• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

(ecig) Купони, кодови, попусти, промоции ... поволни прилики

krema

Epic
24 јуни 2009
13.297
12.871
youtu.be
Кој како налета на вакви нешта кој се поврзани со електронски цигари, ќе ги објавуваме во оваа единствена тема.
Барем нема да лутаме во огромната пренатрупана тема. :)

-----

Fasttech актуелен купон: обично е при крајот на оваа тема ако има најава (ако се чека).

Edit by Metuzalem: За да биде во првиот пост на темава, овде ќе ги ставам „вечните“ купони на Fasttech.

За почетници, како се внесуваат купони на Fasttech.

Првиот „вечен купон“ е MAP, што е скратеница од Minimum Advertised Price - постои затоа што производителите (фабриките) се бунат ако некоја продавница продава под таа препорачана цена, како нелојална конкуренција кон другите продавници со кои соработуваат, па демек Фастек дава попуст (а во стварноста тие набавуваат по многу пониска цена, а и другите продавници даваат свои попусти). Синоним е PRICECONTROL, најчесто фаќа и тој купон. Важи само за работи на кои пишува дека важи во десниот горен агол на страницата на производот:

MAP.jpg

Но често, за работи што се ептен тазе, не стигнале да го напишат тоа или купонот почнува да важи по неколку дена откако пишува дека важи (додека да го апдејтуваат сајтот). За стари работи MAP најчесто не важи затоа што на скоро сите работи со тек на време им паѓа цената и во некој момент го укинуваат. Висината на попустот со овој купон е различна, но често е значителна. Некои викаат и дека овој купон им е заштита, затоа што не можат да се редат купони еден врз друг, па при редовен попуст да не оди премногу цената надолу.

Попуст на количина (заокружено со зелениот квадрат) - автоматски го пресметува ако купиме одеднаш 3 и повеќе исти работи. Овој попуст ги поништува сите други купони и треба да пресметаме што повеќе ни се исплаќа. Во тој случај јас често правам неколку нарачки со по две исти работи во нив.

За батериски ламби, полначи и батерии вечно важи BLF (Budget Light Forum) или CPF (Candle Power Forum) од -5%. Засега нема шипинг на батерии до кај нас.

Понекогаш има и понуди со намалени цени, често се големи намалувања од 30 и 50%, но сепак се помалку атрактивни работи што не им се продаваат и ги чистат последните залихи. Има и многу работи неповрзани со вејпинг. Мора да се купи преку тој линк, директно да се кликне Add offer to cart, инаку ако се отиде на страницата на предметот и се стави во корпа од таму, оди по редовна цена. Мене најчесто (не знам дали и секогаш) ми дозволува да купам само по едно парче од нарачка. Тој линк често и го снемува, односно сите работи во него се потрошени.

Полутрајни купони: Saving и Livin5 (-5%). Траеја долго, па ги укинаа, па ги враќаа, па пак ги укинаа, па вратија еден... Може да се пробаат во време кога нема други купони, ама изгледа веќе се мртви.


------

Chefs Flavors - траен купон THEKITCHEN (-10%), но често има и појаки купони. Исто да се види при крајот на темата ако има најава/известување.
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.010
12.581
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Листа на продавници со по некој купон, најмногу од САД, но има и од цел свет, иако малку се тие што не` интересираат, може ќе се најде нешто.

Не сум сигурен ни дали се обновува и колку често.
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.010
12.581
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Ај и ова да го резервирам, ќе се најде. :hay:
 

Chicco69

Unstoppable
21 април 2016
633
2.963
1.JPG
2.jpg Попустот важи само денес (до 23:59:59). :)
specjal_offer.png
Овој од 60% си го тераат во континуитет, моментално се нудат 31 арома. Воќките што сум ги пробал се одлични, има и нешто кремасто. Тутунските не се баш баш, т.е. јас немав многу среќа со нив.

