1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Pixel паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од StalkeR, 21 Септември 2014.

 1. Elenaaa

  Elenaaa
  Intern

  22
  16
  13 Август 2013
  Женско
  Не носат.. да прашаш евентуално дали би можеле до граница да ти го пратат. Ако не ќе прошеташ до Солун.
   
 2. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  551
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Шо ќе кажете за Pixel 4XL?
  Next camera king?
  IMG_20190915_020422.jpg
  lol
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 3. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  551
  220
  9 Август 2018
  Машко
  13.jpg 08.jpg 11_1.jpg 11_0.jpg 09.jpg 17.jpg 92.jpg 16.jpg 96.jpg 18.jpg
   
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  551
  220
  9 Август 2018
  Машко
  06_1.jpg IMG_20190916_003113.jpg 02.jpg 06_0.jpg 10.jpg 05.jpg 12.jpg 03.jpg 04.jpg 13x.jpg 07.jpg
   

  Прикачени датотеки:

  Изменето од модератор: 16 Септември 2019
  На goran_oh му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,167
  3,506
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Ноктон еј :sick:
   
  moongose, Gaston, Psycore и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,338
  9,761
  23 oктомври 2012
  Машко
  Мислиш "utility multi-tool-от"!
   
  На The Geek Boy, TheMarshal, Gaston и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,167
  3,506
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Almost Swiss army knife.
   
  На The Geek Boy и TheMarshal им се допаѓа ова.
 8. Psycore

  Psycore
  Gaining Experience

  480
  426
  12 ноември 2013
  Секоја година се надевам дека ќе го средат дизајнот и ништо. Можеби е нијанса подобар од ланскиот, ама пак личи на 2016 телефон. Ова е deal-breaker за мене, колку и да ме привлекува телефонов со 100 други предности што ги нуди.
   
  itstheigyg, HoLfElDeR, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,011
  1,570
  13 Јануари 2014
  Машко
  Презентацијата на Google годинава:

  Го тргнавме notch-от од XL моделот, и за двата модели го украдовме дизајнот од S8/S9, само што префрливме четвртина од долната рамка горе.
   
  itstheigyg, Скоти и на The Geek Boy им се допаѓа ова.
 10. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  205
  94
  22 oктомври 2016
  Се мачам на видео игри
  Има негде во МК да земам Pixel 3?
   
  На Gumirano му/ѝ се допаѓа ова.
 11. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  551
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Иначе, тоа со ноктите таму во Тајланд (или кај да е, нема везе) им било нешто као традиција, тие што работеле со телефони (мобилари) обично си оставале по еден израснат нокт, и не го сечеле пошто им било корисно као за отварање телефони, или слични ствари.
  Знам, звучи чудно али тоа е.
   
 12. stefan_off

  stefan_off
  Gaining Experience

  318
  266
  29 oктомври 2009
  Фотограф
  Pixel 4 Event 15 October да видеме колку ќе е цената... сега како што е висок доларот скапичок ќе биде за нас.
   
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  909
  347
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
 14. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,167
  3,506
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Предната втора беше широкоаголна, и закон е, јас скоро цело време со неа сликам.

  Наводно таква ќе биде и таа едната на Пиксел 4.

  Дека се најубави уреди, не се, ама па и ајфонот е таков и ќе го убијат од продавање.
   
 15. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  909
  347
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Цените се упола на pixel 3 низ светот. Би земал одма преку другарче ама за видео не ме бендисува.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 16. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  9
  21
  26 Август 2019
  Машко
 17. toshex

  toshex
  Unbeatable

  4,116
  4,189
  18 Септември 2013
  Машко
 18. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  9
  21
  26 Август 2019
  Машко
  За купување :) пратив линк од твитер што го најдов на нет
   
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,206
  25,533
  4 Септември 2008
 20. aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  669
  909
  6 Декември 2012
  Машко
  Редно време беше... После една година
   
  goran_oh, The Geek Boy, stefan_off и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,206
  25,533
  4 Септември 2008
  Од мај, него сега начекав споредба :D
   
 22. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  551
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Auto е ова, или Night Mode vs Night Sight???
   
 23. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,167
  3,506
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Мацко, малку чудна и ко нефокусирана сликата @psyside

  Еве една од мене од скоро, Pixel 3XL.

  IMG_20190822_212837.jpg
   
  На Gumirano, omegaRED, DaVoRkNe и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,592
  4,502
  23 Јуни 2015
  Машко
 25. Oktar

  Oktar
  Guru

  3,338
  9,761
  23 oктомври 2012
  Машко
  Мене ми е скроз неверојатна споредбата, не верувам таа слика да е од пикселот. Може грешам, ама моето искуство со пиксел и темница не е вакво.
   
  На Gumirano, drifter, The Geek Boy и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...