1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Torrent Invites Giveaway

Дискусија во форумот 'Останато' започната од Necromancer, 7 Јули 2013.

 1. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  166
  101
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Дечки, колку H&R торенти се дозволени на IPTorrents? 20?
   
 2. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  upload_2020-3-22_18-25-44.png
   
  На Weeaboo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Имам 5 комада за IPTorrents. Сериозни сидери, навалете :D
   
  На stormce му/ѝ се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Нема сериозни сидери, све се грабни и бегај.
   
  На stormce му/ѝ се допаѓа ова.
 5. l1d0v1c

  l1d0v1c
  Practice makes perfect

  635
  1,359
  10 Март 2011
  Машко
  Divi Expert
  Затоа со зголемена доза на смеење го пишав тоа "сериозни сидери" :D

  Јасно ми е што ме чека, но сепак ми стојат 5 инвајти, па ако некој сака бујрум.
   
 6. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,682
  1,776
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  upload_2020-3-24_18-1-21.png

  И јас имам 5 за давање :)
   
 7. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
 8. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  Веќе два дена се даун.
   
 9. lumibi

  lumibi
  Intern

  122
  21
  5 Јуни 2008
  Koristi nekoj learnflakes, ako da, kakva razlika ima so IPT, TL i dr. sto se odnesuva do e-learning?
   
 10. krema

  krema
  Professor

  11,012
  10,547
  24 Јуни 2009
  Машко
  is back. :)
   
  На 123456 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,157
  1,716
  30 Мај 2010
  Имам 5 invites за IP Torrents.
   
  На imortel и mikac им се допаѓа ова.
 12. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  420
  17 Јуни 2008
  Има ли некој проблеми со симнување од Rutracker.org? Не симнува воопшто, да не не кикнаа Русите :D
   
 13. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  Немам проблем, си симиња.
   
 14. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  420
  17 Јуни 2008
  На web страната ми покажува дека торентот има 15-тина сидери, кога симнувам едвај еден ми дава и многу споро симнува. Претходно никогаш не сум имал ваков проблем и еден сидер да имаше симнувањето одело многу брзо.
   
 15. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  не знам, кај мене воопшто не симнува, изглеа кикнати сме
  добро е што кај тебе барем колку-толку симиња...
   
  На Daniel86 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. stormce

  stormce
  Intern

  50
  21
  8 Февруари 2018
  Машко
  Јас немам симнато подолго време, ама стар торент што го имам му прави upload

  Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
   
 17. Anungunrama

  Anungunrama
  Gaining Experience

  70
  60
  5 Февруари 2019
  Машко
  Само што пробав, симнуе без проблем.
   
  На Маша му/ѝ се допаѓа ова.
 18. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,318
  2,567
  19 Јули 2013
  Како е можно p2p трансфер да блокираат од страницата?
   
 19. ekonomist

  ekonomist
  Gaining Experience

  1,012
  420
  17 Јуни 2008
  Хаха, ок, зезај се... Одма помислив дека Zamunda ја блокираа некои оператори кај нас.
  Веројатно на тие торенти кои пробував да ги симнам нема толку seed колку што пишува на веб страната.
   
 20. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  Некој што има повеќе искуство со rutracker да каже дали софтвериве од таму се безбедни?
  Почнаа да ми притребуваат софтвери кои ги нема баш на проверениве приватни тракери (или па има само постари верзии) па единствено ги наоѓам на rutracker.
  Дали имаат некој механизам на бришење торенти доколку се утврди дека има нешто злонамерно... дали се проверуваат торентите... итн.
   
 21. stormce

  stormce
  Intern

  50
  21
  8 Февруари 2018
  Машко
  Познавам човек што има користено софтвер за дијагностика на автомобили од таму, немал проблем со нив. Меѓутоа најдобро прочитај и коментари, ако има нешто проблематично со торентот можно е некој да напишал во коментар

  Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
   
 22. Avid

  Avid
  Guru

  4,617
  6,971
  21 Јануари 2009
  Ама не можам руски, алергичен сум на секој јазик освен македонски и англиски...
   
 23. stormce

  stormce
  Intern

  50
  21
  8 Февруари 2018
  Машко
  Имаш google translate на цела страна комплет сосе коментари преку google chrome

  Sent from my SM-A505FN using Tapatalk
   
 24. 123456

  123456
  On your way to fame

  1,282
  832
  12 Април 2013
  Машко
  повикај го рускиот бог ке ти помогне ваљда
   
 25. -={K-O-R-U-N}=-

  -={K-O-R-U-N}=-
  Practice makes perfect

  1,682
  1,776
  6 ноември 2012
  Машко
  QA Specialist
  rutracker > all
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Bozter
  Одговори:
  37
  Прегледи:
  2,117
 2. Chaeld10_8
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  554
 3. theMAD
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  637
 4. Nenad90
  Одговори:
  11
  Прегледи:
  1,504
 5. Flapjack
  Одговори:
  21
  Прегледи:
  3,151
Вчитување...

Сподели

Вчитување...