Добро е што попустите се кумулативни!
Среќно трошење пари! :hay:

Допуна (за тие што не нарачувале од Инавера):

Внимавајте на шипингот, т.е. тежината!
До 350 гр е 15 злоти, до 500 гр = 17 злоти. Потоа рипа на 31,3 злоти (дупло) за пратки до 1 КГ.
Многу се агилни, испорачуваат брзо. Последната пратка од кај нив ми стигна за помалку од 5 дена. :)
 
Последна промена:

Lokvan

Unbeatable
12 јануари 2016
3.292
4.638
SK
Исто за www.inawera.com купон со попуст за прва нарачка: INAWERA
Наводно 15% но мене ми симна 7 од 77 Злоти (што реално му доаѓа под 10%).
Sub-Total: 77,00 zł
Discount Coupon INAWERA applied (15%): 7,05 zł
Vat_23: 14,40 zł
Air Mail (Shipping to -> Macedonia, The Former Yugoslav Republic of 0.475 KG): 17,30 zł
Total: 87,25 zł

Друг купон:
Specially for the forum VAPING UNDERGROUND we have created discount code: VU. It gives 5% of a discount and sums up with the discounts for registered users (5% or 7%).
Преземено од:
http://vapingunderground.com/threads/inawera-–-on-vu-–-discount-codes.68610/
 

krema

Epic
24 јуни 2009
13.297
12.871
youtu.be
Некои артикли се биле веќе на попуст и истите не ги опфаќа со купонот, затоа така ти испаднало.


Sent from my ипхоне using Tapatalk
 

Astraion

Unstoppable
24 ноември 2012
1.866
2.816
Струмица
Ќе има во скоро време (Мај месец) некое појако купонче за Фастек од LIVIN5?
Не сум во последно време во тек со купониве и празниците..
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.010
12.581
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Не знам и нема најава, но често нема. Следен празник е Денот на мајките на 13-ти.
 

krema

Epic
24 јуни 2009
13.297
12.871
youtu.be
Fasttech
Date: 13 May 2018 00:00 - 23:59 (UTC-6)
Offer: Site-wide 10% off
Code: MOM

Countdown

20180511-04520aec95b540ba8e68141e0143fc86.jpg


Купонот е веќе во функција!​
 
Последна промена:

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.010
12.581
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64
Се мислев дали да го ставам и дали воопшто е вистински попуст, но ај: Намалување на Coil Father производи на Фастек.

Coil Father се клонери, релативно нови (или јас од скоро почнав да читам за нив) и квалитетот не им е нешто нај-нај. Всушност, воопшто не би имал доверба во електроника од кај нив, но за алат и жици веројатно може (а и кај нив би се сомневал во квалитетот на материјалот, но понекогаш и најевтиното врши работа). Или само ставаат свое име на производите што веќе се клонирани/изработени, но барем имаат смелост да го направат тоа. :hay: Кога јас би барал најевтино нешто, би ги земал предвид нив исто колку и безимените.

Важат полутрајните купони од првиот пост.

Edit: Завршува на 25.05.2018
 

Metuzalem

Tootle Puffer
28 ноември 2010
7.010
12.581
1000 Скопје
Metuzalem's setup  
Processor & Cooler
i7-2600K @4,6 GHz, Noctua NH-D14
Motherboard
ASUS P8Z68-V/GEN3
Storage
Samsung 840 Pro 256 Gb SSD, Samsung Spinpoint F3 1 Tb
PSU
CM 600W Silent Pro Gold
RAM
Kingston @1866
Video card
Radeon HD 7750
Case
HAF 912 Plus
Mouse
ASUS ROG GX950
Keyboard
Filco Majestouch-2, Logitech G710+
Audio
Realtek ALC892
Monitor
Viewsonic VX2753MH-LED
OS
WinServer2003, Win7 x64

krema

Epic
24 јуни 2009
13.297
12.871
youtu.be
Шефот испадна најкоректен со попусти и остали бакрачи, според мене се бестбај за ароми во моментов.
Фала @OldSchoolPvP и доколку си во можност информирај не редовно за нивните попусти. :)
 

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44.155
Мислења
891.713
Членови
31.495
Огласи
30
Најнов член
WhatThePuck
На врв Дно