови и серии.
  Така да на HDbits веројатно има повеќе различни верзии од ХД филмови и серии.
  Ретко има потреба да имаш пристап до повеќе различни тракери, освен оние што се за понеполуларни филмови/ствари.
  Интересното е да се мачиш да влезеш во некој тежок за влегување тракер :D
  Ама ако е General purpose за се и свашта тогаш во еден ако си влезен доста ти е.

  Исто така постои и незначајно психолошко растројство кое те тера да станеш колектор на приватни тракери или hoarder кое го имам јас веројатно :D
   
  Последна промена: 28 Февруари 2020
  farkizz, moongose и на Маша им се допаѓа ова.
 20. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,177
  726
  12 Април 2013
  Машко
  јас бев на оној погоре што го спомна karagarga канта невидена сидери тапа, ме избришаа од не посетеност на сајтот.
  Ти што им правиш кога симнуваш ги чуваш филмовите сериите или пиши бриши им правиш?
  Ти како колекционер треба да го купиш ова пошто го бараш?
  Buy PassThePopcorn.me Invite or Account - Invites-Shop.com
  Buy Karagarga.in Invite or Account - Invites-Shop.com
  Tracker list - Torrent Invites - #1 To Buy, Trade, Sell Or Find Free Tracker Invites!

  тука другче кажува
  хдбитс
  258900торенти
  18020 членови

  тл
  665000 торенти
  330000 членови

  IPtorrent по се изгледа е најдобар
   
  Последна промена: 28 Февруари 2020
 21. Avid

  Avid
  Guru

  4,492
  6,759
  21 Јануари 2009
  Нешто чувам нешто бришам
  Нах, купување е тапа, the journey is what matters, not the destination :D
  Да, твоево е точно, јас сум гледал некое застарено неапдејтувано.
  Да, 95% има се што ти треба. Тој го користам најмногу.
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 22. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Специјализирани енкодер групи кои до најмала точка на перфекција енкодираат филмови. Нивните имиња може да ти ги напишам, сега сум на мобилен. Некои од нивните рипови може да се најдат и на други тракери, ипт, тл. Ама не сите.
   
 23. Avid

  Avid
  Guru

  4,492
  6,759
  21 Јануари 2009
  Напиши ги да видиме кои се тие.
   
  farkizz, 123456 и на stormce им се допаѓа ова.
 24. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Ќе ги внесам по азбучен ред.

  (C)Z, AE, AJ8, AJP, Arucard, AtZLIT, AW, Azul, BBW, BG, BoK, Cache, Chotab, CJ, CRiSC, Cristi, Crow, CtrlHD, CyCR0, D4, DChighdef, DeblocKING, DiGG, DiR, DiRTY, disc, DBO, DON, DoNOLi, EA, EbP, Eby, ESiR, ETH, EucHD, ExY, FANDANGO, fLAMEhd, FSK, Ft4U, fty, Funner, GMoRK, GoLDSToNE, Green, greenHD, H2, h264iRMU, HALYNA, HDB, HDC, HDBiRD, HDL, HDxT, [email protected], hymen, HZ, IDE , iCO, iLL, IMDTHS, iNFLiKTED, iNK, iOZO, J4F, JAVLiU, JCH, jTV, k2, KASHMiR , KolHD, Krispy, KTN, KweeK, Lesnick, LiNG, LolHD, lulz, M794, madoff, MAGiC, martic, McFly, MCR, MdM, MDR, MeDDlER, MiBr , MMI, Moshy, Mojo, NaRB, NiP, NiX, nmd, NorTV, NTb, NWO, OAS, ONYX, pB, PerfectionHD, PHiN, PiNG, PiMP, PiPicK, Positive, Prestige, Prime, PXE, QDP, quaz, QXE, RDK123, Redµx, REPTiLE, RightSiZE, RuDE, RZF, S26, SbR, SG, sJR, SK, Skazhutin, SLO, SMoKeR, somedouches, SbY, SrS, SSG, SuBHD, TayTO, tBit, ThD, THORA, tK, TM, toho, Tree, TrollHD , tRuAVC, tRuEHD, TSE, TsH, UioP, UxO, V, VanRay, VietHD, ViNYL, WESTSiDE, WiHD, XSHD, yadong1985, YanY, Z, Zim'D , ZQ ,

  од кои како најдобри може да ги издвојам, а сигурно некаде сте ги сретнале: DON , CtrlHD , NTb , EbP , TayTO.

  Покрај својот квалитет, овие групи се карактеризираат и со тоа што ако излезе нов извор на филм ги вршат сите компарации измеѓу другите рипови и новиот извор, и ако има дури и најмала разлика во квалитетот се одлучуваат да направат нов рип на тој филм без разлика од која година е. Друга карактеристика на ХДБитс е тоа што имаат извонредни сидери, нема филм кој е нивни рип а да не иде со полна брзина при спуштање. Би споделил и скриншотови и се, ама за жал забрането е. Само ќе напишам дека најдобриот сидер (имаат топ 10 листа од се и сешто) сидува 16 000 торренти, односно 519 терабајти. Банираат одма штом најдат некаде дека си споделил нешто (скриншот).
   
  Avid, farkizz и на stormce им се допаѓа ова.
 25. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,260
  2,492
  19 Јули 2013
  Првите два се отворени за регистрација, само направи си сметка.
  За третиот немам, а ако сакаш за последниот прати ми мејл адреса да ти испратам покана.
   
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,090
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  544
 3. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  622
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,479
 5. Flapjack
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,667
Вчитување...

Сподели

Вчитување...