1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

 1. krema

  krema
  Professor

  8,843
  8,589
  24 Јуни 2009
  Машко
  Аптекарскиот памук е хемиски третиран за избелување а со самото тоа и е непогоден за употреба.
  Нам ни треба памук кој не е избелуван, моја препорака е Koh Gen Do.
   
  На Chicco69 и gokica им се допаѓа ова.
 2. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  785
  577
  29 Март 2011
  Muji/Pilot Vape Cloud cotton/AOLVAPE Raw Material :) сите се супер IMG_20190614_165428.jpeg

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
  На gokica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,146
  11,143
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Јас ќе се повторам... :hay:

  Има разлика, не да нема, но дали вредат за парите... Од друга страна, па и не се некои големи пари...

  За некои (американски) вакви „дизајнерски“ памуци викаа дека земаат забарски памук што се купува на кило (и е квалитетен за вејпинг) и го пакуваат во мали кесички... А можам да замислам што се` прават Кинезите.

  Други (од пред мое време; никогаш не сум пробал, да се разбереме) викаа дека најдобар памук е од средината на женска улошка... :hay:

  по можност неупотребувана :innocent:
   
  На DennyMK, Chicco69, nikolaa96 и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. gokica

  gokica
  Модератор

  8,382
  10,165
  13 Јуни 2009
  И јас би рекол дека се исти после неколку пафови. Прашање е на навика дали ќе се користат коцкичките или лентите од памук. Прво многу го сакав муџи а сега некако се навикнав со сланината па ми е полесно со лентите како бејкон, пилот вејп и сл. Кендото го имам ама не дошло ред да го пробам.
   
  На Chicco69 и Ace Lud им се допаѓа ова.
 5. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,576
  726
  3 Март 2018
  Тој во ролна е забсрски памук?
   
 6. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,146
  11,143
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Не знам дали нашите користат баш ист... На времето по американските форуми кажуваа фирма од каде да се нарача (само за Америка). Мислам дека не беше во ролна (набиена) туку во кеса (вреќа всушност).
   
 7. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  147
  57
  23 Февруари 2017
  Машко
  Фала на препораките се решив за Pilot Vape Cloud па сега ќе се чека купонче за денот на татковците :)
   
 8. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,146
  11,143
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Купончето не се чека, туку денот се чека... :innocent: Или го знаеше тоа?
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 9. dim na struja

  dim na struja
  Gaining Experience

  232
  239
  23 Март 2016
  Машко
  Кој има galaxies rta, ако сака гумици во друга боја одговараат од subtank а и ги имаше во умрела ама не сум сигурен дали уште ги има (плава и црвена боја).....[​IMG]

  Sent from my A7 using Tapatalk
   
  На gokica и Metuzalem им се допаѓа ова.
 10. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  147
  57
  23 Февруари 2017
  Машко
  Тоа мислев кога реков дека се чека купончето :)
   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 11. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,576
  726
  3 Март 2018
  А кај гледаш кој ден, освен на гугл?

  Едит: јуни 16-ти било...
   
  Изменето од модератор: 15 Јуни 2019
 12. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,146
  11,143
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Им пишав на Чесиве да не` додадат за праќање ако можат/сакаат, тоа е голема и позната продавница. Праќаат и со обична пошта, доста евтин шипинг, кај Србите стига многу брзо. Најмногу за батерии, но може ќе се најде и за нешто друго, ете памукче, ароми и слично. Цените им се доста повисоки од Кина, но во споредба со Умрела се бонбонче. :)
   
  На ТАТА_МАТА, OldSchoolPvP, Tomica Jovevski и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. krema

  krema
  Professor

  8,843
  8,589
  24 Јуни 2009
  Машко
  Колку е шипингот горе-долу?
  Инаку одлично ако не додадат.


  @bicikle
  Тука и тука

  Купонот е веќе во функција.
   
  Последна промена: 15 Јуни 2019
  На bicikle и Metuzalem им се допаѓа ова.
 14. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,146
  11,143
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Гледав, за една батерија е 2,4 евра до сите земји околу нас каде што праќаат, порано гледав нешто малку потешко, на пример модче, беше 4 и нешто. Обична пошта е, а бидејќи се малку поблиску од Полска, би требало и малку помалку да е. Не знам дали има тракинг, ама би требало да има.

  Еве, за 4 х 21700 батерии шипингот е 4,72 евра. Има тракинг.
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 15. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,576
  726
  3 Март 2018
  Од 18650.uk не е по ефтино?
   
 16. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,146
  11,143
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Поевтино е, ама за секој случај, и не се само батерии.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 17. krema

  krema
  Professor

  8,843
  8,589
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ајде нека биде работава па да направиме сефте :D
   
 18. bojan dimkovski

  bojan dimkovski
  Intern

  12
  7
  13 Февруари 2014
  Машко
  Дали некој има за продавање ендура?
   
 19. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,576
  726
  3 Март 2018
  Праќаа вг умрела по другиве градови?
   
 20. krema

  krema
  Professor

  8,843
  8,589
  24 Јуни 2009
  Машко
  Мислам дека да,
  а ти дома си а, не си туѓино јабано? :)
   
 21. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,576
  726
  3 Март 2018
  За другар прашувам, јас се обезбедив за следните 2-3 год.
   
 22. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,146
  11,143
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Одговорија дека не праќаат до кај нас, не ја знаат точната причина за тоа, но би праќале ако би можеле. Ај сеа. Изгледа ништо.

  Брзо одговорија, откако нивниот mail server двапати пораката (мојата) ја класифицираше како spam, па ја препраќав од различни адреси.
   
 23. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  147
  57
  23 Февруари 2017
  Машко
  Некој да знае што пг/вг се "премиум" течностите од умрела? Зедов една како брзо да лета спрема течностите земени од кај шарловски, за обичните нон премиум се мислам 50/40 со 10% дестилирана вода бар така прочитав по овие српските форуми
   
 24. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,111
  1,924
  7 Април 2012
  Машко
  "премиумот" им се демек 70/30 иако не ми е многу верно тоа

  Sent from my SM-T561 using Tapatalk
   
 25. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  147
  57
  23 Февруари 2017
  Машко
  Викаат дека има голем вг ама вака многу брзо ми се троши затоа и прашав
   

Сподели

Вчитување...