Huawei паметни телефони - генерална дискусија

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,659
29,647
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

FLEGMA

Epic
2 август 2012
9,798
14,987
Дали сеуште успеваат форите со присилно ставање на Google сервисите на Huawei?
Конкретно на P40
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,659
29,647
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,659
29,647
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
257
118

Не знам дали смее овака линкови да се ставаат.
I jas sum na maki poradi playStore,ke moram da begam od huawei posle 5god,druzejne i nikakvi problemi....steta...
Мислењето е автоматски споено:

Некад да некад не, ептен заебано.
Steta....bas sum prezadovolen korisnik 5god.od huawei
 

Propeller

Gaining Experience
5 февруари 2015
109
109
Смее. Одлична цена за телефонов. Веројатно го нема на лагер.
Пишува дека сеуште го има на лагер.

@psyside , и јас тоа се прашувам дали вреди да се земе зошто е со 4gb RAM и тука ќе е проблемот...
Можеби P30 на старо да е подобар избор?

@Ts011 , овој е постар модел, има плејстор на нив.
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
257
118
Пишува дека сеуште го има на лагер.

@psyside , и јас тоа се прашувам дали вреди да се земе зошто е со 4gb RAM и тука ќе е проблемот...
Можеби P30 на старо да е подобар избор?

@Ts011 , овој е постар модел, има плејстор на нив.
Druze ok vidov na gsmarena deka ima playstore ali dali vredi 2021 dase zema tel,2019.??toa malce mise mati vo glavata...
 

psyside

Rising Star
4 септември 2008
28,659
29,647
psyside's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 5 [email protected] + PCCooler X5
Motherboard
Asrock B450 HDV
Storage
970 EV0 Plus 500GB
PSU
Evga 750W BQ
RAM
2x8GB Hyper X [email protected] 3200
Video card
Asus RTX Dual EVO 2060 Super
Case
CM Masterbox E500 with ODD
Mouse
Cooler Master Storm Spawn + Corsair 140/Zalman ZM-F4
Keyboard
Logitech G910
Monitor
Asus PA328Q Pro Art
OS
WIN 10 Pro X64

gremlin

премиум член
18 октомври 2009
2,762
2,282
Скопје
gremlin's setup  
Processor & Cooler
Ryzen 7 5800H
Motherboard
Intel HM470
Storage
Samsung 850 Pro 512GB
PSU
300W
RAM
16GB DDR4 Kingston 3200Mhz
Video card
Geforce RTX 3060 6GB
Case
Lenovo Legion 5 Pro
Mouse
Logitech G703
Keyboard
Gigabyte Force 7
Audio
Realtek :D
Monitor
16" 2K 165Hz HDR400
OS
Windows 10 Pro 64Bit
Вреди сем рамот кој ќе биде фрка НАЈВЕРОЈАТНО, ама не сигурно.
Можеби и нема да биде фрка бидејќи не верувам дека софтверот ќе го апдејтираат после андроид 11 (емуи апјдети би требало да добива) така да ќе тера и со тие 4 гига, имам дома P20-ка со 4 гига на андроид 10 и супер работи.

Druze ok vidov na gsmarena deka ima playstore ali dali vredi 2021 dase zema tel,2019.??toa malce mise mati vo glavata...
Уредот е флегшип без разлика дали е од 2019, нема компромиси како мидрејнџ моделите но веќе застарен на изглед и ако не е хитно секако за тие пари би гледал редми ноут 10-ката како ќе се покаже.
 

Enquito

Practice makes perfect
8 август 2017
1,779
1,088
Вреди сем рамот кој ќе биде фрка НАЈВЕРОЈАТНО, ама не сигурно.
Нема врска тоа, Хуавеи гаси апликации од Рам константно, инаку другарче има Галакси С9 со 4гб рам и си го користи до ден денес и нема проблем.
 

viktorce

Gaining Experience
13 март 2015
388
293
Се е во ред, но да сум на твое место од сетек стар модел не би гледал. Од форумов многу се жалеа на дубари со користена или расипана роба дека продаваат. Па би земал подобро од сруго место ако веќе имаш желба за него.
 

Иванчо

On your way to fame
22 мај 2013
403
584
Resen, Resen, Macedonia
За оние корисници кои сакаат да инсталираат Google Play Store и се останато со него :
1. Инсталирате DualSpace
2. Инсталирате преку DualSpace се останато што ви треба
Брзо едноставно, без дополнителни глупости и апликации, фукнционира 100% пробано и тестирано на EMUI 11.0.0.151 (p40 pro)
View: https://youtu.be/ooxk-_bx-Bs
дали уште сеуште функционира и е константно или мора да се обновува за да работи
п.с прашувам за модел мате 30 про дали стабилно ќе функционира
 

Ts011

Gaining Experience
31 март 2020
257
118
дали уште сеуште функционира и е константно или мора да се обновува за да работи
п.с прашувам за модел мате 30 про дали стабилно ќе функционира
Mene me interesira istava rabota dali raboti na p smart 2021.?i dali ova vljiae na beterijata....??mislam na potrosna....
 

Happy

On your way to fame
21 јуни 2010
1,554
730
Во природа
www.conspirazzi.com
Happy's setup  
Processor & Cooler
G630 Sandy Bridge 2.7Ghz
Motherboard
H61
Storage
500Gb Hitachi 7200RPM
PSU
Gambird 700W
RAM
4Gb DDR3
Video card
Sapphire 6770 1Gb GDDR5
Mouse
Gigabyte 6800
Keyboard
Diana
Audio
Lampashko (prodavam ako ima zainteresirani)
Monitor
Belinea
OS
XP; Vista; 7
P50pro е одложен за во мај. Имале проблеми со новиот OS за странски пазар.

Добредојде нов OS. Се надеваме со можност за гугл сервиси на новата платформа

Испратено од SM-G975F преку IT.mk форум апликација
 

The Geek Boy

Gaining Experience
9 август 2018
1,124
458
IMAGE_M_ID_1377246625035284483_20210331194737.jpeg


ЧОВЕЧЕ сензорот е ЛУДИЛО, тоа не да не е голем...

:censored:
 

WeiWuWei

Gaining Experience
17 јануари 2020
286
168
Знае ли некој како да префрлам апликации од интерна у ЕС-ДЕ карта (Huawei Y5 2019) :unsure:
Android 9 (EM-UI 9.1.0.) ако значи нешто

Не се најдува туториал ништо нигде баш за овој телефон.. За рут па уште потешко, а ако успеам да го рутнам би знаел како да ги префрлам..
 
Последна промена:

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,020
Мислења
870,301
Членови
30,356
Најнов член
JanaTrpkovska1
На врв Дно