1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,159
  712
  12 Април 2013
  Машко
  Пошто да не те банираат еве ке споделиме од тука HDBits | HDB | HD | 2019 Review
  18.000 корисници во споредба со ТЛ 330.000 или па Ипторрентс 1,500,000.
  Колку сака нека ги преработуваат,ти самиот си кажуваш најдобрите се тие што ги има по останатите приватни тракери
   
 2. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Сепак не ги има сите нивни рипови на другите тракери. И напротив, колку помал број корисници има толку поексклузивен е тракерот. Таква е берзата на тракерите. ИПТ и ТЛ се најлесни за влегување од приватните. А на ХДБ како што реков само 3-ца од Македонија сме.
   
 3. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  761
  2,536
  27 Јануари 2014
  Машко
  Има членови на cgpeers.to тука? Од вчера ми го јавува ова кога пробувам да пристапам на сајтот. Сменив различни локации и ип адреси, исто и со различни пребарувачи со бришење кукис и кеш останува истото. На гугл не можам ништо да најдам за ова освен да пристапам на официјалниот сајт на stackpath, ама не дава нигде решение како да се реши ова. Screenshot_2020-02-28 StackPath.png
   
 4. Avid

  Avid
  Guru

  4,461
  6,689
  21 Јануари 2009
  Исто дава и кај мене. Немаат IRC cgpeers да ги прашаш таму?
   
  На M.Pix му/ѝ се допаѓа ова.
 5. esquimaux

  esquimaux
  On your way to fame

  590
  990
  16 Јануари 2016
  Машко
  Исто и кај мене. Сабајле работеше, секое утро ги следам овој и gfxpeers. Знае понекогаш нешто вакво да се деси, имаат форум cgpersia и таму има често апдејти. Инаку на gfx ги има горе доле истите торенти, имај го на ум како алтернатива.

  Едит: сеа глеам и форумот им е доле, најверојатно средуваат нешто у позадина.
   
  На M.Pix и Avid им се допаѓа ова.
 6. M.Pix

  M.Pix
  Модератор

  761
  2,536
  27 Јануари 2014
  Машко
  Добро е барем денес ја апдејтирале со back soon порака. Без cgpeers и IPT не е лесно...
   
  На esquimaux му/ѝ се допаѓа ова.
 7. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  312
  314
  22 Февруари 2012
  Машко
  Дали некој може да ми прати invide code за http://e-rock.ru/ ?
   
 8. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,244
  2,474
  19 Јули 2013
 9. ivan88

  ivan88
  Gaining Experience

  312
  314
  22 Февруари 2012
  Машко
  Им пишав неколку пати ама нема одговор.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 10. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  313
  291
  31 Јули 2011
  Машко
  Случајно некој да е регистриран на Црнаберза? Гледам само со покани функционираат.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Јас, но немам инвајти.
  Каква потреба имаш?
   
  На viktormkd му/ѝ се допаѓа ова.
 12. viktormkd

  viktormkd
  Gaining Experience

  313
  291
  31 Јули 2011
  Машко
  Да проверам што има од Екс Ју просторите (Филмови, Музика)....
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 13. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Login отворена за регистрација
   
  На viktormkd му/ѝ се допаѓа ова.
 14. krema

  krema
  Professor

  10,624
  10,207
  24 Јуни 2009
  Машко
  Жал ми е што немам инвајт, почекај можеби некој ќе се појави со инвајти. :)
   
  На viktormkd му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  755
  173
  10 Јуни 2007
  На torrentleech торентите прават само download но не и upload. Нешто испуштам или?
   
 16. AndrejFerdzo

  AndrejFerdzo
  Gaining Experience

  836
  281
  18 ноември 2013
  Машко
  Дали има некој инвајт за добар тракер за музика? Слегвам претежно од rutracker ама и таму фалат работи. Имам и еден инвајт за iptorrents.
   
 17. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,637
  1,742
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Од кај симнувате квалитетни 4к содржини?
   
 18. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  640
  1,393
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  rutracker, iptorrents, torrentleech... чат-пат ако ѕирнам нешто да стаиле на zamunda и rarbg.
   
  На -={K-O-R-U-N}=- му/ѝ се допаѓа ова.
 19. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,637
  1,742
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  И јас од таму, мислев некој dedicated торент сајт за 4к, тој стил.
  Овие за сеа си вршат работа :)
   
 20. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,159
  712
  12 Април 2013
  Машко
  Кој 4к содржини ги лупаш тие поглемите над 40гб или?
   
 21. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,637
  1,742
  6 ноември 2012
  Машко
  Мрежен администратор, IT, BTC
  Јес, по можност еден .mkv фајл, да не е .iso
   
 22. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,159
  712
  12 Април 2013
  Машко
  MASTI FUN AND ENJOY: Ghost Leeching from Torrent

  Ова некој го користел?
  Сега пробав со уторрент не сака, ама со qbittorrent работи како сум го пропуштил нз ова до сега :D
   
 23. bleys

  bleys
  Intern

  17
  25
  23 Август 2014
  Машко
  имам инвајти за ипт за делење... предност за тие што би пуштиле инвајт за bibliotik или passthepopcorn.
   
  На farkizz му/ѝ се допаѓа ова.
 24. julll

  julll
  Gaining Experience

  116
  54
  20 Август 2016
  Lol, мењаш фиќо за бмв.
   
  На Avid и moongose им се допаѓа ова.
 25. bleys

  bleys
  Intern

  17
  25
  23 Август 2014
  Машко
  Па ок не знам како стои побарувачка-понуда во однос на тие тракери али клучното е дека делам, значи гага, а тоа го напоменав ако некој се најде за трампа.
  уште два иам, кој би сакал бујрум.
   
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,085
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  541
 3. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  619
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,476
 5. Flapjack
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  2,578
Вчитување...

Сподели

Вчитување...