1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Електронски цигари втор дел

Дискусија во форумот 'Електронски цигари' започната од Metuzalem, 9 Април 2019.

 1. Saso Trpenoski

  Saso Trpenoski
  Intern

  18
  13
  21 Мај 2019
  Машко
  Некој предлог за добар тенк за вкус а да не е РТА


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
 2. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,521
  704
  3 Март 2018
  Тфв 8 бејби мислам дека беше. Или мтл бараш?
   
  На Saso Trpenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,046
  10,928
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @Saso Trpenoski За усно, и што не се РТА туку се со глави, се согласувам со колегата за некои од овие. И тоа, највеќе ми оди на Николас затоа што го знам како најтесен, другите се втора/трета/??? генерација и се поотворени (тоа значи дека повеќе трошат течност и помалку личат на аналогна, но демек подобар вкус би требало да давааат од тие позатворен воздух).

  Пак важи тоа дека ќе трошиш релативно многу пари за глави со два или повеќе различни системи, но добро.
   
  На Saso Trpenoski му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,046
  10,928
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Нова Арктичка лисица, Црвена панда и алатките за нив - официјални верзии.

  Многу нови модови додадени. Апдејтот ги брише претходните подесувања! Може да се направи бекап на нив (со стариот алат), па по флешувањето да се импортираат со новиот.
   
  Chicco69, krema и на fis1976 им се допаѓа ова.
 5. Sharlovski

  Sharlovski
  Practice makes perfect

  892
  1,990
  28 Јануари 2017
  Машко
  На Николас греачите не се познати по некој вкус а и брзо се трошат, има солиден вејп.

  Да сум јас на твое место земам Aspire Nautilus 2S, од обичната двојка која беше популарна, подобрено е полнењето. Имаш избор на затворено и отворено тргање, греачите даваат солиден вкус, траат доста долго а и вејпот е убав. Би го спарил со Istick.
   
  Chicco69, Metuzalem, Ace Lud и на уште 1 им се допаѓа ова.
 6. mariio

  mariio
  Intern

  22
  3
  22 oктомври 2009
  Здраво

  Да не случајно има некој што сака да мења 20700(3000mAh 40a iJoy - vo perfekna sostojba "баба ги вејпала" ) со 18650 батерии две.

  :D
   
  Последна промена: 11 Јуни 2019
  На ТАТА_МАТА и Sharlovski им се допаѓа ова.
 7. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,521
  704
  3 Март 2018
 8. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,046
  10,928
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
 9. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,521
  704
  3 Март 2018
  е ама стари се а?
   
 10. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,046
  10,928
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Е и ти си стар ХХ години, па жена ти те трпи. :hay:
   
  OldSchoolPvP, Sharlovski, bicikle и на уште 1 им се допаѓа ова.
 11. bicikle

  bicikle
  On your way to fame

  1,521
  704
  3 Март 2018
  Фала Боже :)
  Зборот ми беше ги нема на продажба, нема ни да се вратат најверојатно, не дека ми е проблем што се стари, интересен дизајн имаат.
   
 12. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,046
  10,928
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Едниот е Genesis, имаше такви многу, иако во последно време не, но веројатно може да се најде некој заостанат некаде. Еве ти го Ориген на пример. Или овој.

  Тројна намотка = троен вкус (не баш, ама блиску) и тројна потрошња на течност (тоа е баш толку). :hay: Еве ти едно танкче такво. Или дриперче.

  Еве едно што ги обединува и двете = тројна намотка + џенезис.

  Еве со 4 намотки (ваљда, појма немам).
   
  На bicikle му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  163
  264
  3 Февруари 2019
  Машко
  Дојде и дварф верзија 2,златниот од десно. Добри навои,не мириса,го викнав. Исти вкус како дварф верзија 1 од лево,но му затерав чејн вејп неколку пати по 10тина влечења,нема сува пареа,одма памукот си влече течност за разлика од верзија 1. Тоа е поради нели поголемите овални отвори за течноста.. одлично атомизерче за 10тина долари 20190612_172155.jpg
   
  На OldSchoolPvP, Tom Ford, krema и уште 4 други им се допаѓа ова.
 14. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  730
  525
  29 Март 2011
  Споредба со Siren 2 ?

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 15. Chicco69

  Chicco69
  Unstoppable

  537
  2,268
  21 Април 2016
  Машко
  Пленот од претпоследниот ФТ попуст < (линк до нарачката). :)
  FT.jpg
  Пратката стигна за околу 30 дена, плус уште неколку дена главење кај нас. Кинеска пошта (Air Mail by China Post) за $2.00 и не е толку лоша опција ... ако не ви се брза.

