1. Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

  Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.
  Сокриј
Jokerski
Последна активност:
2 Јуни 2020 во 16:16
Зачленет:
28 oктомври 2010
Мислења:
814
Допаѓања:
731
Поени од трофеи:
290
Пол:
Машко
Роденден:
Август 1
Локација:
Во твојот ум чедо
Занимање:
Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење

Сподели

Jokerski

On your way to fame, Машко, од Во твојот ум чедо

Jokerski последен пат беше виден (како):
2 Јуни 2020 во 16:16
  1. artweb
   artweb
   Здраво друже,

   Ми кажаа си продавал IPTV.
   Дали е добар квалитетот на сликите, дали сецка, кои канали ги има шо цена?
   Те молам ако може информации заинтересирансум.

   Поздрав,
   1. Jokerski
    Jokerski
    https://forum.it.mk/threads/dreambox-sharing-i-iptv.62192/
    10 евра месечно или 100 евра годишно.
    Од IPTV меѓу најдобрите, се зависи каков сетап имаш и што интернет користиш.
    Има апликација за Android, Windows и iOS.
    На MAG и KODI исто работи екстра.
    6 Април 2017
  2. kilek2
   kilek2
   Zdravo brat,dali bi mozel da mi dades preporaka za registracija na libertagia mojot mejl e [email protected]
  3. malimali
   malimali
   Благодарам многу
   1. На Jokerski му/ѝ се допаѓа ова.
  4. dejan_str
   dejan_str
   kako е другар?загина.Дали се поднови со нова конфигурација и дали планираш да купиш АМД 7970 пошто јас обавезно ке земам,барем едно парче најмалку ,па ако си заинтересиран да нарачаме повеке па да имаме попуст.Пошто сепак скапа е графичката.ПОЗДРАВ
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • Вчитување...
 • За

  Пол:
  Машко
  Роденден:
  Август 1
  Локација:
  Во твојот ум чедо
  Занимање:
  Прашоци, бели пецива и др. средства за бистрење
  Processor & Cooler:
  Intel I7 6700k & NZXT Kraken x42
  Storage:
  Samsung 950 Pro 512GB m.2 NVMe + 2 x 3TB WD Red
  PSU:
  Antec HCP-1300 Platinum
  RAM:
  32GB G.Skill Trident Z 3600mhz
  VGA:
  Gigabyte Xtreme Gaming GTX1060 6GB
  Case:
  NZXT s340 Elite + NZXT hue+ + NZXT RGB led strip + NZXT AER RGB 140mm x3 + NZXT AER RGB 120mm
  Mouse:
  G.SKILL RIPJAWS MX780 - RGB Laser Gaming Mouse
  Audio:
  G.SKILL RIPJAWS SR910 - REAL 7.1 HEADSET
  Monitor:
  Samsung S27E390HL PLS panel + Samsung D6510 40"
  Keyboard:
  Logitech diNovo
  Motherboard:
  Asus Z170 Deluxe
  OS:
  Windows 10 Pro 64bit
  Прекар:
  Jokerski
  Професија:
  Izvrsen Direktor za Komunikaciski i Informaticki Tehnologii za Razvoj
  Омилен цитат:
  Axa.
  Музика:
  House... Jazz...
  Програмски јазици:
  Lapanje po diska u choshinja
  Најчесто користени апликации:
  Google chrome, SQL, Office, WinSCP, Putty, Skype, Utorrent ...
  Омилен спорт:
  Cyber, Formula 1 ...
  Интереси:
  Manikenki i voditelki po 500 eura...
  :alien: 1000100 100001 0010 010100 010010 01001 01000101 0100 01010100 1 001 001010 01 101 010 10101 0100110010101010 10 1010 10010101 10111 101 1010 10 !

  Потпис

  [​IMG]