• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Huawei паметни телефони - генерална дискусија

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,544
708
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,249
29,340
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
DXO Mark....кога ќе отиде во GSM Arena ќе знаеме.
 

BlueBaron

Gaining Experience
19 јануари 2016
256
215
Скопје
Дали некој од вас може да ми предложи сервис за Huawei што врши промена на батерии, се работи за Huawei nova 4 модел?

Телефонот е на другарче, и он прашал во Ледиком но немало батерии за овој модел.

ПС: Кој е официјален сервисер на Хуавеи за Македонија?
 

389mk

Intern
16 јануари 2020
22
18
Дали некој од вас може да ми предложи сервис за Huawei што врши промена на батерии, се работи за Huawei nova 4 модел?

Телефонот е на другарче, и он прашал во Ледиком но немало батерии за овој модел.

ПС: Кој е официјален сервисер на Хуавеи за Македонија?
Промограм
023111110
 

maci

On your way to fame
2 април 2008
3,055
724
Gspace имам p40lite супер е

Испратено од JNY-LX1 преку IT.mk форум апликација
најмногу ми треба GMAIL
пробувам да инсталирам Gspace на П40 лајт,ми го покажа како Хонор 8,неможе да финишира со ГМАИЛ.
пробав да се логирам но еве го врти...

еве да едитирам...ок е со Gspace

фала
 
Последна промена:

Nikola100

Gaining Experience
30 септември 2019
406
262
Skopje
Ме интересира Honor 20 да не има проблем со google maps ? Бидејки татко ми го купи специјално за тоа во кола за навигација - ама уште не го отпакувал ...
 
18 септември 2020
77
50
најмногу ми треба GMAIL
пробувам да инсталирам Gspace на П40 лајт,ми го покажа како Хонор 8,неможе да финишира со ГМАИЛ.
пробав да се логирам но еве го врти...

еве да едитирам...ок е со Gspace

фала
APK pure, преку АPK пробај да го инсталираш Gmail. Доколку не ти успеј, тогаш само преку пребарувач.
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,249
29,340
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64
Huawei p40pro (auto/nostalgia/wide) Отошничко езеро - с.Отошница, Ранковце
Сум слушнал дека Huawei имаат добри а на некои модели страшно добри RAW фотки, ако знаеш да чепкаш во снапсид, или лр, а може и RAW без едит онака скроз, ќе ти биде тешко да постираш во темава?
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,062
Мислења
861,290
Членови
29,919
Најнов член
ile009
На врв Дно