1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Case Modding!

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од Fatal1ty_, 25 Април 2009.

 1. Harrabed

  Harrabed
  Practice makes perfect

  1,466
  1,471
  22 Април 2013
  Машко
  Не му се работе
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Ја заменив пластиката на куќиштето со вистинско убаво и лично стакло во темно кафена боја. Се на се ме кошташе 300 денара комплет со монтажа стаклото и резултатот во живо е одличен неможам да го доловам ефектот со камерата вака во живо дава еден вид темно лилјакова боја
   
  На marto, STEFF, marko.bangiev и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. RagingDemon

  RagingDemon
  Unbeatable

  6,320
  5,207
  24 Март 2009
  Машко
  Мал мод за RagingDemon, но голем за човештвото, ја сменив диодата на куќиштето од "досадно плава" во "токсично зелена" за да ми одговара на вентилаторот напред.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  пошо како што кажав,

   
  DennyMK, marko.bangiev и на Fatal1ty_ им се допаѓа ова.
 3. marko.bangiev

  marko.bangiev
  Gaining Experience

  66
  97
  30 Април 2017
  Машко
  Абе, дали некој знае каде може да најдам од овие гумени како мембрани за дупките за кабли што има по скапите куќишта?
  [​IMG]
   
  На PC_GAMER и macedoniac123 им се допаѓа ова.
 4. macedoniac123

  macedoniac123
  Intern

  23
  19
  24 Март 2017
  Vidi na AliExpress sigurno ima.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
  На marko.bangiev и kirev им се допаѓа ова.
 5. kirev

  kirev
  Unstoppable

  5,336
  3,727
  31 Мај 2010
  Машко
  ICT ветеран
  Wow! Ама стварно му помогна на човекот!
   
  На Harrabed, Daniel86, marko.bangiev и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. marko.bangiev

  marko.bangiev
  Gaining Experience

  66
  97
  30 Април 2017
  Машко
  Имам проверено ама јок, само ми ги наоѓа оние гумените гржачи за кулери.
   
 7. xristijanGTI

  xristijanGTI
  Gaining Experience

  261
  269
  7 Март 2011
  Машко
  Студенат
  Ај пиши им на овие маил мислам дека имаат шипинг до Македонија и ќе ти кажат колку ќе те кошта со пејпал се плаќа
   
  На marto и marko.bangiev им се допаѓа ова.
 8. Sukhoi

  Sukhoi
  Practice makes perfect

  1,651
  1,092
  16 Јуни 2010
  Машко
  Ви го претставувам најмоќниот Playstation 2. Хахахах, не шала на страна иако идејата не е лоша, сепак реализацијата испадна ужасна, али барем ништо пари не потрошивме. Се работи за h61 плоча, i3 3220, 6GB Ram и GT 1030. Главен проблем е тоа што напојувањето кинеско ептен не ограничува со кратки кабли и нема начин како да го сокриеме а пари за ново пријателот нема. Друго е проблем хард дискот што не можеше да се смести никако внатре. Да беше SSD некако ке го скриевме. Графичка много подобра ке упаднеше со pci-riser :)
  Важно он е задоволен, кажа ке го средува овие денови имал некои идеи, ако се смени нешто ептен ке го сликнам пак.
  forum1.jpg
  forum2.jpg
   
  Последна промена: 21 Април 2019
  На shifty, zipi123, ARMac и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,786
  6,316
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  На toshex и Molec им се допаѓа ова.
Слични теми
 1. Costigan_Jr
  Одговори:
  2
  Прегледи:
  659
 2. xenon
  Одговори:
  32
  Прегледи:
  2,534
 3. Martinovski
  Одговори:
  0
  Прегледи:
  315
 4. SpiritBond
  Одговори:
  4
  Прегледи:
  494
 5. AleksandarT
  Одговори:
  1
  Прегледи:
  252
Вчитување...

Сподели

Вчитување...