1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа внатрешноста на вашето куќиште

Дискусија во форумот 'Overclock & Modding' започната од vane44, 4 Април 2012.

 1. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  773
  26 ноември 2010
  Кој сака нека става слики овде да видиме кој какво куќиште има и како е средено внатре
  еве моето е haf 912 DSC00551.JPG
   
  На gamer-eddie, mr.wicket, igor_bef и уште 14 други им се допаѓа ова.
 2. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,932
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Дур не стигнат процесори од 3та генерација вака...

  pc1.jpg
   
  На boban73, The Geek Boy, temelk4 и уште 12 други им се допаѓа ова.
 3. тотето

  тотето
  Спамер

  705
  673
  4 oктомври 2011
  Машко
  ^А шо ти текна 7870 на micro ITX?
   
  На boban73 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. StalkeR

  StalkeR
  Unstoppable

  3,926
  3,498
  5 Декември 2009
  Машко
  Ваква тема веке имаше... ако не и две...
   
  boban73, alumen :) и на Ceco им се допаѓа ова.
 5. ARMac

  ARMac
  Орган

  5,893
  6,512
  2 oктомври 2010
  Машко
  Курајбер
  И јас го сменив изгледот малце внатре, може после ќе постирам некоја слика.
   
  На boban73 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Phenomen

  Phenomen
  Баниран/a

  898
  411
  6 Декември 2011
  Машко
  5870 e, и конфигурацијата е од брат му, имаше Q9550 со стандард ATX, а сега чека Ivy Bridge
  :D :p
   
 7. skullmonkey

  skullmonkey
  Модератор

  3,932
  3,051
  25 Април 2007
  Машко
  Актер
  Не е тАчно :D

  Ова ми е од HTPC (Home Theater PC) и стоеше во Spire Power Cube со онборд графичка. Но матичната ми рикна, ми ја признаа гаранцијата и ми дадоа 5000 денари. Па место да земам тогаш, чекам од ноември да дојде Ајви па да доплатам за добра матична ^^
   
 8. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,026
  1,640
  30 Мај 2010
  Еве и од моето ново куќиште HAF 932 (не е баш ново, има еден месец)
  Пред тоа имав Elite 430.

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На boban73, The Geek Boy, ScatterA и уште 18 други им се допаѓа ова.
 9. boro1

  boro1
  Practice makes perfect

  1,630
  1,271
  13 Август 2009
  Машко
  [​IMG]

  jk

  [​IMG]

  Средено колку што се може :)
   
  На ARMac, Mr.Jack, drown и уште 9 други им се допаѓа ова.
 10. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  773
  26 ноември 2010
  Steff_Maja@неам зборови ептен ме бендисува убаво само да те прашам не ли ти смети таа 12-ката позади на издув нели е бучна?
   
 11. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  773
  26 ноември 2010
  boro1@јас имам 7 такви дома баш се слатки ама му се мислам да ги носам на ѓубриште уште кога се мали
   
 12. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,026
  1,640
  30 Мај 2010
  @vane44 воопшто не е бучен (Cooler Master e) и е 14-ка
  Еве ги вртежите на вентилаторите со активен Facebook, Skype, Photoshop и останати пропратни програми во позадина.

  [​IMG]

  П.С. тоа asistant fan да не ве плаши. Се работи за малото вентилаторче на матичната од 5цм.
   
  На vane44 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  773
  26 ноември 2010
  Steff_Maja@друже ај кажи ми од кај ја зема таа 14-ката јас барав ама само на SPIRE најдов не дека ми е бучна мене ова мојата 12-ка него така да си имам резерва за на лето ако треба да се стави
   
 14. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,026
  1,640
  30 Мај 2010
  Со куќиште си оди.
   
 15. brasica

  brasica
  On your way to fame

  630
  937
  18 Април 2010
  Еве од мене:

  [​IMG]

  Знам дека изгледа несредено ама толку му е, многу кабли се. Четири хард дискови имам внатре.
   
  На ^SaFt^, DaVoRkNe, gokica и уште 4 други им се допаѓа ова.
 16. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  773
  26 ноември 2010
  Ај и една ноќна снимка да ставам DSC00545.JPG :D
   
  На gamer-eddie, Necromancer, ^SaFt^ и уште 15 други им се допаѓа ова.
 17. psyside

  psyside
  Rising Star

  25,064
  25,347
  4 Септември 2008
  Ване, UD3 или UD4 е матичната?
   
 18. vane44

  vane44
  Баниран/a

  1,417
  773
  26 ноември 2010
 19. Sephiroth

  Sephiroth
  Unstoppable

  3,510
  2,525
  14 Мај 2008
  Машко
  Знам знам.....каблите....прашината....голема мрза сум....

  [​IMG]
   
  На Boldozer, ARMac, DaVoRkNe и уште 7 други им се допаѓа ова.
 20. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,441
  825
  1 Април 2012
  Машко
  [​IMG]
  знам дека ми е слаб компјутерот...
   
  Zeddomazed, psyside и на deki1 им се допаѓа ова.
 21. Steff_Maja

  Steff_Maja
  Practice makes perfect

  4,026
  1,640
  30 Мај 2010
  Кој вели дека ти е слаб ?
  Ако на тебе ти врши работа и си задоволен со него, тогаш јас и другите сме уште позадоволни :)
   
  На psyside му/ѝ се допаѓа ова.
 22. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,441
  825
  1 Април 2012
  Машко
  Па врши работа ама слаб е... Само една игра играм (League of Legends) и ми оди со 45 FPS, а за другото па и не ми треба многу јак компјутер. Да земеме во предвид и што имам 2 монитори :D
  Еве ја конфигурацијата:
  Процесор: Intel Core 2 Duo E7400 2.80 Ghz
  Рам:2GB
  Графичка: MSI N 220GT
   
  На Zeddomazed му/ѝ се допаѓа ова.
 23. uwemi

  uwemi
  Unbeatable

  4,830
  4,369
  20 Февруари 2011
  Машко
  @David.

  Mozebi nemas dobar kompjuter ama imas nesto povekje od drugite...
  Imas 2 monitori xD
   
 24. Kajsibebraat

  Kajsibebraat
  On your way to fame

  1,441
  825
  1 Април 2012
  Машко
  точно :D Колку го сакам компјутерот на сестра ми... уште сум благодарен што и цркна :D Едниот монитор ми е од неа :D Инаку едниот е Benq G2020HD а другиот Samsung T200
   
  На Zeddomazed и uwemi им се допаѓа ова.
 25. Fatal1ty_

  Fatal1ty_
  Großmeister

  21,321
  24,876
  28 Февруари 2008
  Машко
  Experienced Web Developer
  Со Deluxe-от (растурено е пошто мењав плочи

  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На The Geek Boy, ^SaFt^, Radioactive и уште 9 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...