Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

напојување

 1. K

  Да не му се наоѓа некому Corsair Type4 PCIe кабел?

  Здраво дечки, се обидувам да најдам ваков кабел во Скопје, но нема, така што мора да прашам вака по луѓе. Случајно некој по дома да не чува кабли од поново Corsair напојување? Ми треба специфично од Corsair и да е Тype4 зошто прочитав дека не се игра со PSU кабли. Ако има некој дома, на самите...
 2. Нема Слика

  Ново Cooler Master MWE 750W BRONZE - V2

  Го продавам напојувањето од насловот. Го земав за проба на хардвер ама немам потреба веќе од него. Гаранција 1050 денови од вчера. Напојувањето е купено како BULK и не доаѓа со кутија. Кабелот за струја и неговите штрафови се сеуште неотворени. Затоа што немам кутија не можам по карго да...
 3. Нема Слика

  Gigabyte Aorus 850w нови

  Момци, Продавам Gigabyte Aorus 850w нови, во целофан, со преостаната гаранција над 6 месеци. 3 ком 075 436 513 Цена 6500
 4. EVGA Supernova G3 650W Gold

  EVGA Supernova G3 650W Gold

  Продавам напојување EVGA Supernova G3 650W Gold. Користено генерално за работа и гејминг во непушачка просторија. Фул пакување и кабли. Локална писмена гаранција до 09.01.2024та. Мала забелешка: Ми рестартираше некогаш во елден ринг на конфигурација со 5900x и 3070. На друга конфигурација...
 5. TexasUS

  Проблем Проблем со полнач за лаптоп Lenovo

  Здраво на сите. Пред некој ден дел од полначот што влегува во лаптопот почна да откажува односно почна да губи контакт па мора да го поднаместиш и да не го движиш за да полни а тој дел и почна поприлично да загрева кога е под некој поголем load лаптопот (видете 2-та слика, одбележаното со...
 6. Winncoot

  Купувам напојување (PSU), преферирам околу 700w

  Купувам квалитетно напојување, да е во рејнџ на (650w-800w) по можност да е полу или целосно модуларно. Понудете ми во ПП
 7. Skorp

  Продадено Продавам EVGA 650 GQ, 80+ GOLD

  Ќе ве молам за проценка на PSU EVGA 650 GQ, 80+ GOLD со гаранција до 27.07.2023 во Нексио. Напојувањето си работи најнормално, користено е во компјутер исклучиво за гејмање и го менувам поради апгрејд. Доаѓа со оригиналната кутија, додатоци и кабли.
 8. N1kola98

  Предлог PSU

  Здраво, Може ли некој да ми препорача напојување до 4000 денари Процесорот е Ryzen 5 2600, графичката GTX 1050 2gb ( може понатака да ја надградам на 1660S) и рамот е 16 gb 3000mhz
 9. Garfield'

  предлог напојување

  здраво другари барам помош кое подбро напојување можам на половно да го земам,знам дека не треба овде да стои темата,буџет од 6к до 8к напојување моќно,кое ќе се користи на риг со повеќе графички од 6. corsair или coolermaster v1200 и др. бладгодарам. мој тел. 070892849 може и на вибер да пишате.
 10. Abkanis

  Мислење за ова напојување

  Здраво. Ме интересира какво мислење имате за ова напојување линк. Претпоставувам дека моето е слабо зашо на графичката тоа лед диодчето што е показател за проток на струја трепка кога ќе оставам некоја игра да тера без ништо да правам. Графичката е Gigabyte GTX 1060 6GB G1 Gaming, купена е пред...
 11. NenadBMW

  Туторијал Менување кулер на напојување - видео (Gigabyte Hercules)

  Вчера прашував како да си го избришам профилот ама штом неможе идам во обратен правец еве одлучив да го споделам видеово. Не сум бил нешто активен на форумов ама еве кога сум член да споделам како заменив вентилатор на напојување. Не е нешто комплициран процес ама ако има некој што сака да...
 12. JensenInterceptor

  Старо напојување за лаптоп?

  Напојувањето почна да зуи у последно време, и зуи само кога го ставам на лаптоп, односно кога проаѓа струја низ него. Да бидам поточен звукот доаѓа од самиот адаптер, таа циглата измеѓу. Како да има негде краток спој, па гори самото од себе, и плус и грее повеќе од обично. Без многу мислење...
 13. A

  Избор на напојување за ново PC

  Здраво на сите, веќе некое време разгледувам компоненти за да склопам PC. Листата на компоненти што сакам да ги земам е следнава: Core i7-6700K 4.0GHz Quad-Core, GeForce GTX 1050 Ti 4GB Windforce OC, TESSERACT SW ATX Mid Tower - System Build - PCPartPicker Од листата останува SSD 120GB што не...
 14. rippermkd

  матична + напојување проблем

  Вака сега. кај еден пријател вчера менував кулер, додадов SSD и уште 2 вентилатори од кои едниот поврзан на PSU-to. напојувањето е deepcool DN400. има две линии ide-molex конектори, и досегашните 2 хардови работеа на едната линија. проблемот е сега кога ги ставив SSD-тo и вентилаторот на другата...
 15. spiritBreaker

  Cooler Master v850 или EVGA Supernova g2 850W?

  Дечки, кое напојување да го земам, Cooler Master -от или EVGA? На мак пазар го нема EVGA, но сепак можам многу лесно да го набавам преку другар од друга земја. И двете се 850 ватни. Благодарам
На врв Дно