1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј

Дискусија за попуст /промоции /купување на игри

Дискусија во форумот 'Игри' започната од stefan_v, 18 Февруари 2012.

 1. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  22
  7
  20 Декември 2018
  Машко
 2. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,153
  682
  8 Август 2017
  Машко
  Имате достапен ЕА/Ориџин Акцес за 0.99$ еден месец, вклучувајте се и инсталирајте тоа Мadden 20/Фифа 20.
   
  На damil му/ѝ се допаѓа ова.
 3. 1s3ct0wN

  1s3ct0wN
  Gaining Experience

  216
  160
  18 Септември 2013
  На Weeaboo и Gucci им се допаѓа ова.
 4. MagicalTurtle

  MagicalTurtle
  Intern

  24
  23
  17 Април 2020
 5. Enquito

  Enquito
  On your way to fame

  1,153
  682
  8 Август 2017
  Машко
  Затоа ќе си играш Madden.
   
 6. Deksa

  Deksa
  Gaining Experience

  589
  420
  9 Февруари 2012
  Машко
  На ForcefieldDown и cacko1 им се допаѓа ова.
 7. MagicalTurtle

  MagicalTurtle
  Intern

  24
  23
  17 Април 2020
 8. Ficho

  Ficho
  Gaining Experience

  255
  191
  9 Јули 2015
  Машко
  Injustice Gods Among Us Ultimate edition на пс4 е free, само незнам да не е за викенд шема нешто или заувек.
   
 9. MagicalTurtle

  MagicalTurtle
  Intern

  24
  23
  17 Април 2020
 10. MagicalTurtle

  MagicalTurtle
  Intern

  24
  23
  17 Април 2020
 11. The_Witch_Hunter

  The_Witch_Hunter
  Practice makes perfect

  796
  1,668
  23 Мај 2012
  Во attachment има steam клучеви за следните игри:
  1. Of Orcs And Men
  2. STASIS
  3. Styx: Master of Shadows
  4. Return to Mysterious Island
  5. Syberia 3
  Кој е најбрз, негови се :)
   

  Прикачени датотеки:

  • 12345.txt
   Големина:
   184 bytes
   Прегледи:
   16
  На Gappo, MusicFreak, 1s3ct0wN и уште 4 други им се допаѓа ова.
 12. whiterabbit

  whiterabbit
  Gaining Experience

  64
  68
  20 Мај 2020
  Машко
  Еден малвер и кој е најбрз најлесен новчаник ќе има.
   
  На Tenny му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Avid

  Avid
  Баниран/a

  4,632
  6,989
  21 Јануари 2009
  Брат, што ти е?
   
  На Weeaboo и dddragan им се допаѓа ова.
 14. whiterabbit

  whiterabbit
  Gaining Experience

  64
  68
  20 Мај 2020
  Машко
  Еве ти како стручен постави дијагноза.
   
 15. Maxtor

  Maxtor
  Gaining Experience

  40
  57
  22 Април 2012
 16. ForcefieldDown

  ForcefieldDown
  Intern

  22
  7
  20 Декември 2018
  Машко
 17. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  179
  122
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Ама некако последниве години слабо е summer sale или така ми се чини, имало далеку подобри зделки на повеќе наслови, сега истите па истите.
   
  На TATA_MATA му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Maxtor

  Maxtor
  Gaining Experience

  40
  57
  22 Април 2012
  Flash deals беа права ствар.
   
 19. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  43
  95
  17 Април 2019
  Машко
 20. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  43
  95
  17 Април 2019
  Машко
 21. Gjurc1n0t

  Gjurc1n0t
  Gaining Experience

  43
  95
  17 Април 2019
  Машко
 22. Weeaboo

  Weeaboo
  Gaining Experience

  179
  122
  23 Февруари 2020
  Машко
  Programming
  Watch Dogs 2 ќе биде бесплатна на Uplay на 12 Јули.
   
  На Avid и Tenny им се допаѓа ова.
 23. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  82
  114
  20 Јануари 2016
  Машко
  Поточно ќе биде бесплатна за зимање само додека трае лајвстримот што ќе почне во 20:30. Ќе треба да се логираш на Uplay за да ја земеш.

  Ubisoft Forward – Everything You Need To Know
   
 24. Maxtor

  Maxtor
  Gaining Experience

  40
  57
  22 Април 2012
  19:30 почнува pre-show
   
 25. Gappo

  Gappo
  Gaining Experience

  82
  114
  20 Јануари 2016
  Машко
  Во текстот пишува 19:30 (10:30 PDT), а на сликата 20:30. Не знам кое е точно, ама да, за секој случај во 19:30.
   
  На Maxtor му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели

Вчитување...