• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Playstation 5

Enquito

On your way to fame
8 август 2017
1,580
977
Da brat jas taka si cekam 5 meseci veke sledniot mesec ke ima za site pa pak sledniot mesec ke ima za site i zdravje za edno 1-2 godini ke ima i za nas :D
Кажаа од Амд дека очекуваат повеќе залихи на чипови на лето, како и поголем приоритет кај производителот TMSC за да се задоволи побарувачката на конзоли.
 

DarthJe5us

Practice makes perfect
2 јануари 2012
2,127
1,603
Дечки толку да ми се играше ќе го земев од мобеликс. И онака 8 години ќе ја чувате конзолата.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,194
1,173
Скопје
да ви се играше толку ќе си направевте пред нарачка у Септември, се знаеше уште тогаш дека ќе е тепање глобално
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,532
4,176
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
да ви се играше толку ќе си направевте пред нарачка у Септември, се знаеше уште тогаш дека ќе е тепање глобално
Да им се играше толку ќе спечалеа пари да го земат од Мобеликс, во право си. Позери само на форумов значи...
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,194
1,173
Скопје
Да им се играше толку ќе спечалеа пари да го земат од Мобеликс, во право си. Позери само на форумов значи...
не платив ни денар повеќе од што треба .. и имаше цел ден можност достапни конзоли кога пуштија дури и дигиталните не ги снема одма

се знаеше како ќе е ситуација месеци пред да пуштат
 

dekomote

Unstoppable
11 ноември 2014
1,088
2,392
Скопје
dekomote's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 3700x + be quiet! Pure Loop 280
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung NVME 970 Evo Plus 500, Synology DS 411+II
PSU
EVGA Supernova G3 650W
RAM
2x8GB HyperX Fury RGB 3200 CL16 @ 3600 CL18
Video card
Gigabyte RTX 3070 Gaming OC
Case
be quiet! Silent Base 802
Mouse
Razer Deathadder V2 Pro
Keyboard
Tada68 w/ Noble Yellows + Tofu65 w/ Kailh Box White
Audio
Presonus Eris 3.5, Sennheiser HD 205, JBL Tune600 BTC
Monitor
Dell S2721DGF 165Hz HDR
OS
KDE Neon
не платив ни денар повеќе од што треба .. и имаше цел ден можност достапни конзоли кога пуштија дури и дигиталните не ги снема одма

се знаеше како ќе е ситуација месеци пред да пуштат
Гледајќи што се дешава со графичките, повеќето ќе ги продадеа плејките за по 100-200 евра профит.
 

Dakota

Intern
19 јуни 2020
72
40
Да им се играше толку ќе спечалеа пари да го земат од Мобеликс, во право си. Позери само на форумов значи...
Brat od kaj znaes dali sum bil vo moznost togas da go kupam ne zborete samo gluposti sto jas so sila ke pisuvam tuka na forumot ima i drugi raboti vo zivotot sto se precka i ne dozvoluvaat sekogas da go imas toa sto go sakas
 
  • Хаха
Реакции: Avid

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,532
4,176
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
не платив ни денар повеќе од што треба .. и имаше цел ден можност достапни конзоли кога пуштија дури и дигиталните не ги снема одма

се знаеше како ќе е ситуација месеци пред да пуштат
Премногу претпоставуваш, можеби некој немал во моментот пари и се надевал дека за некој месец ќе се среди ситуацијата. Ситуацијава е катастрофа, само сеуште не сфаќам зашто се тепаат луѓево кога игриве се толку лимитирани, а повеќето ги има и за PS4.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
115
57
Како тргнала работава попрво ќе стигнат вакцини од PS5 :')

Тибам државата шупачка северџанска.
Сегде е мањак со залиха, не е до државата. А како галерија ги дели, со врски, без врска нз. Знам преднарачките беа без врски, и барем една после тоа.
 

Jovan2389

On your way to fame
22 април 2013
718
702
Штип
Jovan2389's setup  
Processor & Cooler
I5 6300 HQ
Storage
1TB ; M.2 SSD Kingston 120GB
RAM
8 GB
Video card
NVIDIA Gtx 950m Gddr5 4GB
Case
Lenovo Ideapad 700-15isk
Mouse
SteelSeries Rival 300
Monitor
Lenovo Ideapad 700-15isk
OS
Windows 10
Не знам за вас, ама мене ова ми е веќе навредливо. Да ги молам Сони и Галерија за да им дадам јас пари за конзола, ма нек си ебат матер од инат ќе купам ПЦ или нема да им купам.
Навредливо е од страна на Сони, исто така и Мајкрософт, како и сите производители на Графички карти во моментов. Не можеш да го купиш најдоброто што го нудат. Галерија е крива исто колку што се и Сетек/Анхоч/мајнери итн. Бар јас така мислам. Еве во Берлин 3-4 месеца следам за пред-нарачка, или било каква понуда, одговорот од Гејмстоп беше - уште од Август бевте известени за можно сценарио пост-прва нарачка. Сега нема таква можност... Темава е исцрпена.
 

VerGer

Practice makes perfect
9 ноември 2016
1,194
1,173
Скопје
Премногу претпоставуваш, можеби некој немал во моментот пари и се надевал дека за некој месец ќе се среди ситуацијата. Ситуацијава е катастрофа, само сеуште не сфаќам зашто се тепаат луѓево кога игриве се толку лимитирани, а повеќето ги има и за PS4.
ете сам си одговори .. кој неможе да си дозволо ќе игра на тоа што има, или уште подобро ќе земе ps4 на старо за ич пари со цел куп игри пошто сега е најдобар момент за тоа (беше бар певите месеци по пуштање ps5). И сони рекоа дека продолжува подешка за ps4 наредни години.

