1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

(ecig) Купони, кодови, попусти, промоции ... поволни прилики

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од krema, 1 Април 2018.

 1. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Кој како налета на вакви нешта кој се поврзани со електронски цигари, ќе ги објавуваме во оваа единствена тема.
  Барем нема да лутаме во огромната пренатрупана тема. :)

  -----

  Fasttech актуелен купон: обично е при крајот на оваа тема ако има најава (ако се чека).

  Edit by Metuzalem: За да биде во првиот пост на темава, овде ќе ги ставам „вечните“ купони на Fasttech.

  За почетници, како се внесуваат купони на Fasttech.

  Првиот „вечен купон“ е MAP, што е скратеница од Minimum Advertised Price - постои затоа што производителите (фабриките) се бунат ако некоја продавница продава под таа препорачана цена, како нелојална конкуренција кон другите продавници со кои соработуваат, па демек Фастек дава попуст (а во стварноста тие набавуваат по многу пониска цена, а и другите продавници даваат свои попусти). Синоним е PRICECONTROL, најчесто фаќа и тој купон. Важи само за работи на кои пишува дека важи во десниот горен агол на страницата на производот:

  MAP.jpg

  Но често, за работи што се ептен тазе, не стигнале да го напишат тоа или купонот почнува да важи по неколку дена откако пишува дека важи (додека да го апдејтуваат сајтот). За стари работи MAP најчесто не важи затоа што на скоро сите работи со тек на време им паѓа цената и во некој момент го укинуваат. Висината на попустот со овој купон е различна, но често е значителна. Некои викаат и дека овој купон им е заштита, затоа што не можат да се редат купони еден врз друг, па при редовен попуст да не оди премногу цената надолу.

  Попуст на количина (заокружено со зелениот квадрат) - автоматски го пресметува ако купиме одеднаш 3 и повеќе исти работи. Овој попуст ги поништува сите други купони и треба да пресметаме што повеќе ни се исплаќа. Во тој случај јас често правам неколку нарачки со по две исти работи во нив.

  За батериски ламби, полначи и батерии вечно важи BLF (Budget Light Forum) или CPF (Candle Power Forum) од -5%. Засега нема шипинг на батерии до кај нас.

  Понекогаш има и понуди со намалени цени, често се големи намалувања од 30 и 50%, но сепак се помалку атрактивни работи што не им се продаваат и ги чистат последните залихи. Има и многу работи неповрзани со вејпинг. Мора да се купи преку тој линк, директно да се кликне Add offer to cart, инаку ако се отиде на страницата на предметот и се стави во корпа од таму, оди по редовна цена. Мене најчесто (не знам дали и секогаш) ми дозволува да купам само по едно парче од нарачка. Тој линк често и го снемува, односно сите работи во него се потрошени.

  Полутрајни купони: Saving и Livin5 (-5%). Траеја долго, па ги укинаа, па ги враќаа, па пак ги укинаа, па вратија еден... Може да се пробаат во време кога нема други купони, ама изгледа веќе се мртви.


  ------

  Chefs Flavors - траен купон THEKITCHEN (-10%), но често има и појаки купони. Исто да се види при крајот на темата ако има најава/известување.
   
  На Janev, Chicco69, ТАТА_МАТА и уште 7 други им се допаѓа ова.
 2. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,203
  11,238
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Листа на продавници со по некој купон, најмногу од САД, но има и од цел свет, иако малку се тие што не` интересираат, може ќе се најде нешто.

  Не сум сигурен ни дали се обновува и колку често.
   
  ТАТА_МАТА, gokica и на krema им се допаѓа ова.
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,203
  11,238
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Ај и ова да го резервирам, ќе се најде. :hay:
   
 4. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  552
  2,377
  21 Април 2016
  Машко
  1.JPG
  2.jpg Попустот важи само денес (до 23:59:59). :)
  specjal_offer.png
  Овој од 60% си го тераат во континуитет, моментално се нудат 31 арома. Воќките што сум ги пробал се одлични, има и нешто кремасто. Тутунските не се баш баш, т.е. јас немав многу среќа со нив.

  Добро е што попустите се кумулативни!
  Среќно трошење пари! :hay:

  Допуна (за тие што не нарачувале од Инавера):

  Внимавајте на шипингот, т.е. тежината!
  До 350 гр е 15 злоти, до 500 гр = 17 злоти. Потоа рипа на 31,3 злоти (дупло) за пратки до 1 КГ.
  Многу се агилни, испорачуваат брзо. Последната пратка од кај нив ми стигна за помалку од 5 дена. :)
   
  Последна промена: 2 Април 2018
  На Janev, Lokvan, ТАТА_МАТА и уште 4 други им се допаѓа ова.
 5. Skopski4Ever

  Skopski4Ever
  Gaining Experience

  71
  130
  3 Април 2017
  Машко
  На krema и Metuzalem им се допаѓа ова.
 6. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,366
  3,240
  12 Јануари 2016
  Машко
  Исто за www.inawera.com купон со попуст за прва нарачка: INAWERA
  Наводно 15% но мене ми симна 7 од 77 Злоти (што реално му доаѓа под 10%).
  Sub-Total: 77,00 zł
  Discount Coupon INAWERA applied (15%): 7,05 zł
  Vat_23: 14,40 zł
  Air Mail (Shipping to -> Macedonia, The Former Yugoslav Republic of 0.475 KG): 17,30 zł
  Total: 87,25 zł

  Друг купон:
  Преземено од:
  http://vapingunderground.com/threads/inawera-–-on-vu-–-discount-codes.68610/
   
  На ТАТА_МАТА и Chicco69 им се допаѓа ова.
 7. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Некои артикли се биле веќе на попуст и истите не ги опфаќа со купонот, затоа така ти испаднало.


