Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од vane44, 4 Април 2012.

 1. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  567
  943
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Eве нешчо домачо
   

  Прикачени датотеки:

  На DennyMK, PC_GAMER, RagingDemon и уште 14 други им се допаѓа ова.
 2. AleksandarCaki

  AleksandarCaki
  Practice makes perfect

  540
  1,273
  19 Јуни 2015
  Машко
  Архитект
  Ги ставив Corsair ML120 Pro Led пред месец дена, па сега се погоди да сликнам. Исто така и набавив нов оков за страничното калено стакло, се гледа на сликата.
   

  Прикачени датотеки:

  На DennyMK, The_Witch_Hunter, MasteR_#0 и уште 17 други им се допаѓа ова.
 3. AndrejGagale

  AndrejGagale
  Gaining Experience

  505
  61
  12 Април 2009
  Машко
  Малце стари слики, ги пронајдов па решив да ги споделам. Прво пробно водено ладење и успешно. Склопено во Corsair Air 540.
   

  Прикачени датотеки:

  • dadadasda.jpg
   dadadasda.jpg
   Големина:
   1.1 MB
   Прегледи:
   125
  • 31e12.jpg
   31e12.jpg
   Големина:
   1.7 MB
   Прегледи:
   125
  • sadadasd.jpg
   sadadasd.jpg
   Големина:
   1.9 MB
   Прегледи:
   124
  На tupacan, The_Witch_Hunter, rippermkd и уште 6 други им се допаѓа ова.
 4. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,501
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Уште графичка немам купено. [​IMG]

  Sent from my ALE-L21 using Tapatalk
   
 5. Стефан_Т

  Стефан_Т
  Intern

  47
  43
  22 Јули 2017
  Прв пост и еве да се пофалам..
  Кулер Мастер Хаф 922 (ваљда), 240 ссд и 1 тера хард директно пред вентилатор, ептен секси црвен хајпер бист рам 8 гига на 1600, 750ка ти, 4790к сток.
  Следно итно е кулер мастер 212 пошо цпу-то кулира на 70-80 степени преку ден со 15% искористеност у кантер, језда на амбиентална 30 сигурно кај мене во соба, и солидна 100ка на видео рендер после 10 секунди од старт и скоро константен тротл..
  Не толку итно ми е да додадам уште еден вентилатор, закам позитивен притисок, сега имам еден "влезен" и два издувни вентилатори.
   

  Прикачени датотеки:

  temelk4, Oktar и на gamer-eddie им се допаѓа ова.
 6. Oktar

  Oktar
  Guru

  2,688
  6,622
  23 oктомври 2012
  Машко
  Тебе ти треба Ноктуа.
   
  На FLEGMA и Стефан_Т им се допаѓа ова.
 7. Стефан_Т

  Стефан_Т
  Intern

  47
  43
  22 Јули 2017
  Ммммммммммммммммммммм...
  Штета што ги нема за 1500че :D
   
 8. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  567
  943
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  сакаш Deep Cool Captain 240 1500den?
   
 9. Стефан_Т

  Стефан_Т
  Intern

  47
  43
  22 Јули 2017
  Не ми беше воопшто на ум водено ладење да бидам искрен. Од каде ти е земен? Има гаранција?
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 10. igor_igor

  igor_igor
  Unstoppable

  1,774
  2,221
  2 Септември 2012
  Машко
  Му должам одговор на @Banjifiko, денес ги префрлив деловите конечно. :)
  Нема тропкања, шумови, или било што друго, сегде има гумички почнувајќи од напојувањето странично и на долната страна, па страниците, ногарките итн.
  Значи нема она малку го пипнеш и да се помести па макар и на рамна површина , него ќе мора да го подигнеш па после поместување. :p
  Според мене вреди куќиштево и повеќе од платеното. ;) 20170813_231134.jpg 20170813_231153.jpg 20170813_231202.jpg 20170813_231313.jpg 20170813_231121.jpg
   
  Последна промена: 14 Август 2017
  На Chicco69, JensenInterceptor, STEFF и уште 13 други им се допаѓа ова.
 11. Astro

  Astro
  Guru

  4,843
  6,080
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Џиги, а кај ти е плочата?

