1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.2%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  39.2%
 3. Не сум задоволен/а

  20.1%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.5%
 1. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  Redmi Note 8 нарачан од BAnggood нa 26-ти декември стигна денес. Тракинг бројчето почнуваше со RX, а завршуваше со CH. Пратено од Hong Kong на 27ми, во Германија стаса на 6ти јануари. 8 ми јануари регистриран беше излез од Германија па после една недела на 15ти јануари регистриран во Скопје. Денес сабајле стигна Струга.
   
 2. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  А да пишеше со каква пошта е испратено?

  Ти одговори така затоа што темава е 100 пати дискутирана овде, со конкретни податоци што треба да се направи во твојот случај. Ама очигледно е полесно да се разглаба со страници наместо да се користи "search".
   
  Последна промена: 16 Јануари 2020
 3. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко

  Air Parcel Registered беше методот на банггуд, ама еве го тракинг кодот па види ако ти треба повеќе инфо: RX248524166CH
   
 4. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,058
  637
  8 Август 2017
  Машко
  Колку плати царина+данок?
   
 5. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Швицарска пост. Затоа стигнало експрес. :)
  Добро како е со заштитата на Bangood? Нешто читам по нетов дека тешко враќаат пари.
   
  Последна промена: 16 Јануари 2020
 6. masterwu

  masterwu
  Gaining Experience

  556
  404
  11 Февруари 2016
  Машко
  Ништо не ми наплатија данок. Не сум имал досега проблем со банггуд за да знам дали враќаат или не пари. Ова ми е втор телефон преку нив. Се надевам ќе се покаже како првиот )Mi A1).
   
  Последна промена: 16 Јануари 2020
 7. Delicon

  Delicon
  Gaining Experience

  745
  166
  10 Јуни 2007
  Мене не ми вратија пари туку ми го препратија производот, кој уште го чекам веќе 2 месеци.
   
 8. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Нека стигне само...
   
 9. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Секоја фискална е во игра. :D
   
 10. olikomerc

  olikomerc
  Unstoppable

  4,585
  3,529
  11 Декември 2008
  Машко
  парите назад кај граѓаните :D
   
 11. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Разбира се, па и уште ако падне некоја награда - па па па. :)
   
 12. acemarko

  acemarko
  Intern

  4
  2
  11 Јуни 2016
  Машко
  Zdr nekoj cekal olku mnogu?
   

  Прикачени датотеки:

 13. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Да, имам 2 пратки во Прага, гужва пред гол. :)
   
 14. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  846
  535
  20 Декември 2015
  Машко
  Пишав mail до пошта прага и ми рекоа дека пратката е веќе пуштена надвор од прага.

  Последна промена: 21.12
   
 15. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
 16. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  328
  169
  28 Јуни 2013
  Веќе стигнаа пратки од турата после оваа (што стигнале во Прага окулу 10-ти до 15-ти) што значи дека твојава може да е затурена некаде. Распрашај се.
   
 17. steelseries

  steelseries
  On your way to fame

  846
  535
  20 Декември 2015
  Машко
  Каде да се распрашаме? Главна или локална? Колку пати сум прашал секогаш викале немаме информација за тој тракинг.
   
 18. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Во главна најдобро.
   
 19. Vlecka

  Vlecka
  Gaining Experience

  328
  169
  28 Јуни 2013
  Или кај Чесите. Еве ви стигнати бројчиња за двете тури. RV CN со 229775144 и 244991145. На 5ти односно 16ти декември стигнати во Прага, и двете се кај нас.
   
 20. acemarko

  acemarko
  Intern

  4
  2
  11 Јуни 2016
  Машко
  Jas sekade kade sto imam tracking mi pisuva sent to destination country od 04.12.peski da doagaa do sega ke ja donesea RV234826453CN
   
 21. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Заглавени се на аеродром кај нас. Јас имам една од 22 декември пратена наваму, сеуште не е доставена до мојата локална пошта, бев во петокот на железничка и ми рекоа дека е на аеродром во вреќа и дека вриело од пратки.
   
 22. acemarko

  acemarko
  Intern

  4
  2
  11 Јуни 2016
  Машко
  Katastrofa da odime sami da si ja zememe vrekata hahaha
   
  На StOrMK и steelseries им се допаѓа ова.
 23. acemarko

  acemarko
  Intern

  4
  2
  11 Јуни 2016
  Машко
  Posle dva meseci
   

  Прикачени датотеки:

 24. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Добар си, кај мене требаше 2.5 месеци да стигне со Прага. Сега уште 1 месец до МК....ваљда.
   
  На acemarko му/ѝ се допаѓа ова.
 25. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  246
  137
  23 Февруари 2017
  Машко
  Од прилика колку се чека за ова? Првпат вака ми излегва Screenshot_2020-01-20-22-20-55-736_yqtrack.app.jpeg

  Испратено преку фиксен
   

Сподели

Вчитување...