1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Позитивни искуства со продажба на хардвер/предмети ( од членови на It.com.mk)

Дискусија во форумот 'Продавам' започната од тотето, 28 oктомври 2012.

 1. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,261
  744
  3 Декември 2008
  Машко
  Ова одлично искуство ептен двосмислено е некако :D
   
  На HardCorec и zipi123 им се допаѓа ова.
 2. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,138
  4,351
  4 ноември 2013
  Машко
  Ц.ц.ц.ц кај ти ојт умот море гејчо? :D
   
 3. VerifiedUsers Overlay
  JunkieMKD

  JunkieMKD
  Retro King

  2,261
  744
  3 Декември 2008
  Машко
  Ке пенине ке сампине
   
  На toplel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. zipi123

  zipi123
  Gaining Experience

  382
  331
  14 Јануари 2016
  Машко
  goce03, gOJDO и на igor_igor им се допаѓа ова.
 5. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,540
  11,265
  23 Јануари 2008
  Манга
  на искуство од играње со џојстици...
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 6. VerifiedUsers Overlay
  Oktar

  Oktar
  Guru

  3,304
  9,546
  23 oктомври 2012
  Машко
  Ја користам оваа прилика да го пофалам лицето @123456 и трговијата со него би ја оценил како чиста 6ка... бидејки таа му е скалата apparently, од 1 до 6 :|
   
  architect, toshex и на Avid им се допаѓа ова.
 7. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  8,964
  8,713
  24 Јуни 2009
  Машко
  +10 за @HardCorec
  Кој не тргувал со него не знае за каква људина станува збор.
  tnx bro :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 8. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,138
  4,351
  4 ноември 2013
  Машко
  За тебе во секое време брате!
  btw @Fatal1ty_ треба да ти залепи еден беџ за проверен огласувач (го заслужуваш тоа), на прсти се бројат членовите како тебе.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 9. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  8,964
  8,713
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ме изнасмеја, јас сум ти као Винички трговец, со загуба :)

  p.s. Нека не се лутат виничани за погоре напишаното. :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 10. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,138
  4,351
  4 ноември 2013
  Машко
  Абе и јас не сум подобар :oh:
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,462
  5,010
  21 Јануари 2009
  пууу 2 саати не поминаа и посаканото се исполни
  де кажи му да ме стави админ
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 12. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,138
  4,351
  4 ноември 2013
  Машко
  Лош си ти за админ :D
   
 13. Bozoo

  Bozoo
  Gaining Experience

  315
  270
  9 Јуни 2012
  Машко
  +1 za @DemoUser deckoto bese mnogu temelen okolu objasnuvanjeto za gejmerskiot laptop sto go zemav od kaj nego odlicno iskustvo pak bi kupil od kaj nego :)
   
 14. GGTT1

  GGTT1
  Gaining Experience

  284
  230
  1 Февруари 2017
  Машко
  Uste ednas odlicno iskustvo so @gOJDO
  Laptopot od klinicka smrt go vrati vo zivot.
  Borclija sum mu I za casovite PO hardver:)
  Go izgnjaviv covekot mnogu:)
   
  На gOJDO и toshex им се допаѓа ова.
 15. ivan1500

  ivan1500
  Practice makes perfect

  435
  1,253
  10 Септември 2009
  Машко
  MCSA / MCITP / CEH / CCENT
  Супер позитивно искуство со @mkextremer. Фер и услужлив до крај.
   
  На mkextremer му/ѝ се допаѓа ова.
 16. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,138
  4,351
  4 ноември 2013
  Машко
  Требаше да купам 2 бироа... се мислев од каде да порачам, какви да бидат... се изнашетав по продавници, цените ОГАН за 2 парчиња дрво.
  Знаев дека @Tajson се занимава со таа работа па си реков ке му пишам него и ке ги порачам тие бироа од кај него, знаев дека ке бидат ВРВ, немав сомнеж околу тоа, се слушнавме со него, објаснив што како па тој ми подели профи совет и оставив да ги сработи како мисли... човече златни раце имаш, алал да ти е.
  Дечки, кој е за саглам биро за мала сума на пари а врвен квалитет, барајте го @Tajson .
   
  На xenon, DonFrozex, Speedster и уште 9 други им се допаѓа ова.
 17. Tajson

  Tajson
  On your way to fame

  568
  720
  25 Февруари 2016
  Машко
  Благодарам за пофалбите.:blush:
  Со здравје да се служите со невестата, ама има и твој удел, монтажата си ја направи сам.
   
  xenon, Oktar и на HardCorec им се допаѓа ова.
 18. VerifiedUsers Overlay
  krema

  krema
  Professor

  8,964
  8,713
  24 Јуни 2009
  Машко
  IKEA :)
   
  На HardCorec му/ѝ се допаѓа ова.
 19. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,138
  4,351
  4 ноември 2013
  Машко
  Брате, како добро ги имаш средено работиве, колку и да е неписмен човек, не може да згреши.
  Секоја чест уште еднаш.
   
 20. architect

  architect
  Unstoppable

  1,919
  2,259
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  слики или се нема случено !!!!
   
  На DonFrozex, Avid, Sharlovski и уште 2 други им се допаѓа ова.
 21. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,540
  11,265
  23 Јануари 2008
  Манга
  Фати го за раце и носи го право у златара....
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 22. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,138
  4,351
  4 ноември 2013
  Машко
  Далеку ми е, иначе ке го имав однесено :D
   
  На gOJDO му/ѝ се допаѓа ова.
 23. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,540
  11,265
  23 Јануари 2008
  Манга
  Ќе го начекаме у некое кафанче па од таму го носиме прво на златар па на топсикологија.
   
  На omegaRED и HardCorec им се допаѓа ова.
 24. VerifiedUsers Overlay
  HardCorec

  HardCorec
  Unbeatable

  3,138
  4,351
  4 ноември 2013
  Машко
  Ке не заебит, немат да дојТ!
   
 25. VerifiedUsers Overlay
  gOJDO

  gOJDO
  Epic

  8,540
  11,265
  23 Јануари 2008
  Манга
  Не му кажвиме к'ј ојме, ќе го измамиме...
   

Сподели

Вчитување...