1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Pixel паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од StalkeR, 21 Септември 2014.

 1. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,395
  4 Септември 2008
  Еве anandtech ќе ти одговори место мене.

  The OnePlus 7 Pro Review: Outstanding Performance & Screen, Adequate Everything Else
   
 2. cipiripi

  cipiripi
  Gaining Experience

  293
  317
  7 Септември 2010
  Од вчера официјален Андроид 10 на Пиксел 3а.
  Чудно ми беше само около 1100МБ беше целиот упдејт.

  Sent from my Pixel 3a using Tapatalk
   
  На Elenaaa, stefan_off, goran_oh и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  796
  314
  9 Август 2018
  Машко
  Damn, толку брзо.
  Ајде сподели искуство.
  Пробај ги новите gestures, и сними видео со screen recorder од самиот телефон со Internal Sound.
   
  На cipiripi и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 4. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,871
  4,060
  1 Септември 2011
  Машко
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  31
  44
  26 Август 2019
  Машко
  Највеќе ми се допаѓа од се dark mode-от во повеќето апликации, поголемата контрола на пермисии како и можност за споделување и гледање на ви фи лозинки.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,395
  4 Септември 2008
  Welcome to 2018, Google.
   
  На The Geek Boy и Oktar им се допаѓа ова.
 7. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,183
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Според теоријава, Хуавеи треба да светлосни години напред (40mpix camera со 1.0µm, односно 2.0µm со пиксел бининг 10mpix слика) уште од P20pro. P30pro дојде со тој RYYB сензор + пиксел бининг+ имиџ стакинг. Јас незнам што магија од сфтвер треба да направиш да го победиш тоа.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 8. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,183
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  На mackod му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Gaston

  Gaston
  Unstoppable

  1,463
  2,675
  9 Февруари 2011
  Angliski???
   
  На StalkeR, tupacan, Avid и уште 2 други им се допаѓа ова.
 10. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,395
  4 Септември 2008
  Huawei доминира во темно заради hardware, не софтвер
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 11. mdeni

  mdeni
  Unstoppable

  3,591
  3,337
  24 Септември 2012
  Губи во боите заради софтвер.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  796
  314
  9 Август 2018
  Машко
  И во снимање видеа.
   
 13. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,183
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Латиница де. Брзав.
   
 14. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  358
  299
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Кај мене на 2XL беше само 5-6mb, имав Бета уште од мај па ваљда затоа ;)
   
  На cipiripi му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,231
  3,590
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Има ставено некој десетка на Пиксел 3? Како се понаша?

  Јас сум презадоволен за сега, како од батерија, така и од се друго, апсолутно никаков проблем. Веќе не го полнам до крај одамна, 70-80%, најчесто наутро кога ќе станам и додека се спремам.

  Иначе интересна случка, ми се јавија од НЛБ, приметиле дека користам Пиксел и ми кажаа дека ако се качам на 10ка, нема да ми работи NLB Pay апликацијата. Го заеба муабетот дечкото као демек ова било пробна верзија на андроид и не знаеле кога ќе ја ажурираат апликацијата зашто Гугл не биле сигурни со овој апдејт.

  Испратено од Pixel 3 XL преку IT.mk форум апликација
   
  На The Geek Boy, Piedpiper, Oktar и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,183
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Од кај го зема?

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 17. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,231
  3,590
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  ЕсАДе, ама уште во ноември на крај.
   
 18. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,183
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Да не знаеш кај може да се најде пиксел 2 или 3a кај нас?

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 19. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,231
  3,590
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Оглас или по мобилариве, не би знаел друг начин освен ако немаш некој да ти го донесе.
   
 20. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  33
  41
  13 Август 2013
  Женско
  Да прашаш во мобиком кај битолчаните. Тие носат телефони од Грција, а во Грција гледам ги има (или земи си сам, на eshop.gr има)
   
 21. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,183
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Нема ни кај битолчаните ни грчка.
   
 22. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  33
  41
  13 Август 2013
  Женско
 23. psyside

  psyside
  Rising Star

  26,724
  27,395
  4 Септември 2008
  Го земав P30p, и не е светлосни години, сем во екстремен low light.
   
  Speedster, The Geek Boy, aleksuperior и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,183
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Затоа пишав "според теоријата". Софтверот си има своја тежина.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 25. Happy

  Happy
  On your way to fame

  1,183
  500
  21 Јуни 2010
  Wellness советник

Сподели

Вчитување...