  Sent from my ипхоне using Tapatalk
   
  На Lokvan му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lokvan

  Lokvan
  Unstoppable

  2,366
  3,240
  12 Јануари 2016
  Машко
  Gearbest купон(и), тоj GB7%OFF е за вејпинг стварите.

  upload_2018-4-4_1-27-9.png
   
  На Sharlovski и krema им се допаѓа ова.
 9. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,560
  2,373
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Ќе има во скоро време (Мај месец) некое појако купонче за Фастек од LIVIN5?
  Не сум во последно време во тек со купониве и празниците..
   
 10. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,203
  11,238
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Не знам и нема најава, но често нема. Следен празник е Денот на мајките на 13-ти.
   
  На bicikle и Astraion им се допаѓа ова.
 11. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 12. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Fasttech
  Date: 13 May 2018 00:00 - 23:59 (UTC-6)
  Offer: Site-wide 10% off
  Code: MOM

  Countdown

  [​IMG]

  Купонот е веќе во функција!​
   
  Последна промена: 12 Мај 2018
  На Astraion, Chicco69, ТАТА_МАТА и уште 5 други им се допаѓа ова.
 13. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  753
  1,184
  13 Февруари 2014
  Машко
  Код за 20% попуст Site-wide само викендов кај енглезите.
  CHEFSFEST
   
  На Astraion, Chicco69, krema и уште 2 други им се допаѓа ова.
 14. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,627
  742
  3 Март 2018
  Професоре, само дента важи?
   
 15. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Ориентирај се според овој Countdown, отприлика до понеделник 6АМ.
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,203
  11,238
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Се мислев дали да го ставам и дали воопшто е вистински попуст, но ај: Намалување на Coil Father производи на Фастек.

  Coil Father се клонери, релативно нови (или јас од скоро почнав да читам за нив) и квалитетот не им е нешто нај-нај. Всушност, воопшто не би имал доверба во електроника од кај нив, но за алат и жици веројатно може (а и кај нив би се сомневал во квалитетот на материјалот, но понекогаш и најевтиното врши работа). Или само ставаат свое име на производите што веќе се клонирани/изработени, но барем имаат смелост да го направат тоа. :hay: Кога јас би барал најевтино нешто, би ги земал предвид нив исто колку и безимените.

  Важат полутрајните купони од првиот пост.

  Edit: Завршува на 25.05.2018
   
  На Sharlovski и Chicco69 им се допаѓа ова.
 17. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  753
  1,184
  13 Февруари 2014
  Машко
  Уште едно попустче за кај Енглезите 20% до понеделник вечер за нарачки над 10фунти.
  BONKHOLIDAY
   
  На gokica, Astraion, Metuzalem и уште 2 други им се допаѓа ова.
 18. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  753
  1,184
  13 Февруари 2014
  Машко
  FastTech Memorial Day Sale (Sitewide 10% off)! Code: RESPECT
  Важи само денес ( Ама ft се познати по тоа што кодовите им работат 2 дена однапред и 2 дена одпозади ).

  [​IMG]
   
  На Lokvan, ТАТА_МАТА, Metuzalem и уште 3 други им се допаѓа ова.
 19. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  552
  2,377
  21 Април 2016
  Машко
  Inawera1.JPG
  Инавера ничим изазвана, нуди 16% попуст. :)
  Важи денес и утре. Кодот е "KID".
  revolutionEN.png
   
  На Lokvan, ТАТА_МАТА, Metuzalem и уште 3 други им се допаѓа ова.
 20. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,560
  2,373
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Викендашки 20% попуст на Flavorah аромите од Кај Шефот, само овој викенд.
   

  Прикачени датотеки:

  Metuzalem, OldSchoolPvP, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 21. Astraion

  Astraion
  Unstoppable

  1,560
  2,373
  24 ноември 2012
  Машко
  Ps • Ai • Id • Ae • Pr
  Уште една дваеска од Кај Шефот, важи до Петок.
   
  OldSchoolPvP, Sharlovski, Metuzalem и на уште 1 им се допаѓа ова.
 22. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,203
  11,238
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  [​IMG]

  Веќе важи. (Фастек)
   
  Lokvan, ТАТА_МАТА, Astraion и на уште 1 им се допаѓа ова.
 23. OldSchoolPvP

  OldSchoolPvP
  Practice makes perfect

  753
  1,184
  13 Февруари 2014
  Машко
  25 % попуст кај Англичаните за ароми. Сите ароми за нарачки над 10 фунти. Важи до 1ви.
   
  На Astraion, Tom Ford, cacko1 и уште 5 други им се допаѓа ова.
 24. krema

  krema
  Professor

  8,980
  8,728
  24 Јуни 2009
  Машко
  Шефот испадна најкоректен со попусти и остали бакрачи, според мене се бестбај за ароми во моментов.
  Фала @OldSchoolPvP и доколку си во можност информирај не редовно за нивните попусти. :)
   
  Sharlovski, OldSchoolPvP и на gokica им се допаѓа ова.
 25. Canibalot

  Canibalot
  Gaining Experience

  64
  80
  29 Јуни 2016
  Машко
  [​IMG]

  купонот веќе важи за FastTech
   
  На ТАТА_МАТА, krema, Lokvan и уште 2 други им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...