1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Како изгледа вашето компјутерско биро

Дискусија во форумот 'Oстанато' започната од CodeGen, 12 Септември 2014.

 1. mkextremer

  mkextremer
  On your way to fame

  1,091
  976
  4 Февруари 2014
  Машко
 2. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  562
  526
  20 ноември 2013
  Машко
  Монитори = Dell U2719d

  Лисицата е од кикстартер 2018, со Halo Clear свичеви, ептен ми се допаѓа филингот при пишување а и како изгледа.
  За опциите... незнам што викаат сите но многу лесно можеш да мапираш копчиња по желба, има 7 нивоа (layers) низ кои може да шеташ а и да заклучат, дефинирање макрос, се по потреба

  upload_2020-2-12_22-37-38.png
   
  На Flapjack и mkextremer им се допаѓа ова.
 3. Flapjack

  Flapjack
  Gaining Experience

  52
  75
  26 Август 2017
  Машко
  Ме занима дали имаш направено некои кастом макрос? И мојава има опција за повеке профили за макрос ама никад не сум имал потреба да ги искористам до сега.
   
 4. dangthe

  dangthe
  Practice makes perfect

  1,106
  1,402
  5 Септември 2008
  Машко
  Претходно многу користев нумпад, ама заради големината на фул сајз тастатури незгодно ми беше поставена левата рака и имав болки во врат. Требаше некое време навикнување на tenkeyless, ама сега веќе никогаш не би купил фул сајз.
   
  На Ragnar му/ѝ се допаѓа ова.
 5. null_ptr

  null_ptr
  On your way to fame

  562
  526
  20 ноември 2013
  Машко
  за сега само што користам секој ден повеќе пати во visualstudio, за формат на текст (ауто идент) и коментирање на селектирани линии


  upload_2020-2-13_10-41-26.png
   
  На Flapjack му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Flapjack

  Flapjack
  Gaining Experience

  52
  75
  26 Август 2017
  Машко
  Добра идеја ти е макрото за коментирање, ке ти ја позајмам. Јас индентот и форматот го оставам на Prettier, он нека се замара :D
   
  На null_ptr му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
 8. CykaBlyat

  CykaBlyat
  Gaining Experience

  300
  141
  22 oктомври 2016
  Машко
  Спиење
  На Transporter444 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,042
  566
  5 Јуни 2007
  Машко
  Дечки додека сум на темава, барам за cable management tray за работното биро, може некоја препорака? Во Куманово до сега не сум сретнал, дали има по Скопје или евентуално друг град?
   
 10. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  292
  473
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  "Qwerty" и неговиот почеток

  На овакво мислиш?
   
 11. Transporter444

  Transporter444
  Gaining Experience

  83
  118
  11 Јуни 2016
  Машко
  ФИНКИ
  Да тој е, вчера го земав сега засега задоволен сум ама времето ќе покаже, досега имав Steelseries Rival.
   
  На pavlestyle му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,042
  566
  5 Јуни 2007
  Машко
 13. Goran995

  Goran995
  Gaining Experience

  292
  473
  16 ноември 2019
  Машко
  ИТ
  На PC_GAMER му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,042
  566
  5 Јуни 2007
  Машко
  Вакво нешто најдов во Солопром - тоа е тоа што барам.
  [​IMG]

  А за отворени работни маси (без прегради напред) мислам вакво нешто повеќе би одговарало
   
  На BandiT mkd и PC_GAMER им се допаѓа ова.
 15. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  631
  323
  7 oктомври 2014
  Adjustable Height Standing Desk , Го има кај нас да се купи како готов производ , или да. прави некој ?

  или Икеа најдобро и најефтино решение


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 16. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,042
  566
  5 Јуни 2007
  Машко
  Систем Елевате на Солопром - ELEVATEБиро систем со подесување на висината
  Другата опција ти е Икеа само системот или цела сосе плотна маса
   
 17. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  765
  688
  26 Март 2016
  Даскал
  И јас барам таков производ. Кај нас се што видов беше прескапо. Икеа само механизмот со рачка (поефтиниот) е добар избор бидејќи лесно се пренесува (расклопен е) и ќе си земеш некоја иверица ефтина од тука па ќе си склопиш.

  SKARSTA Podokvir ploče podesivog stola - bela - IKEA
   
  Последна промена: 16 Февруари 2020
 18. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,042
  566
  5 Јуни 2007
  Машко
  Системов со рачка за 10к денари мее некако не ми вреди. Добар мајстор ќе ти го направи истиот за пола пари кај нас без да го мкнеш од страна.


  Испратено од iPhone преку IT.mk форум апликација
   
 19. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  765
  688
  26 Март 2016
  Даскал
  Барав мајстор, не најдов. Да бидам искрен не ми доаѓа асоцијација мајстор од која дејност би можел ова да го направи. Мебел домашна изработка прашав неколкумина ама не знаат механизмот да го склопат. Некој металургија што се занимава? Појма неам.
   
 20. deni.mitev

  deni.mitev
  Gaining Experience

  631
  323
  7 oктомври 2014
  Електричните Дигалките се прилично скапи 12V 100тина евра , напојување за истите 20евра.
  Металната конструкција 50-80евра, таблата 40е,
  И пак нема да биде тоа тоа

  Има срби мислам имаат средено комплет, на фб се рекламираат неможам да го најдам околу 350 400евра ги продваат.


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 21. Mao

  Mao
  On your way to fame

  1,042
  566
  5 Јуни 2007
  Машко
  Ова може да го среди мајстор кој работи мебе од железо. За чек`р-кот не е изгледа филозофија а и има доста шеми на интернет како се прави, сум гледал лично сакав да правам ама баталив.
   
 22. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  765
  688
  26 Март 2016
  Даскал
  Абе не само тоа, Икеа јавно ги изложува сите шеми. Тргни една таква шема испечати ја и дај му ја на мајсторот.

  Assembly instructions

  Eве шема баш за SKARSTA механизмот со рачка:
  https://www.ikea.com/ca/en/assembly...e-sit-stand-f-table-top__AA-2171918-3_pub.pdf
   
  Последна промена: 16 Февруари 2020
 23. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  765
  688
  26 Март 2016
  Даскал
  После средување на каблите. Се чека нова тастатура исто така.
  88241761_1076379656055910_1733451214437220352_n.jpg
   
  OldSchoolPvP, PC_GAMER, architect и на уште 1 им се допаѓа ова.
 24. WeiWuWei

  WeiWuWei
  Gaining Experience

  111
  65
  17 Јануари 2020
  Машко
  Мизантроп
  Колку пари го зема столчето?
   
 25. Rikimaru

  Rikimaru
  On your way to fame

  765
  688
  26 Март 2016
  Даскал
  На WeiWuWei му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...