1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Pixel паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од StalkeR, 21 Септември 2014.

 1. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,158
  3,498
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Да, бев на некој ден, топ апартманите. Никад пак во тоа место најверојатно.
   
  На SiPy` му/ѝ се допаѓа ова.
 2. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
 3. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Ама дали користеше Night Mode, или и двете во Auto ги бапна???
   
 4. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  2 те се во night mode. Pixel е јак кога има директен извор на светлина во леќа, кога нема се распаѓа, моето искуство со 3 разни телефони со gcam (не се pixel ама 80% сличност) е идентично, дури и ако бараш слики од Pixel во доста потемно опкружување ќе го приметиш истото.

  Еве нека проба @Necromancer во темница, каде што нема извор на светлина да мава у леќа како горе светлата и ќе се уверите.
   
  Последна промена: 21 Септември 2019
  На The Geek Boy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,734
  1 Септември 2011
  Машко
  Има сервис во Мк за Pixel?
   
 6. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,158
  3,498
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Колку што знам официјално не, само по мобилариве или кај гуру @Torte Mobile.

  Едини сервис официјален за Нексус имаше додека беше 6Р, јер Хуавеи.
   
  Последна промена: 27 Септември 2019
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Torte Mobile

  Torte Mobile
  Gaining Experience

  248
  228
  17 ноември 2015
  Машко
  Нема официјален ама може да се среди било што ... пиши ми на ПП што проблем има и кој модел е поточно
  На одмор сум и ретко читам затоа на ПП да не те забораам
   
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 8. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,734
  1 Септември 2011
  Машко
  Фала го исконтактирав членот :)
   
 9. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
 10. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
 11. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,596
  3,734
  1 Септември 2011
  Машко
 12. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,003
  610
  8 Август 2017
  Машко
  Еве го целиот евент кој сака да го погледне, препорачувам од 1:03:00 да го погледнете излагањето на професорот Marc Levoy, супер одлука на Гугл да го остават да си каже професионално, се гледа дека има голема пасија за фотографија.

  View: https://youtu.be/GAcK1q2j7e0
   
  На farkizz, Иванчо, The Geek Boy и уште 2 други им се допаѓа ова.
 13. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,237
  6,352
  27 Март 2014
  И вреди новиов Пиксел? Или да се чека S11?
   
 14. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,590
  4,481
  23 Јуни 2015
  Машко
  Страшно ружен од напред...другото е океј.
   
  На Psycore и Скоти им се допаѓа ова.
 15. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,291
  1,028
  2 Јануари 2012
  Машко
  S11.
   
  На temelk4, HoLfElDeR, Happy и уште 4 други им се допаѓа ова.
 16. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,149
  25,465
  4 Септември 2008
  47:20, не 1:03
   
  На Enquito му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Necromancer

  Necromancer
  Unstoppable

  3,158
  3,498
  24 Февруари 2012
  Машко
  GIS
  Не сум возбуден, ниту воодушевен. Ај ќе почекаме некоја рецензија, ама не гледам никаква причина за апгрејд од 3XL.
   
  На temelk4, stefan_off, HoLfElDeR и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,003
  610
  8 Август 2017
  Машко
  Го поправиле имаше 15 минути одбројување пред стримот.
   
  На farkizz и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 19. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,291
  1,028
  2 Јануари 2012
  Машко
  Телефонов не доаѓа со usb c слушалки и нема адаптер усб->3.5мм. 2800mah батерија на малиот. Хаос.
   
  Скоти, The Geek Boy и на Krk198 им се допаѓа ова.
 20. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  158
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  80% screen to body ratio во 2019.

  [​IMG]
   
  Speedster, The Geek Boy, Скоти и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,768
  5,521
  21 Јануари 2009
  Да се надоврзам со ова.
  Другар има iPhone од тие малите SE ли се викаат не знам и демек сака да го мењава.
  Одиме во Нептун и го гледаме Samsung S10e.
  И му викам еве глеј овој не е голем ко другиве, супер е. И... го става ајфонот негов врз овој и вика „шо знам пак некако голем е“
  +
  Дали сте спремни за плусот?
  Да? Океј.
  И вика
  „плус, ме нервира вака што дисплејот е врз цел телефон“.
   
  temelk4, farkizz, The Geek Boy и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. DarthJe5us

  DarthJe5us
  Practice makes perfect

  1,291
  1,028
  2 Јануари 2012
  Машко
  Исто така го тргнале неограничениот storage на слики ако купиш Пиксел.
   
  На The Geek Boy и DrMTR им се допаѓа ова.
 23. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Брао и предните стерео звучници ги тргнале.
  Сега се како Samsung, горе преден звучник и доле. Тоа не е вистинско стерео...
  Да не зборам и за тоа што наместо Ултра - Широкоаголна камера ставиле 2X оптички зум што е сосема бескорисно. Самата камера веќе може да зумира. А сега и предната камера, и таа нема Ултра - Широкоаголен објектив. Поголема потреба има од ултра - широкоаголна камера, наместо 2X оптички зум, ама ја утнале работава. Да не зборам и тоа што не даваат Pixel Buds во кутија, и Type C to 3,5mm dongle.
  Гугл имаа голем потенцијал да развалат, ама утнаа работа.
   
  На HoLfElDeR и Happy им се допаѓа ова.
 24. DrMTR

  DrMTR
  Guru

  6,237
  6,352
  27 Март 2014
  Катастрофа. Нема поента да се купува Пиксел. Барем и тие некое "екстри" што доаѓаа во пакет со телефонот ги нема повеќе. Лошо..
   
  На Скоти и The Geek Boy им се допаѓа ова.
 25. The Geek Boy

  The Geek Boy
  Gaining Experience

  542
  220
  9 Август 2018
  Машко
  Станаа и они како Ејпл.
  Ви текнува кога со Pixel 2/2XL, Pixel 3/3XL и 3a/3aXL им се исмеваа на ејпл со Storage Full.......
   
  На temelk4 и DrMTR им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...