1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

При пуштање бара да се стисне F1

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од D3N1EL, 22 Мај 2011.

 1. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,889
  1,458
  10 Август 2010
  Машко
  Значи при пуштање ми бара да стиснам F1, мислам дека сум го вклучил, а сеа неможам да го најдам тоа каде да го изгасам. имам од поновите биоси дека компјутерот ми е купен пред една година... како да го изгасам?
   
 2. Goran123

  Goran123
  Gaining Experience

  954
  158
  25 Јуни 2010
  Ако немаш ништо посебно подесувано, направи му фактори дифолт на биосот.
   
 3. Strumjan

  Strumjan
  Intern

  85
  3
  2 oктомври 2008
  Машко
  Ако и покрај зачувувањето на поставките на биосот пак на следното вклучување ти ја појавува истата порака тогаш треба да ја смениш батеријата на матичната плоча.
   
 4. lukanoski

  lukanoski
  Intern

  39
  10
  9 Август 2010
  Провери и ХДД, мене ми има правено вака.

  [​IMG]
   
 5. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,889
  1,458
  10 Август 2010
  Машко
  ее баш ова ми го прави мене, освен последната реченица
  имам нешто друго ама нешто поврзано со USB не ми текнува баш најубаво сега ќе направам рестарт и ќе направам слика...
   
 6. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,889
  1,458
  10 Август 2010
  Машко
  еве ја сликата и @Goran123 не успеав да го најдам копчето за ресетирање во BIOS-от
  [​IMG]
   
 7. dArrkii

  dArrkii
  Intern

  210
  7
  17 Мај 2011
  Ај провери во BIOS, усб-то да не ти е на 1во место ставено да го чита.
   
 8. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,889
  1,458
  10 Август 2010
  Машко
  не ми е, хардот ми е прв па DVD
   
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  6,338
  7,313
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Отвори го компјутерот и отштекај го LG дивидито. Влези во биос и учитај load optimal settings. Остави го нека се подигне, изгаси го и закачи го пак ДВД-то.
   
 10. D3N1EL

  D3N1EL
  Practice makes perfect

  2,889
  1,458
  10 Август 2010
  Машко
  фала на сите го решив проблемот, и самиот незнам како малце почепкав и готово ::))
   

Сподели

Вчитување...