1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Купони, кодови, попусти, промоции ... поволни прилики

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од krema, 1 Април 2018.

 1. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  [​IMG]

  (Fasttech)
   
  На Ace Lud, Tom Ford, Chicco69 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,458
  28 Јануари 2017
  Машко
  Chefs Flavours 20% code 20OFF, важи до Недела 23.06.
   
  На gokica и krema им се допаѓа ова.
 3. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,458
  28 Јануари 2017
  Машко
  Во случај да го пропуштиве кодот од Шефојте минатата недела, денес уште еден DesTunaBeans (завршува вечерва 23:59)
   
  На cacko1, Metuzalem, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ајде нека е со лесно :)

  Fasstech
  Independence Day Sale!
  Promotion:15% off Sitewide code:FREEDOM74 Date: July 4(UTC-6)

  Се затоплија односите Кина - САД :D

  day.jpeg
   
  Последна промена: 2 Јули 2019
  Sharlovski, Metuzalem, Chicco69 и на уште 1 им се допаѓа ова.
 5. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  473
  909
  15 Март 2016
  Машко
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Ace Lud

  Ace Lud
  Practice makes perfect

  1,114
  1,936
  7 Април 2012
  Машко
  Ако имаш VIP картица имаш 10% попуст а ако се познаваш со продавачите имаш 20% попуст и важи постојано и секаде

  Sent from my SM-T561 using Tapatalk
   
  На krema му/ѝ се допаѓа ова.
 7. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  473
  909
  15 Март 2016
  Машко
  Јас не спаѓам ни во првата ни во втората категорија
   
  На Ace Lud му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  july sale.jpg

  Првпат гледам дека имаат La Tabaccheria, ароми од природно екстрахиран тутун.
   
  Ace Lud, fis1976, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 9. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  chef.png

  Не сум го пробал дали работи.
   
  Astraion, Ace Lud, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 10. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,659
  2,511
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Пробан прееска си работи. Сношти наполнив една корпа и барав некој купон низ фб и тука, гледам нема и викам нека преспие корпата, и оп 20че. :hay:

  Само имаат измени за шипинг, нема веќе фиксен Ројал Мејл од 3.75 фунти. :(

  2019-08-07-Chefs Flavours LTD.png

  Имав ставено шприц од 60мл и дебела игла, ама шипингот беше 6.5 фунти, и ги баталив.
   
  На OldSchoolPvP и Metuzalem им се допаѓа ова.
 11. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,458
  28 Јануари 2017
  Машко
  Попуст кај Chef Flavor на 25% од Capella, TPA, Flavor West и Mom & Pop.

  Code: OLDSCHOOLMIXER
   
  На Ace Lud, Metuzalem, OldSchoolPvP и уште 2 други им се допаѓа ова.
 12. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,458
  28 Јануари 2017
  Машко
  И уште еден попуст кај Chefs Flavours, 20% на сите производи со код "20OFF", чунки денот на банката бил.
   
  На bicikle и krema им се допаѓа ова.
 13. zoki977

  zoki977
  Gaining Experience

  106
  212
  6 oктомври 2009
  Машко
 14. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  ^ Џабе им е, шипингот е ненормален. Од 8 долари за најлесно еГо стапче па нагоре според тежина. Пробував ноќеска, ништо не е поволно (цените и онака им се превисоки, со попустот можеби и ќе се јадеа, ама шипингот убива). За Џокини производи (Joyetech, Eleaf, Wismec) купонот е HGNL20 за -20%.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 15. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Еве го за FT :)

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На Metuzalem, zoki977, TATA_MATA и уште 2 други им се допаѓа ова.
 16. Sharlovski

  Sharlovski
  Unstoppable

  1,096
  2,458
  28 Јануари 2017
  Машко
  Не знам кој е подосаден дали јас или Шефојте.

  25OFF за 25%, Flavorah, VTA, Wonder Flavours, Wrecka, и Jungle Flavors
   
  На cacko1, Chicco69, Metuzalem и уште 2 други им се допаѓа ова.
 17. fis1976

  fis1976
  On your way to fame

  473
  909
  15 Март 2016
  Машко
  ^ Ни ти ни тие :) тие нека даваат ти само шерувај :)
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 18. zoki977

  zoki977
  Gaining Experience

  106
  212
  6 oктомври 2009
  Машко
  Веќе може да се пука :)

   
  На Metuzalem му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  575
  2,537
  21 Април 2016
  Машко
  Полска Inawera има одличен викенд попуст од 17%. Кодот е '3D'.
  NA STRONE 3D.png

  Летните ароми се со 20%. Шиша бананата ако добро се сеќавам беше одлична и како сингл. Некој ќе помисли дека е малку касно за 'Sex On The Beach', но со оглед дека пратките стигнуваат за 7-10 дена (мое искуство), има време и тоа да се доживее. :hay:
  Flavours of the Summer.png

  Во категоријата со 60% попуст има интересни воќки со кои нема утка, но внимателно со другите...

  Шипингот е симболичен - 210 ден за пратки до 350 гр, 240 ден до 500 гр. Во просек една арома од 10 мл излегува околу 120 ден. Ако се земе некоја од 100 мл + неколку мали, доаѓа околу 90 - 100 ден за 10 мл.
   
  krema, TATA_MATA, Astraion и на уште 1 им се допаѓа ова.
 20. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Уште еден купон на инавера за петок 13 :D
  Код:
  Today we have a discount on the flavours and shake&vape e-liquids on Inawera.com. Code: 13 is valid only until midnight.
  [​IMG]
   
 21. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
 22. krema

  krema
  Professor

  10,126
  9,737
  24 Јуни 2009
  Машко
  Fasttech


  [​IMG]
   
  fis1976, Chicco69, Metuzalem и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,659
  2,511
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Шефо не се остава без купон значи.. брао. Цел месец 20че. :suprised:

  shefo.png
   
  На OldSchoolPvP, fis1976, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 24. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,408
  11,631
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  [​IMG]

  Fasttech
   
  На TATA_MATA, krema, Lokvan и уште 3 други им се допаѓа ова.
 25. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  575
  2,537
  21 Април 2016
  Машко
  Inawera со 17% од сега до недела на полноќ.
  Кодот, адекватен на празникот - BOOO!
  BOOO.jpg
  Екстра инфо:
  Последната пратка со ароми од кај нив ми стигна за 4 дена. :)
   
  Metuzalem, Sharlovski, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...