1. Mobile OS генерални дискусии: windows android ios

 2. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Pixel паметни телефони - генерална дискусија

Дискусија во форумот 'Мобилни телефони' започната од StalkeR, 21 Септември 2014.

 1. marick14

  marick14
  Gaining Experience

  173
  60
  2 Март 2011
  Правач на ајвар
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 2. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unstoppable

  3,598
  3,737
  1 Септември 2011
  Машко
  200 марки :D
   
  На marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,159
  25,471
  4 Септември 2008
  Последна промена: 25 oктомври 2019
  На Gumirano му/ѝ се допаѓа ова.
 4. draganamon

  draganamon
  Gaining Experience

  320
  452
  24 Јануари 2016
  Машко
  Freelancer
  На Avid и DaVoRkNe им се допаѓа ова.
 5. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,773
  5,523
  21 Јануари 2009
  Тоа е, секој си има свои интереси.
  Некого го интересираат коли, некого штикли, некого турски серии... некого долги ривјуа за телефони на интернет.
  Не треба да се осудуваме, ќе немаме време да се сакаме.
   
  despotovikj, aleksuperior и на draganamon им се допаѓа ова.
 6. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,159
  25,471
  4 Септември 2008
  Да?
  Пушти си Fortnite.
   
  Последна промена: 25 oктомври 2019
  На draganamon му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Krk198

  Krk198
  Gaining Experience

  158
  170
  14 Септември 2016
  Машко
  Flossy e најдобар review-ер за телефони, си стои тоа "Real Review".
   
  Happy, Gumirano и на Sludge.Factory им се допаѓа ова.
 8. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  884
  330
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  Дава ревју од поинаква перспектива.
   
  На Krk198 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,159
  25,471
  4 Септември 2008
  "Pixel camera product manager on The Vergecast in regards to 4K60 o"nobody needs those things"

  qBDQjlp.gif
   
 10. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,017
  876
  4 Февруари 2014
  Машко
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,773
  5,523
  21 Јануари 2009
  Во право е менаџерот.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 12. aleksuperior

  aleksuperior
  On your way to fame

  668
  909
  6 Декември 2012
  Машко
  [​IMG]
   
  На DaVoRkNe и psyside им се допаѓа ова.
 13. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,159
  25,471
  4 Септември 2008

  nz z6 misli6 deka on trola, sam si kaza on deka 4lenovite samo pogre6no mislele za nego, a on ustv ne e trol, samo taka izgleda
   
 14. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,773
  5,523
  21 Јануари 2009
  Најди 10 луѓе рандом на улица и прашај ги колку видеа имаат на својот телефон 4k 60fps.
  Nobody needs those things е претерување ама barely anyone needs those things е реалност.
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 15. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,159
  25,471
  4 Септември 2008
  А на кого му треба Pixel т.е. телефон со одлична камера од тие луѓе? после "одговорот" стисни logout таму горе, и веќе не замарај.
   
 16. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,773
  5,523
  21 Јануари 2009
  Дали се сложуваш дека barely anyone needs 4k60?
  Не се одлогирувам затоа што не сакам да дозволам „ентузијасти“ како тебе да вршат непотребна дефекација.
   
  На Sludge.Factory му/ѝ се допаѓа ова.
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,159
  25,471
  4 Септември 2008
  Logout?
   
 18. SiPy`

  SiPy`
  Unbeatable

  2,592
  4,498
  23 Јуни 2015
  Машко
  Едноставно неможе уред од 1000$+ да нема асална камера и да ги нема сите фичрс како конкуренцијата. Се слагам со псај.
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 19. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,159
  25,471
  4 Септември 2008
  Тролот заборави дека луѓето што купуваат Pixeli по дифолт се ентузијасти/гикови, И ЗА НИВ и тек како е битно да имаат 4K60.
   
 20. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,773
  5,523
  21 Јануари 2009
  Пиксел и онака се испостави дека има тапа камера. Зошто сега воопшто некој би се замарал за 4к60 видео за тој телефон?
  Да се надеваме дека некако ќе преживеат без 4k60.
  Ќе повторам, 4к60 е непотребно.
  И што точно очекуваш да кажат кога веќе одлучиле таков потег?
  Извинете, оплескавме?
  На Самсунг им експлодираа телефони, ги испозабранија на аеродроми, Епл тргнаа headphone jack и првите вторите си добија соодветен хејт, а сега тука се фати да дефекираш за 4к60 што немало.
  Ме интересира, дали откако го купи најновиот Ајфон за без малку 900$, 100 долари ПОЕВТИН од Пиксел 4, стави гиф од иронична реакција на Мила Кунис за дисплејот кој не е ниту 1080p?
   
  На null_ptr и draganamon им се допаѓа ова.
 21. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,159
  25,471
  4 Септември 2008
   
 22. Avid

  Avid
  Unbeatable

  3,773
  5,523
  21 Јануари 2009
  Веќе одговорив за Logout.
  Ако немаш дополнителни аргументи, тоа е чекорот што ти треба да го преземеш.
   
 23. Happy

  Happy
  Gaining Experience

  884
  330
  21 Јуни 2010
  Wellness советник
  По 1 терабајт имаат Самсунг некои модели.

  И разликата од видео во 60Fps и 30 Fps се приметува исто како и во игри.

  Проблемот е што нејќеа да се замараат со оптимизации. Пиксел 4 е секако феил.


  А за завземање простор си постои нов формат H.265. Се е смислено ама на човечката мрза од страна на гоогле и нема граница.

  Квалитетот на сликата е на 4к60Fps е моментално најдобар во квалитет/мазност.

  Редовно ке си префрлаш видеа на HDD кои коштаат околу 4000денари екстерен 2.5инча - 3 терабајти и ке ти трае барем 2 години.

  Испратено од LYA-L09 преку IT.mk форум апликација
   
 24. temelk4

  temelk4
  Gaining Experience

  168
  75
  19 Август 2013
  Машко
  Друштво дали има некоја апликација како да го контролирам телефончето од лаптоп, или др уред. Мислам на апликација како што е Chrome Remote Desctop..
   
 25. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,907
  6,590
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На temelk4 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...