• Здраво и добредојдовте на форумот на IT.mk.

    Доколку сеуште не сте дел од најголемата заедница на ИТ професионалци и ентузијасти во Македонија, можете бесплатно да се - процесот нема да ви одземе повеќе од 2-3 минути, а за полесна регистрација овозможивме и регистрирање со Facebook и Steam.

Предлог PSU

  • Ја почнал/а темата
  • #1

N1kola98

Intern
4 јуни 2018
6
2
Здраво,

Може ли некој да ми препорача напојување до 4000 денари
Процесорот е Ryzen 5 2600, графичката GTX 1050 2gb ( може понатака да ја надградам на 1660S) и рамот е 16 gb 3000mhz
 

Astro

Epic
20 јуни 2012
7,383
10,435
Astro's setup  
Processor & Cooler
AMD Ryzen 2600 + Deepcool Lucifer K2
Motherboard
Gigabyte B450 Aorus PRO
Storage
Western Digital 500GB NVME
PSU
EVA SuperNova 550w
RAM
2 x 8Gb Kingston HyperX DDR4-3200
Video card
Gigabyte GeForce 1060 6Gb G1 Gaming
Case
Corsair, не знам какво е.
Mouse
Dell Optical
Keyboard
Microsoft
Monitor
Dell P2417H
OS
Windows 10 Pro x64
Имаш за таа цена Bronze напојувања од Deepcool во Анхоч или Riotoro во Нексио по цена од околу 3000-3300 денари. меѓу 500 и 600 вати ти се сосем доволни. Ако не ти се даваат 5500 за EVGA Supernova 550w која е Gold тогаш те советувам Deepcool или Riotoro од подостапните и проверени напојувања.
 
  • Ја почнал/а темата
  • #3

N1kola98

Intern
4 јуни 2018
6
2
Имаш за таа цена Bronze напојувања од Deepcool во Анхоч или Riotoro во Нексио по цена од околу 3000-3300 денари. меѓу 500 и 600 вати ти се сосем доволни. Ако не ти се даваат 5500 за EVGA Supernova 550w која е Gold тогаш те советувам Deepcool или Riotoro од подостапните и проверени напојувања.
И јас се мислам со Riotoro-то Builder Edition. Гледам дека е 3400 во Нексио па доколку нема други предлози/мислења би одел со тоа или со Deepcool DA600N
 

G4M3R

On your way to fame
26 јуни 2012
717
771
И јас се мислам со Riotoro-то Builder Edition. Гледам дека е 3400 во Нексио па доколку нема други предлози/мислења би одел со тоа или со Deepcool DA600N
Јас би ги избегнал deepcool поефтините варијанти, освен ако не е од голд сериите. Ако е опција види и нешто на старо, може да начекаш добри напојувања по форумов.
 

DaVoRkNe

Unbeatable
1 септември 2011
4,081
4,351
Скопје

spiritBreaker

LaravelMaster
27 октомври 2015
3,004
3,422
Зменоо
spiritBreaker's setup  
Processor & Cooler
Intel Core i7 9700K + Cooler Master M240L
Motherboard
Asus ROG STRIX Z390-E Gaming
Storage
Samsung 960 EVO 250GB + Toshiba HDD 2TB + 500 GB Hitachi + 512GB Gigabyte NVME
PSU
Gigabyte G750H
RAM
2 x 8GB DDR4 Kingston @ 3600MHz
Video card
Gigabyte GTX 1080 Ti G1 Gaming
Case
Asus GT501 TUF
Mouse
Corsair M65 Pro
Keyboard
Cooler Master CK550
Audio
Onboard audio
Monitor
DELL S2721GDF
OS
Windows 10

Нови мислења

Последни Теми

Статистика

Теми
42,715
Мислења
831,210
Членови
28,707
Најнов член
Cranium167
На врв Дно