1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Најдобра, Најисплатлива и Најевтина телевизија?

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од toshex, 8 ноември 2014.

 1. LaLi

  LaLi
  Gaining Experience

  322
  205
  3 Февруари 2010
  Машко

  Jas so ova ne se slagam imam dreambox 500 HD i sharing so plakan 70 evra godisno
  Za sateliti menuvanje ne e nikakov problem si stavas disek motor i kade sakas svrti si za 5 sekundi se menuva satelitot
  sega za sharingot zavisi od koj nekoi se optereteni a nekoi zimat od 100 luge se razmenuvat i zatoa mnogu secka iako se slucuva da secka od razni faktori interne e eden faktor
  za sneg dozd i toa nema vrska osven ako nema nekoe nevreme da duva mnogu i da ja mrda antenata inace za drugo signalot ostanuva stabilen i na HD kanalite i na SD


  ako se geda mnogu televizija satelistska ima najveke izbor
  za povise opcii maxtv i
  za poveke kanali i najveke kanali vo HD 16 blizoo + moze da se koristi so CA modul bez dodaten resiver
   
  На smole му/ѝ се допаѓа ова.
 2. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,672
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Twich youtube torent ke gledam jas so sakam a ne sto mi serviral nekoj. Kolku da se ima nesto telekabel se zakon 10 min history pred spienje
   
 3. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,699
  13,082
  2 Август 2012
  Машко
  Од телевизија страна консумирам National Geographic, History, Viasat Explore и Discovery

  Остатокот е youtube (клинциве го експлоатираат максимално), филмови (еден филм го гледам на 6 рати)
  Tатко ми конзумира 24 Вести all day long :)
   
  На toshex му/ѝ се допаѓа ова.
 4. The_Man

  The_Man
  Unstoppable

  2,341
  2,007
  18 ноември 2009
  Телекабел ти се најефтини,башка ни договор ни ништо.

  Инаку овие што викаат дека не треба телевизија остави ги, телевизија треба за следење на настани во живо, без разлика дали се работи за фудбал,формула 1 , оскари,светски првенства.

  Ко демек заостанат си ако гледаш формула на спорт клуб,а не си заостанат ако го стримаш преносот од арапска или руска телевизија на сопкаст. Нема да гледам што ми сервираат на спорт клуб ќе гледам што ми сервираат арапи. :D
   
  На moongose му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FLEGMA

  FLEGMA
  Epic

  8,699
  13,082
  2 Август 2012
  Машко
  Акцентот беше ставан дека не треба да се паѓа во несвест со бројот на каналите кога ионака филмовите ги спуштаме од torrent во квалитет кој е научна фантастика за телевизискиот пренос.
  Згора на се новиве телевизори се smart па така можеш да кисниш на Youtube колку ти се може. Секако, имаш 100 поени за забелешката која се однесува за настаните во живо.
   
  На The_Man му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kjosmofon

  kjosmofon
  Баниран/a

  3,742
  5,672
  7 oктомври 2011
  kalfa
  Kakvi spineri ste, za osnovni raboti telekabel a niti arapi niti latas ke mi servira, moj stav ne znaci deka sum vo pravo ali ni vasiot ne e pobiten od mojot
   
 7. smole

  smole
  Unstoppable

  3,267
  3,793
  18 Април 2007
  За жал неможам да откривам детали но се е легално.

  Пошто во дневна 70% од времето гледам ТВ а 30% филмови симнати од нет. Книги и pdf-ови читам во спална и ќенеф. Пошто во спална без ТВ неможам да заспијам. Пошто се што има на ТВ нема на нет (пр. секоја недела вечер на РТС1 има снимани театарски претстави кои ги нема на нет).

  На ТВ мене никој ништо не ми сервира - си гледам странски канали. МК тв се гледа дома, ама не од моја страна, затоа е кабловската (а и дека е гага :) )

  Сателитската ТВ може да зеза кога има густи облаци или ако дрвото пред антената израсне доста, или ако зеза нетот или има премногу претплатници кои во моментот го гледаат тој сателитски пакет. Сат ТВ можеш да снимаш на дримбоксот на усб/хдд ама неможеш да снимаш преку смарт тв-то на усб пошто сигналот доаѓа преку hdmi (заштитен е).
   
  The_Man, gligor, psyside и на уште 1 им се допаѓа ова.
 8. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Препорака за тв за реон Бел камен (радишани), а да не е iptv. Кои опции постојат? Сакав телекбаел, ама они само аеродром го држеле.
   
 9. Dinamit

  Dinamit
  Gaining Experience

  374
  409
  25 Мај 2013
  Машко
  Boom Tv! Јас во викендица такво користев до пред некое време. Ми ги фаќаше 10 македонскиве канали бесплатно.
  Ова е супер ако не се бара странска програма.
  Треба да најдеш таков ресивер само.
   
 10. krema

  krema
  Professor

  11,006
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Било кој сет-топ бокс и ќе ги ловеш Free to Air каналите.
   
  На kolesk му/ѝ се допаѓа ова.
 11. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  Имам boom tv, само 8 канали фаќа.
  Вака бар и нешто странско да гледам.
  Edit: Гледам Винсат имаат необврзувачки договор...
   
  Последна промена: 27 Април 2020
 12. krema

  krema
  Professor

  11,006
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Тогаш ова е за тебе.
   
  На Valsorim му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kolesk

  kolesk
  Gaining Experience

  126
  97
  6 Февруари 2016
  Машко
  @krema се ова го гледам со бум тв. А не плакам ништо. Цареви се а1.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Антониј.К

  Антониј.К
  Gaining Experience

  722
  474
  28 ноември 2014
  Машко
  Вечити студент
  Boom TV има катастрофално лош квалитет на слика. И изборот на канали е лош. Барем за мене... но, мислам за сликата сите ќе се сложат.
   
 15. moongose

  moongose
  Unstoppable

  2,318
  2,567
  19 Јули 2013
  Total TV?
   
  На Arabian му/ѝ се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  11,006
  10,542
  24 Јуни 2009
  Машко
  Овој е кабловски како Телекабел, можеш да земеш тест проба од 1 месец чинам.
   

Сподели

Вчитување...