1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Македонски Пошти- општа дискусија

Дискусија во форумот 'Генерална дискусија' започната од TATA_MATA, 28 Мај 2016.

Како сте задоволни од услугите на Македонски Пошти?

 1. Да, задоволен/а сум

  12.2%
 2. Ок се, сум немал/а некакви особени проблеми

  39.2%
 3. Не сум задоволен/а

  20.1%
 4. Не сум воопшто задоволен/а

  28.5%
 1. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  110
  85
  21 oктомври 2016
  Машко
  [​IMG]

  Што е следен чекор, што треба да направам?
   
 2. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Да ставиш поубава снимка.
   
 3. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  110
  85
  21 oктомври 2016
  Машко
  Не те разбирам?
   
 4. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Не ти се гледа ништо на сликата. Барем на мобилен.
   
 5. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Напрај еден скриншот од трансакцијата што ти се наоѓа во orders на Алиекспрес и еден скришот од банковиот извештај каде што ти e прикажана трансакцијата и прати ги на [email protected]
   
 6. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  Откако ќе ти ја оцаринат, ќе ти ја пратат во твојата локална пошта.
   
 7. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Крштевка сега :)

  Шу да праиш!
  Ова:
  Или чекај покана за крштевка. :D
   
  На StOrMK и Excalibur им се допаѓа ова.
 8. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  20
  32
  26 Август 2019
  Машко
  Би ве замолил за помош околу пратката. Прв пат добива ваков статус пратката кај мене, ова е во пошта Карпош? Обично стигаат моите пратки во 1003. Screenshot_20200115-231440.jpeg

  Испратено од Pixel 3a преку IT.mk форум апликација
   
 9. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  502
  189
  14 ноември 2016
  Машко
  По ова ми изгледа како да е вратена од 1020 во 1005 пакетско кај железничка.
   
 10. Piedpiper

  Piedpiper
  Intern

  20
  32
  26 Август 2019
  Машко
  Фала ти на брзиот одговор :)
  Испратено од Pixel 3a преку IT.mk форум апликација
   
 11. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,447
  889
  1 Април 2012
  Машко
  Имал некој искуства со праќање на пратки преку нашава пошта?
  Пратена за Америка на 2ри, не е мрдната од 3 Јануари...

  [​IMG]
   
 12. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Царина ја има задржано, најдобро утре реагирај кај надлежните.
   
 13. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  793
  365
  10 Април 2011
  и мене ми пишува

  Skopje Carina 1006, Nedostasuva faktura
  2020-01-14 15:12

  45 долари навлажнувач за воздух... нели до 90е нема царина од 1ви јан?
   
 14. krema

  krema
  Professor

  10,173
  9,783
  24 Јуни 2009
  Машко
  Царина нема, данок ИМА. :)
   
  На VerGer и StOrMK им се допаѓа ова.
 15. StOrMK

  StOrMK
  Gaining Experience

  759
  388
  25 Јули 2015
  Машко
  Економетричар, Ph.D
  А поврат ќе има? :D
   
  На Riste19 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  318
  1,036
  28 ноември 2017
  Машко
  Другари, каде се наоѓа оваа пошта? Skopje IO 1003?
   
 17. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  502
  189
  14 ноември 2016
  Машко
  Е тоа... Само ако ја скенираш сметката. :D:D:D:D:D:D:D:D

  Главна влезна излезна пошта!
   
  На StOrMK му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Lazarko

  Lazarko
  Practice makes perfect

  318
  1,036
  28 ноември 2017
  Машко
  Кај железничка, таа?
   
 19. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Ќе има, и поврат и пошија. :)
   
  На goceiva и StOrMK им се допаѓа ова.
 20. Riste19

  Riste19
  Gaining Experience

  502
  189
  14 ноември 2016
  Машко
  Да.
   
 21. Excalibur

  Excalibur
  Gaining Experience

  506
  279
  18 oктомври 2019
  Машко
  Viva la.China Post Registered Air Mail.
  Најбољи се. 20200116_092911.jpeg
   
 22. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,091
  978
  4 Февруари 2014
  Машко
  Ми стигна пратка во Скопје што ја чекав 4 месеци.. Во моментот не сум во Скопје, има шанса пратката да се пренасочи во Охрид? Дали има некој пробано?
   
 23. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Practice makes perfect

  1,224
  1,876
  13 Јануари 2014
  Машко
  Да, јави се во поштата во Скопје и објасни им, мене на два-три пати ми завршиле работа така.

  Sent from my SM-G975F using Tapatalk
   
 24. orce66624

  orce66624
  Intern

  61
  39
  13 Август 2016
  Машко
  1003 e vlezena vo makedonija,treba carina da pomine ako ima,a pod zeleznicka e 1005 posta
  dodeka nemas 1005 ne mozes da ja podignes
   
 25. MartinJack3d

  MartinJack3d
  Gaining Experience

  110
  85
  21 oктомври 2016
  Машко
  Многу си смешен :) Доволно ми помогна човечето што ги цитираше коментарите од него, не ја сфаќам твојата поента?

  Ама ај занимавај се гледам досадно ти е.. :)
   

Сподели

Вчитување...