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
 12. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,501
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Новата ли плоча ? Ќе пуштам слики и од неа следната недела сеа не сум дома.
   
 13. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,501
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Се компет[​IMG]

  Sent from my Boeing 717 using RedTube App
   
  Chicco69, martin17, Necromancer и на уште 1 им се допаѓа ова.
 14. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,005
  2,148
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  Знам збам, само рам фали...ќе се зима рам на 3200 големи херци, па праам едно ривју :) [​IMG]
   
  На Necromancer, Borsa, borcep и уште 3 други им се допаѓа ова.
 15. Astro

  Astro
  Guru

  4,843
  6,080
  20 Јуни 2012
  Машко
  ERP Consultant, MCSA, SQL
  Рајзен Джони? Шо процесор? 1600?

  Sent from my Redmi 3 using Tapatalk
   
 16. spiritBreaker

  spiritBreaker
  Unstoppable

  2,005
  2,148
  27 oктомври 2015
  Машко
  g4m3R
  1600, не е 1600х, повеќе од доволен ми е за тоа шо ми треба :) башка и се клока до 4гхз процесорот :)
   
 17. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,501
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
 18. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  567
  943
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  се омрсивф co ThreadRipper
  големо ФАЛА до Филип за ова огромно задоволство
  Се извинувам за лошиот кавалитет, во блиска иднина ке стаиме поасални слики
  btw score-от е 3422
   

  Прикачени датотеки:

  На xenon, NikacXMKD, pacerMK и уште 17 други им се допаѓа ова.
 19. krema

  krema
  Professor

  5,758
  5,040
  24 Јуни 2009
  Машко
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 20. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  567
  943
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  Најфала , нек ни се множат :)
  Само поасално ладење да имаше бидејки Ептен е осетлив на температура
  Никаде не најдов full cover block кај нас :(
   
 21. Balanar

  Balanar
  On your way to fame

  511
  507
  6 Декември 2016
  Машко
  @Harrabed

  Како си задоволен со Dukase-то?
   
  На gamer-eddie му/ѝ се допаѓа ова.
 22. gamer-eddie

  gamer-eddie
  On your way to fame

  567
  943
  22 Април 2007
  Машко
  profesionalen ebi-veter
  ok e ама за мене искрено подбро е Black Widow за тие пари
  Зависи од тоа што бараш од кукиштето
  а ако бараш bling bling стаклено за џабе пари ондак
  МS Industrial Spectrum
   
  Последна промена: 3 oктомври 2017
  На Balanar му/ѝ се допаѓа ова.
 23. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,501
  1,491
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  Јас таа пластика како лом ја направив многу ме нервираше. Ја заменив со стакло Case Modding!

  Исто така и си направив свој мембрани кај дупките од маус пат затоа што многу грдо изгледа со дупки ... Овде можат да се видат по прегледни се. Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

  @Balanar а куќиштето генерално е добро. Јас сакав бела боја да имаше бела боја куќиштето што го посочи @gamer-eddie ќе кушев одма такво.
   
  На gamer-eddie и Balanar им се допаѓа ова.
 24. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  881
  1,417
  7 Април 2012
  Машко
  Решив да се вратам на Cooler Master[​IMG]

  Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
   
  На shifty, gamer-eddie, OldSchoolPvP и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. NecrotoX

  NecrotoX
  Unstoppable

  2,551
  2,338
  4 Март 2013
  Машко
  Илустратор
  ^ Кога кулерот ти е поскап од самиот процесор. :confused:
   
  На shifty, gamer-eddie, esquimaux и уште 9 други им се допаѓа ова.

Сподели