а за pa5 еве јас бар уживвам во старите игри со боље резолуција/фрејмс
 

TylerMkD

Unbeatable
7 ноември 2014
2,532
4,176
TylerMkD's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 7 3700X
Motherboard
MSI B450 Tomahawk Max
Storage
Samsung 970 Pro NVMe 500GB + Samsung 850 Evo 120GB + EVO 860 250GB
PSU
Cooler Master Silent Pro M2 620W
RAM
Kingston HyperX Fury Black 2 x 16GB
Video card
Asus ROG Strix RTX 3080 O10G
Case
NZXT H500
Mouse
Razer Deathadder
Keyboard
Steelseries Apex M750
Audio
Sony WCH-700
Monitor
Dell U2414H
OS
Win 10 Pro
ете сам си одговори .. кој неможе да си дозволо ќе игра на тоа што има, или уште подобро ќе земе ps4 на старо за ич пари со цел куп игри пошто сега е најдобар момент за тоа (беше бар певите месеци по пуштање ps5). И сони рекоа дека продолжува подешка за ps4 наредни години.

а за pa5 еве јас бар уживвам во старите игри со боље резолуција/фрејмс
Не ти ја разбирам логиката, ако некој немал пари да купи со преднарачка во октомври/ноември, а сега има пари - заслужено е казнуван да не може да купи?
 

crcic

Gaining Experience
2 април 2014
494
295
па нормално дека не може резервација, резервирани се за нивните... и за мобиљарите... ке пукаат кешој... оф оф оф .... :D

Бев вчера прашав и ми рекоа во Мај следна пратка и не може резервација. :)
 

inSertCoiN

Intern
22 декември 2020
48
28
Сегде е мањак со залиха, не е до државата. А како галерија ги дели, со врски, без врска нз. Знам преднарачките беа без врски, и барем една после тоа.
Не е работава за мањак, тоа е јасно дека сегде е мањак.
Работава е како се "продаваат" (делат) кај нас односно последниве месеци не се ни продаваат, идат директно кај свои. Има најмалку 1 пратка за која знам што не ни излезе на продажба за обични смртници.
Друга работа е правни лица што скалпираат. Ова го има само кај нас. Да, во цел свет скалпираат физички лица по огласи ама само кај нас "фирма" продава PS5 за 1000 евра. Што е најтрагично не платил ни царина ни данок ни ништо.
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
115
57
Тоа мобиларите кај нас знаеме дека работат шверцерски. Некој им дозволува така. А по групиве гледам намалиле скалперите има за 700, 800. :)
 

StOrMK

Gaining Experience
25 јули 2015
810
397
Скопје
StOrMK's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i5 - 4440
Motherboard
Gigabyte H81M-S
Storage
TOSHIBA DT01ACA100 1TB
RAM
Kingston HyperX Fury 8GB
Case
Ментална :D
Mouse
Motospeed V70
Keyboard
Motospeed CK 104
Audio
Realtek HD Audio
Monitor
Benq DL2215-B 1920x1080 Full HD
OS
Windows 10 PRO 64bit
Да му посакаме "добредојде" на Denuvo. :D
Мислењето е автоматски споено:

 
  • Хаха
Реакции: Avid

RIKITOOO

Intern
27 декември 2020
16
4
Почнаа да откажуваат!!! Тоа го зборам предходно подобро земи го под гаранција од кај нас за да не трчаш по другите држави.Мобиларите само може да ти го забитат и да каже не ти покрива другар гаранцијата то е то.Секоја електроника е таква можно е да тераш години и ништо да не фали али можеш и за краток период да го носеш 50 пати на сервис. IMG_20210314_223509.jpg
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
115
57
Почнаа да откажуваат!!! Тоа го зборам предходно подобро земи го под гаранција од кај нас за да не трчаш по другите држави.Мобиларите само може да ти го забитат и да каже не ти покрива другар гаранцијата то е то.Секоја електроника е таква можно е да тераш години и ништо да не фали али можеш и за краток период да го носеш 50 пати на сервис. Погледнете го атачментот 98594
Најсмешно нешто, човеков ги купил расипани за 550.
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,112
5,600
Мелмак
Гледам едно Поло паркирано кај ветеринар сеа коа бевме, бело со плави плејстејшн 5 логоа на секаде излепено и најбитно слоганот:

PLAY HAS NO LIMITS

....

Да освен лимитот шо не можеш да го купиш/најдеш на лагер.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

TheMarshal

Unstoppable
3 јануари 2019
1,371
2,214
Гледам едно Поло паркирано кај ветеринар сеа коа бевме, бело со плави плејстејшн 5 логоа на секаде излепено и најбитно слоганот:

PLAY HAS NO LIMITS

....

Да освен лимитот шо не можеш да го купиш/најдеш на лагер.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Хах, едно такво Polo често го гледам паркирано и во близина на Песталоци.
 

toshex

Unbeatable
18 септември 2013
5,112
5,600
Мелмак
Ова имаше Битолски регистрации. Така шо изглеа у Битола само по ПС5.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 

Vrgood

Gaining Experience
20 јуни 2017
115
57
Боље да го задржеа Greatness Awaits, пошто ја има конзолава. Само бакар 2 кила има, кај е другото.
Мислењето е автоматски споено:

Ова имаше Битолски регистрации. Така шо изглеа у Битола само по ПС5.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Пан Европа е битолска фирма.
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
43,472
Мислења
845,155
Членови
29,292
Најнов член
ivica25
На врв Дно