  Уште да најдам малку слободно врема да си поиграм со новите играчки . :)
   
  Metuzalem, gokica, krema и на уште 1 им се допаѓа ова.
 16. krema

  krema
  Professor

  8,618
  8,363
  24 Јуни 2009
  Машко
  Дали имаше тракинг бројче и ако имало во кој формат беше?
  Инаку нека е честитио. :)
   
  На Chicco69 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  133
  53
  23 Февруари 2017
  Машко
  Сакам да почнам да мотам па да прашам што жица е најчеста/најдобра? И кој бренд ако воопшто има и брендови за ова, моментално во кошница седат $24.92 Authentic Augvape Templar BF RDA Rebuildable Dripping Atomizer - 304 stainless steel / 24mm diameter at FastTech - Worldwide Free Shipping и ова $18.02 Authentic Wick 'N' Vape Cotton Bacon V2 Cotton Wick for E-Cigarettes (5-Pack) - max.040" (1mm) dia copper wire / w/ flush cutter / 10pcs/pack at FastTech - Worldwide Free Shipping уште жица остана
   
 18. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  163
  264
  3 Февруари 2019
  Машко
  Хм,јас во суштина користам сирена,дварф првата и втората верзија и два догистајл. Сите овие атомизери ми се омилени бидејки изобилуваат со многу арома,но помеѓу сирена и дварф јас неможам баш конкретна разлика да направам освен нели начинот на аирфлов и дека кај сирената се осека и втората арома од миксови повеке. На пример течност after eight,главна арома чоколадо втора арома малку ментол. Е сега кај дварфот е така малку нападна измешана,а кај сирената ги разликувам како што треба. Значи ако немаш ни дварф ни сирена јас би ти препорачал прво сирена. Ама пак ке кажам,сите што ги набројав баш ми се како комплет..не би можел ни без еден од нив.
   
 19. Tomica Jovevski

  Tomica Jovevski
  Gaining Experience

  163
  264
  3 Февруари 2019
  Машко
  @krema дај кажи некој збор за иповер 5000mah,напрај споредба со модови кој користат надворешни батерии.
  И ме интересира @Chicco69 што ке каже за дварфот,бидејки омилен му е кајфун 5..
   
 20. Tom Ford

  Tom Ford
  Gaining Experience

  157
  386
  20 Декември 2017
  Машко

  Џуџето и Сирената ниту по еден параметар не се споредливи, од проста причина што и двата атомизери се шампиони во својата поткласа (првиот маестрално работи со тутунски ароми, а вториот е неприкосновен за се останато), а и реално нема потреба од споредби, заради тоа што се маст хев и двата.
   
  Tomica Jovevski, fis1976 и на Chicco69 им се допаѓа ова.
 21. krema

  krema
  Professor

  8,618
  8,363
  24 Јуни 2009
  Машко
  Уште сум во тест фаза, но сметај дека јас сум ти D2L со омажа околу 0,2-0,4 и цепам инџекшн на повисока ватажа. :)
   
 22. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,046
  10,928
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  @comakot Нема бренд што се истакнува, односно сите тие се кинески. На пример, Vandy Vape или Geekvape како некои од поценетите не постоеја пред две-три години. ;)

  За тоа дриперче иде некоја клептонска жица, на пример предлогот од @Ace Lud или мојот под него (со тоа што мојот не е од искуство).

  Повеќето жици од Фастек се доволно добри, а ако сакаш подобар квалитет ќе си земеш од европските поскапи продавници 1 2, иако гледам дека и тие почнале да продаваат кинески жици, па можеби ни тоа веќе не важи.
   
 23. Chaeld10_8

  Chaeld10_8
  On your way to fame

  730
  525
  29 Март 2011
  Имам сирен за то прашувам за разлика :)

  Испратено од DRA-L21 преку IT.mk форум апликација
   
 24. Metuzalem

  Metuzalem
  Epic

  6,046
  10,928
  28 ноември 2010
  Машко
  Tootle puffer
  Шо не кажувате вакви работи бе... Тек сега нема да се ослободите од мене и Ендура.

  :inlove: :inlove: :inlove:
   
  На comakot, Ace Lud, gokica и уште 5 други им се допаѓа ова.
 25. comakot

  comakot
  Gaining Experience

  133
  53
  23 Февруари 2017
  Машко
  Последно глупо прашање од мене (бар за некое време :p) освен cotton bacon други некој вака добри памуци? И имам слушнато дека можеш да користиш памук од аптека купен органски за вејп дали е тоа вистина, во моменто се мислам помеѓу сланината и кендо па ако имате некој добар предлог додадете
   

Сподели

Вчитување...