• Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!

Продадено Продавам EVGA 650 GQ, 80+ GOLD

Статус
Затворена за нови мислења.

Skorp

Gaining Experience
25 август 2016
390
359
Skopje
Ќе ве молам за проценка на PSU EVGA 650 GQ, 80+ GOLD со гаранција до 27.07.2023 во Нексио.
Напојувањето си работи најнормално, користено е во компјутер исклучиво за гејмање и го менувам поради апгрејд.
Доаѓа со оригиналната кутија, додатоци и кабли.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
- 25% од цената на истото напојување само ново. Моја претпоставаоколу 5000 до 5500.
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
8,135
11,679
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Статус
Затворена за нови мислења.

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
44,162
Мислења
879,348
Членови
30,794
Најнов член
meli2011
На врв Дно