1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,994
  3,980
  18 Септември 2013
  Машко
  Ете јас да споделам позитивно искуство со нов член: @Brada - шо да кажам освен најпозитивни зборови. Фин и пријатен човек, си напраивме носталгичен муабет за ретро ствари ко шо е ред, беше си го зема кулерот и едвај чекам следна прилика да правиме едно кафе за да продолжиме муабет.

  Препорачана соработка за другите членови ако некогаш бара или продава нешто :)
   
  На Lazarko му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  202
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  Како и претходно, одлично искуство со @gOJDO

  DDR3 рам за лаптоп, благодарност голема што ми го донесе пред зграда. Многу ценам и што специјално побара рам за точно мојот модел на лаптоп (претходно ми се јави за информација каков лаптоп имам за да најде точен рам по спецификација).

  10/10 вуд ду бизнис аген
   
  gocetan, shifty, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 3. VerifiedUsers Overlay
  gocetan

  gocetan
  Gaining Experience

  172
  164
  6 oктомври 2011
  Машко
 4. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,477
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  @HardCorec +1, ако он даде и за мене ондак +2 :oh:

  Едно разговорче од 2 минути и си се разбравме се што треба.
   
  Ron0n, krema и на HardCorec им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,141
  4,361
  4 ноември 2013
  Машко
  За тебе +10 брате :)
  Човек на место, човек од збор!

  Не знам каде ти е беџот за проверен огласувач :) , те има прескокнато Симо.
   
  На krema и ARMac им се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  ARMac

  ARMac
  Орган

  5,871
  6,477
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  Не шиткам ствари (hoarder сум) хаха.
   
  На toshex и HardCorec им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  Alucard

  Alucard
  Шериф

  1,778
  1,538
  22 oктомври 2012
  Машко
  Сега ќе средиме за беџот, ping @Fatal1ty_ :)

  Него додека сме тука, освен @ARMac, мислам дека беџ треба да добие и @toshex :)
   
  Последна промена: 16 Април 2019
  ARMac, Fatal1ty_, toshex и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,546
  3,459
  11 Декември 2008
  Машко
  Со задоцнување, плус за @aleksandardespotovikj , производот топ сочуван како од фабрика комплетно пакување.
   
  На aleksandardespotovikj и toshex им се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,141
  4,361
  4 ноември 2013
  Машко
  @Mario.Bog +1000

  Од него купив MSI P35 Platinum Combo, 4gb DDR2 Ram и E8400 процесорче... деловите се како од фабрика излезени.

  Марио, злато вреди :D

  (@toshex ти си крив што купувам 775!)
   
  На Mario.Bog и toshex им се допаѓа ова.
 10. toshex

  toshex
  Unstoppable

  3,994
  3,980
  18 Септември 2013
  Машко
  Почекај недела две ќе ми стигне X5450 ќе ти го шитнам колку шо ми е земен. На X48 чипсет не работи ама на p35 и те како ќе ;)

  Иначе топ плоча, ја имав P45 Platinum ептен ги сакам MSI затоа ^_^

  И не се секирај као мидрејнџ као i5 перформанси може да извадиш дури и во 2019, со солидна графичка и клокнат над 3.4 гигахерци си тераш 1080п гејминг дури хахаха

  Многу е јако! Само чипсетите се пожешки од модерниве :p АМА КУЛ СЕ!!! БАКАР!
   
  ARMac, Mario.Bog и на HardCorec им се допаѓа ова.
 11. VerifiedUsers Overlay
  Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,191
  3,496
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Поздрав до @Aleksandar! и @deni.mitev, одлична соработка и комуникација.
   
  На deni.mitev и Aleksandar! им се допаѓа ова.
 12. Mario.Bog

  Mario.Bog
  Gaining Experience

  821
  404
  15 Декември 2013
  Машко
  И јас морам да го пофалам хардкорскион ( @HardCorec ) , ептен убо дете, го сторив со убави делови, а воедно му го собрав "ѓубрето" од дома :D
   
  На krema и HardCorec им се допаѓа ова.
 13. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,141
  4,361
  4 ноември 2013
  Машко
  Точно! :D
  Биди спремен, имам еден тон 1155 плочи за продавање :D
   
  На krema и Mario.Bog им се допаѓа ова.
 14. Aleksandar!

  Aleksandar!
  Gaining Experience

  525
  166
  29 Јули 2010
  Necromancer, Pane24, architect и на уште 1 им се допаѓа ова.
 15. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,141
  4,361
  4 ноември 2013
  Машко
  + за @Aleksandar!
  Ептен кул дечко, препорака за соработка!
   
  На Aleksandar! и architect им се допаѓа ова.
 16. Ron0n

  Ron0n
  Gaining Experience

  111
  202
  18 ноември 2010
  Машко
  Datacenter Engineer
  @gOJDO повторно (иако каснам малку со пишување во темава)! Купена RX580. Ја добив во одлична состојба, исчистена, средена. Специјално ми бараше и кутија за графичката за да можам да ја дадам поклон како комплет (да не ја носам во кутија од кондури).

  11/10 вуд ду бизнис аген
   
  shifty, olikomerc, GGTT1 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 17. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,574
  11,356
  23 Јануари 2008
  Манга
  olikomerc, GGTT1 и на Ron0n им се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,263
  745
  3 Декември 2008
  Машко
  @HardCorec Никакво искуство, ужас до развод ме донесе. Се слушнавме да ги земам деловите, седнавме на кафе и после 3 саати...

  [​IMG]
  :D
   
  На Necromancer, Sukhoi, Avid и уште 14 други им се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,141
  4,361
  4 ноември 2013
  Машко
  @JunkieMKD заборави ме... нити купувам од тебе повеке, нити па сакам да ти продадам нешто :D
  Не си ти за дружба :D
   
  Sukhoi, olikomerc и на Oktar им се допаѓа ова.
 20. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,263
  745
  3 Декември 2008
  Машко
  А па ти еден поубав шо си. :D Те чекам да звониш денојве, нешо спомна дека @Mario.Bog имал ко за мене :D
   
  olikomerc, architect и на HardCorec им се допаѓа ова.
 21. bLaCk AnArChY

  bLaCk AnArChY
  Gaining Experience

  92
  182
  13 Јуни 2017
  Машко
  Pozitivno iskustvo so clenot @dangthe
  Deckoto mnogu fer i me cekase cel mesec dodeka jas da najdam vreme da zemam zvucna.
  Preporaka od mene.
   
  goranzoran, gOJDO, dangthe и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  2,095
  3,013
  2 Септември 2012
  Машко
  Позитивно со @ivsss за прв пат, човек од збор. :cool:
  А со гејчото @Pane24 по 115 - ти пат, пошо во последно време почна црвени и розеви матични да ми продава. :oh::oh::oh::p
   
  olikomerc, Pane24, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  8,987
  8,742
  24 Јуни 2009
  Машко
  Се ориентира според боите на виножитото. :)
   
  На Pane24 и igor_igor им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  Pane24

  Pane24
  Unstoppable

  4,108
  3,080
  31 oктомври 2012
  Машко
  Копач на етериум
  Pa normalno . I nesvesno si ja kupi i ti oti te vlece i tebe gejskata strana :D
   
  Rukfash, JunkieMKD, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 25. Speedster

  Speedster
  Gaining Experience

  364
  356
  1 Јануари 2016
  Машко
  +1 @gOJDO рам G.Skill 16gb

  +1 за кулерот NZXT

  +1 за пастата за CPU
   
  На GGTT1 и gOJDO им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...