1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од stefan_v, 18 Февруари 2012.

 1. DennyMK

  DennyMK
  On your way to fame

  639
  973
  5 Февруари 2009
  Машко
  Не знам дали некој досега ја има споменато странава Gamivo. Јас пред 10-тина минути ја најдов, отворив сметка и купив 4 игри. Како што ги разгледав цените, можам да кажам дека се ептен ефтини. Имаат неколку платформи и повеќе опции за плаќање, меѓу кои и Paypal. Клучевите ги добивате за неколку секунди.
  Внимавајте при check out да го исклучите GamivoSmart што под default е вклучено, за да избегнете претплата која ќе ви се наплаќа секој месец.
  Cat Quest (две копии) + Cat Quest 2 (две копии) = нецели US$14 долари.
  Се надевам дека ќе му помогнам на некој од вас да заштеди некоја пара.
   
  Последна промена: 23 Мај 2020
 2. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  843
  760
  31 Мај 2011
  Дечки не глејте само од поединечни страни, allkeyshop.com ги собира сите reseller-и, и ги листа нивните понуди, за било што.
   
  liduda, fuzzjaw и на Gucci им се допаѓа ова.
 3. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Исто така се листаат повеќето продавачи на клучеви, но се работи за проверени страни, а не некој shady како g2a и слична багра - IsThereAnyDeal.
   
 4. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  216
  160
  18 Септември 2013
  G2A shady другите не биле хахаха
  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
  На DennyMK и pecko95 им се допаѓа ова.
 5. Steam.

  Steam.
  On your way to fame

  843
  760
  31 Мај 2011
  па G2A во споредба со другите можеби и најshady се, они имаат најмногу крадени клучеви. Еве и од скоро.
   
  На pathfinder му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
  Затоа напишав g2a и слична багра. Инаку на кои други мислиш, поточно?
   
  На 1s3ct0wN му/ѝ се допаѓа ова.
 7. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  216
  160
  18 Септември 2013
  Сите слични продавници на g2a се подеднакво shady. Ако си говорел за официјални продавници како Steam, battlenet итн.. Во тој случај се извинувам!

  Испратено од HRY-LX1 преку IT.mk форум апликација
   
 8. MagicalTurtle

  MagicalTurtle
  Intern

  24
  23
  17 Април 2020
 9. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,009
  1 Јуни 2016
 10. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,009
  1 Јуни 2016
 11. Enigma

  Enigma
  On your way to fame

  1,092
  510
  1 Септември 2012
  Машко
  IT филозоф
 12. MagicalTurtle

  MagicalTurtle
  Intern

  24
  23
  17 Април 2020
 13. MagicalTurtle

  MagicalTurtle
  Intern

  24
  23
  17 Април 2020
  [EPIC] Overcooked: https://www.epicgames.com/store/en-US/free-games
  Lord of the rings online available quest packs for free: Free Questing Coupon and a VIP Update – Thank You from Standing Stone Games
  [Oculus] Lost: Lost für Oculus Rift
  [GOG] Delores: A Thimbleweed Park Mini-Adventure: https://www.gog.com/game/delores_a_thimbleweed_park_miniadventure
  --- Споени мислења, 5 Јуни 2020 ---
  [GOG] Total Annihilation: Commander Pack: https://www.gog.com/ Бесплатна е до 7ми јуни.
   
  На Sharlovski и Lokvan им се допаѓа ова.
 14. fuzzjaw

  fuzzjaw
  Unstoppable

  1,393
  2,246
  13 Јануари 2014
  Машко
  На DaVoRkNe му/ѝ се допаѓа ова.
 15. DaVoRkNe

  DaVoRkNe
  Unbeatable

  3,954
  4,219
  1 Септември 2011
  Машко
  Само што ставив да се симнува,баш да ја пробам :) .фала
   
  На fuzzjaw му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Mayson

  Mayson
  Gaining Experience

  850
  415
  10 Април 2011
 17. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
 18. MagicalTurtle

  MagicalTurtle
  Intern

  24
  23
  17 Април 2020
 19. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
 20. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,009
  1 Јуни 2016
 21. GoDLiK3

  GoDLiK3
  Intern

  37
  33
  11 oктомври 2014
 22. architect

  architect
  Unstoppable

  1,974
  2,359
  27 ноември 2008
  Машко
  Архитект
  ARMac, DennyMK и на GoDLiK3 им се допаѓа ова.
 23. BorisKjorio

  BorisKjorio
  Intern

  11
  10
  27 Април 2018
  Машко
  На GoDLiK3 и ARMac им се допаѓа ова.
 24. mihovkris

  mihovkris
  Practice makes perfect

  1,381
  1,009
  1 Јуни 2016
  Сериозно 40 евра за игра од пред 200 години?
   
 25. MagicalTurtle

  MagicalTurtle
  Intern

  24
  23
  17 Април 2020
  [GOG] Hitman: Absolution: https://www.gog.com/ Бесплатна е за земање до недела (14.06)
   
  fuzzjaw, damil и на 1s3ct0wN им се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...